Mio rusza z kolejną aktualizacją oprogramowania dla komputerów rowerowych

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mio rusza z kolejną aktualizacją oprogramowania dla komputerów rowerowych


INFORMACJA PRASOWA

Do polskich użytkowników urządzeń z rodziny Cyclo 200, oferowanych przez firmę Mio, trafiła właśnie nowa wersja systemu o numerze 4.4.5. Aktualizacja dodaje szereg nowych, unikalnych na rynku funkcji.

Sezon rowerowy w pełni, dlatego firma Mio przygotowała dla miłośników jednośladów nie lada niespodziankę – aktualizację komputerów rowerowych z rodziny Cyclo. W pierwszej kolejności nową aktualizację otrzymały najbardziej zaawansowane modele o numerach 505 i 500, 315 i 310. Teraz nadszedł czas na udoskonalenia dla modelu Cyclo 200, przeznaczonego dla rowerzystów jeżdżących rekreacyjnie.

Aktualizację można pobrać za pomocą programu Cyclo Agent od połowy czerwca. Producent udostępnił w szereg przydatnych możliwości i rozwiązań. Do najważniejszych funkcji należą:

  • wytyczenie trasy z wykorzystaniem promów
  • wytyczenia trasy za pomocą współrzędnych
  • wytyczenie trasy za pomocą „punktu na mapie”
  • włączenie lub wyłączenie automatycznego zapisywania trasy
  • możliwość dostosowania ustawień kolorów w celu uzyskania lepszej widoczności ekranu podczas jazdy w lesie
  • połączenie z systemem „Node”
  • dwa dodatkowe karty informacji

Nowe algorytmy wyznaczania drogi

Wraz z nową aktualizacją użytkownicy otrzymują dodatkowe możliwości wytyczania tras przejazdu.  Dzięki specjalnym algorytmom komputer doprowadzi nas teraz do konkretnych współrzędnych (jeśli takie posiadamy) lub wskazanego na mapie punktu. Pojawiła się również opcja zaprojektowania trasy z wykorzystaniem przepraw promowych – szczególnie przydatna podczas zamorskich, wakacyjnych podróży.

Włącz/wyłącz automatyczne rejestrowania trasy

Aktualizacja wprowadza nową funkcjonalność, o którą prosiło wielu użytkowników – możliwość włączenia lub wyłączenia automatycznego rejestrowania przejechanej trasy. Automatyczna rejestracja trasy jest nadal włączona jako opcja domyślna. Po wyłączeniu tej funkcji trasa nie będzie oczywiście rejestrowana samoczynnie,  zaś ponowne włączenie rejestracji będzie możliwe dopiero po zatrzymaniu się . Ma to na celu zabezpieczenie przez przypadkowym włączeniem tej opcji.

Ustawienia ekranu

Kolejną funkcją, jaką dodaje nowa aktualizacji jest możliwość dostosowania kolorów ekranu.  Od tej pory użytkownicy będą mogli sami skonfigurować ustawienia w celu uzyskania lepszej widoczności ekranu np. podczas jazdy w lesie.

Precyzyjne mapy i najaktualniejsze dane

W oprogramowaniu zaktualizowane zostały także mapy OpenStreetMaps wraz z danymi pochodzącymi od TeleAtlas i bogatą bazą użytecznych miejsc (POI) dla rowerzystów. Dokładność map wykorzystywanych w Cyclo 200 i ich aktualizacja to jeden z najlepszych tego typu systemów na rynku. Korzystanie z nawigacji w Cyclo 200 wciąż będzie tak samo łatwe, jak w przypadku nawigacji samochodowych – wystarczy wpisać adres docelowy i można rozpocząć podróż.

Funkcja „Node”

Użytkownikom, którzy mają zamiar skorzystać z ze ścieżek rowerowych na przykład w Danii czy Belgii, aktualizacja daje możliwość zaplanowania trasy z wykorzystaniem obecnego w tych krajach systemu węzłów. Są to punkty, w których przecinają się ścieżki rowerowe. Każdy z nich jest ponumerowany i pozwala na precyzyjne zaplanowanie trasy rowerowej. Korzystając z funkcji „Node” użytkownik określa, które miejsca chce odwiedzić, a jego urządzenie Cyclo precyzyjnie wybierze odpowiednią trasę.


mio cyclo stare na nowe rabaty


Mio CashBack

To nie koniec dobrych wiadomości. Nadal trwa akcja promocyjna Mio CashBack. Każdy, kto odda swój stary licznik rowerowy, nawigację lub kompas, może kupić dowolne urządzenie z rodziny Mio Cyclo w cenie obniżonej nawet o 200 zł. Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie http://miocashback.pl/cyclo/

COMMENTS

DISQUS: 0