Plan na weekend 27/2016

HomeKALENDARZKross Racing Team

Plan na weekend 27/2016

Kurz po Mistrzostwach Świata powoli opada, ale zawodnicy nie próżnują. Już w najbliższą niedzielę „małe MŚ” czyli kolejna eliminacja Pucharu Świata. Tym razem w Szwajcarskim Lenzerheide, gdzie za dwa lata odbędą się Mistrzostwa Świata. Także to doskonała okazja dla wielu zawodników, żeby sprawdzić się na trasie, gdzie w zasadzie „zaraz” będą znów walczyć o tęczę. Z mocnej strony chce pokazać się „na swojej” ziemi stary nowy Mistrz Świata czyli Nino Schurter. Dla części olimpijczyków to może być w zasadzie ostatni start w drodze do Rio, jeśli nie liczyć krajowych czempionatów które zaplanowane są na trzeci i czwarty weekend lipca. Polskę reprezentować będą zawodnicy Kross Racing Team.

Relacja wideo z Pucharu Świata tradycyjnie w niedzielę o 11:00 i 14:00 na Red Bull TV. Wcześniej, w sobotę od 14:30 relacja live ze zjazdu.

W kraju w sobotę powtórka ze Szklarskiej Poręby czyli Bike Maraton. Organizatorzy właśnie podali, że dystans Giga został wydłużony do 72 km. Na Mega 42 km.

W niedzielę przede wszystkim ostatnia przed MP w Gielniowie eliminacja Pucharu Polski w cross country – zaliczana do cyklu Pucharu Szlaku Solnego rozegrana zostanie w Skomielnej Białej.

Oprócz cross country w niedzielę cztery maratony rozrzuconych po kraju:

  • Bike Cross Maraton – Binduga – runda licząca 20 km i około 200 metrów przewyższenia. Do pokonania dwa lub trzy razy.
  • Cyklokarpaty – Wojnicz – 30,5 / 568; 51,6 / 1143; 74,5 km / 1738 m. Niby kolejny maraton z cyklu, ale po tym co zawodnicy relacjonują w komentarzach postartowych każda edycja to po prostu perełka!
  • Lotto Poland Bike Marathon – 7 / 27 / 47 km. Chciałoby się napisać świętokrzyski klasyk, ale niestety. Lepiej pojechać na ŚLR do Chęcin na koniec sezonu.
  • Maraton MTB – Lubniewice – lokalny maraton, trasa liczy 38 km, na razie zapisanych około 200 osób, a w puli nagrody o wartości przekraczającej 20 tysięcy złotych! Więcej informacji tu.

Na szosie żółte szaleństwo trwa czyli Tour de France wjeżdża w Pireneje. We Włoszech Giro d’Italia Rossa rozstrzygnięte zostanie w niedzielę. Na chwilę obecną Katarzyna Niewiadoma na czele klasyfikacji młodzieżowej, a w głównej na 7 pozycji z prawie 7 minutami straty. We wtorek z kolei rusza Tour de Pologne. Niespodzianką nie jest, że Team Sky wystawił drużynę z Michałem Kwiatkowskim jako liderem. Listy startowe tu.

COMMENTS

DISQUS: 0