Ekstremalny tydzień rowerowy w Szklarskiej Porębie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Ekstremalny tydzień rowerowy w Szklarskiej Porębie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


Informacja prasowa


Festiwal BIKE WEEK to skumulowana dawka emocji dla entuzjastów aktywności rowerowych. W programie imprezy znalazły się zawody różnych odmian kolarstwa oraz wycieczki rowerowe z przewodnikiem dla całych rodzin. Przygotowano także zastrzyk adrenaliny dla wielbicieli ekstremalnych dyscyplin, m.in. DIRT JUMPING- ewolucje rowerowe w powietrzu, czy AIR WATER SHOW, skoki na rowerach do wody, poprzedzone freestylowymi trikami. Emocji dostarczy także DOWNHILL- ultraszybki zjazd górskimi zboczami. W bogatym programie atrakcji towarzyszących znajdą się także koncerty raperów L.U.C’a i Buki oraz zespołu Vavamuffin.

Gdzie? Szklarska Poręba

Kiedy? 2-10.07.2016

W okresie wakacyjnym serca podbijają przede wszystkim festiwale muzyczne, jednak już w najbliższy weekend mocną konkurencję stanowić będzie zlot miłośników dwóch kółek w Szklarskiej Porębie. Zawody w różnych odmianach kolarstwa, a także ekstremalne pokazy przyciągają zarówno amatorów jak i rowerowych wyczynowców, na co po raz kolejny rzetelnie przygotowali się organizatorzy imprezy.

MTB i szosowy klasyk

Dla zawodowców i miłośników kolarskiej rywalizacji, organizatorzy przygotowali trasy zawodów w Maratonie MTB
i wyścigów na rowerach szosowych. MTB wymaga od uczestników wytrzymałości w pokonywaniu licznych przewyższeń na długiej trasie o zróżnicowanej nawierzchni. Mimo to, zapisy dostępne są dla wszystkich, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Start w zawodach można potraktować jako weekendowe wyzwanie, do którego zachęca program Regatta RUSZ SIĘ! wspierający imprezę. Podczas festiwalu odbędzie się również rywalizacja szosowa.

Bike Adventure – Rowerem przez Szklarską Porębę

W programie wydarzenia zaplanowane są także liczne rekreacyjne wycieczki z przewodnikiem, które poprowadzone będą szlakami Szklarskiej Poręby oraz trasami Bike Maratonu. Ich przebieg ułożono z myślą o całych rodzinach, także tych mniej wyczynowych, które planują rekreacyjnie spędzić festiwalowy czas.

 

bike week 2016

 

Kolarska adrenalina

Niemal każdy rowerowy zawodnik znajdzie podczas festiwalu dyscyplinę dla siebie. Downhill zachęca nieprzeciętną prędkością, którą rowerzyści osiągają podczas zjazdu górskimi zboczami. Ten ekstremalny wyścig to przeżycie nie tylko dla zawodników, ale także widowni, która będzie obserwować rywalizację wzdłuż trasy malowniczych, stromych stoków. Niemniej spektakularny jest pokaz AIR WATER SHOW, podczas którego rowerzyści wykonywać będą powietrzne kolarskie ewolucje, których zwieńczeniem jest skok na rowerze do wody. Natomiast Dirt to część programu dedykowana miłośnikom rowerowego freestyle’u, wysokich skoków i kombinacji imponujących trików.

Wśród atrakcji towarzyszących zaplanowane jest m.in. BIKE EXPO- miejsce spotkań branży rowerowej, podczas którego prezentowane będą najnowsze kolarskie rozwiązania techniczne. Dla młodszych uczestników Festiwalu organizatorzy przygotowali Strefę Malucha z animacjami i mini torami rowerowymi.

Na festiwalu nie zabraknie również akcentu muzycznego, o który wspólnie zadbają raper L.U.C i Buka oraz zespół Vavamuffin.

Szczegóły wydarzenia : www.ruszsie.org

Program „Regatta RUSZ SIĘ!” powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić
z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, które za swój cel mają zachęcać do aktywnego wypoczynku może przez cały rok, acz przynajmniej z trzymiesięcznym wyprzedzeniem zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programuwww.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta. Więcej informacji o wspieranych przez program imprezach w kalendarium na stronie www.ruszsie.org

Twórcą programu „RUSZ SIĘ!” jest marka Regatta, brytyjska marka odzieży outdoorowej stworzona zarówno dla sportowców, jak i wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu. Regatta to rodzinna firma istniejąca na rynku od ponad 30 lat, która swoją popularność zdobyła, oferując ubrania wysokich parametrach, ale w przystępnych cenach.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0