Zaproszenie na Dare 2B MTB Maraton do Piwnicznej

HomeINFORMACJE PRASOWE

Zaproszenie na Dare 2B MTB Maraton do Piwnicznej


Informacja prasowa


Kolarskie wyzwania na trasie Dare 2b MTB Maraton

KIEDY? 17 lipca 2016
GDZIE? Piwniczna Zdrój

Małopolski Dare 2b MTB Maraton to cztery edycje wyścigów miłośników rowerowego szaleństwa. Organizatorzy imprez podczas każdej edycji przygotowali trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników ekstremalnych przygód. Tegoroczną edycję Dare 2b MTB Maraton, zainaugurowała edycja w Skrzyszowie, której kontynuacją w najbliższy weekend będzie impreza w Piwnicznej. Poza zawodami dla dorosłych, przewidziane atrakcje i aktywności dla dzieci, bo jak podkreślają organizatorzy imprezy, która odbywa się w ramach programu RUSZ SIĘ!, ich wydarzenie ma  charakter rodzinny i jego celem jest przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia.

mtb_5

Cykl Małopolskich Dare 2b MTB Maratonów został zainaugurowany 22 maja 2016 r. w Skrzyszowie. Poza zawodami na trzech trasach dla dorosłych, odbyły się mini zawody dla dzieci, które koordynowali opiekunowie ze szkółki rowerowej  MOVIMENTO. Zawody dla młodszych uczestników imprezy, odbędą się również Zakliczynie, wydarzeniu zamykającym cykl  Małopolskich Maratonów MTB, który odbędzie się 21 sierpnia. W Piwnicznej także nie zabraknie atrakcji dla dzieci, które w Strefie Zabaw będą mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez animatorów. Dla miłośników rowerowej adrenaliny organizatorzy MTB w Piwnicznej przygotowali trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności i długości.

mtb_10

QUARTER to dystans o długości 31 km z 1200 m podjazdu. Jak mówią o nim organizatorzy, to esencja kolarstwa górskiego, a zróżnicowana trasa prowadzi od szerokich szutrów po wąskie ścieżyny, zapewniając zawodnikom moc wrażeń i malowniczych krajobrazów na całym dystansie. Kolejny dystans to HALF, czyli jeszcze więcej górskich klimatów i kolarskich wyzwań na odcinku 47 km i 1950 m podjazdu. Uczestnicy wyścigu dotrą do Hali Pisanej, z której zjazd poprowadzi ich w najbardziej urokliwe okolice Beskidu Sądeckiego. Dla amatorów jeszcze silniejszych wrażeń, przygotowano trasę FULL o długości 73 km i sumie podjazdów przekraczającej 73 km. To rzetelny sprawdzian dla wszystkich, którzy uważają się za miłośników ekstremalnych przygód. Podczas każdej z imprez w ramach małopolskiego Dare 2b MTB Maratonu, zaplanowane są dodatkowe atrakcje w miasteczku startowym, które najczęściej zlokalizowane jest w samym centrum miasta. Dla kibiców przygotowane są również punkty widokowe, które pozwalają obserwować rywalizację na wybranych trasach. Jak podkreślają organizatorzy imprez, ich celem jest nie tylko możliwość przygotowania zawodów, ale także popularyzacja aktywnego spędzania wolnego czasu, którą promują wspólnie z pomysłodawcami programu Regatta RUSZ SIĘ!

Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org

COMMENTS

DISQUS: 0