Startuje nowa etapówka – Gwiazda Południa

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

Startuje nowa etapówka – Gwiazda Południa

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAInformacja prasowa


Gwiazda Południa wystartuje już w najbliższy czwartek! Imprezę rozpocznie indywidualna jazda na czas, która będzie rozgrzewką przed trzema wyjątkowymi etapami! Trasy wytyczone są na terenie gmin: Stryszawa, Maków Podhalański oraz Zawoja. Te piękne, dziewicze i nieodkryte tereny czekają na zawodników, którzy zdecydują się na start w tych wyjątkowych zawodach. Mieszkańcy POWIATU SUSKIEGO mogą liczyć na 50 proc. zniżkę. Zapisy trwają do ostatniej chwili przed startem. Podczas wszystkich etapów na terenie miasteczka sportowego będą organizowane dodatkowe zawody dla najmłodszych dzieci.

gwiazda południa

Każdego dnia malowniczy szlak zaprowadzi uczestników na wysokość ponad 1000 m n.p.m! Takie przewyższenia to rzadkość podczas podobnych imprez w kraju. Trasa została wytyczona z wielką starannością, tak aby zapewnić maksimum zadowolenia sportowego. Oprócz dobrej charakterystyki, jest na co popatrzeć. Widoki w wyższych partiach gór zapierają dech w piersiach.

To będą cztery dni wspaniałej zabawy, choć wymagającej od zawodników dobrej kondycji oraz umiejętności technicznych, które przydadzą się na szybkich, momentami stromych zjazdach i malowniczych singletrackach. Suma przewyższeń sięgnie ponad 6000 metrów!

Dobra wiadomość dla mniej doświadczonych!

Organizator przygotował połówkę trasy, czyli ½ długości i ½ wysokości dystansu głównego. Dzięki temu mniej zaawansowani uczestnicy doskonale poradzą sobie z górskim wyzwaniem. Krótszy dystans będzie równie malowniczy i satysfakcjonujący, jednak bezpieczniejszy, z mniej stromymi zajazdami, tak żeby łatwiej było zapanować nad osiąganymi prędkościami.

Nie wiesz czy podołasz na długim dystansie?

Dobre wieści dla niezdecydowanych. Istnieje możliwość zmiany dystansu podczas trwania imprezy. Tak, to możliwe! Bez opłat, na życzenie! Co więcej, taki zawodnik nie wypada z klasyfikacji generalnej, zmniejszy się jedynie jego punktacja. Tak więc, jeśli po pierwszym dniu dystans PRO okaże się zbyt wymagający, można bawić się dalej i uczestniczyć w zawodach, tyle że kontynuując jazdę na ½ dystansu.

Prolog określi twoje możliwości i pozwoli sprawdzić się na zjazdach

Swoje siły każdy zawodnik będzie mógł ocenić na prologu, jeszcze zanim peleton wyruszy w wysokie góry. To doskonała rozgrzewka, która pozwoli ocenić siły i zakwalifikuje uczestnika do właściwego sektora. Prolog ma za zadanie również przygotować organizm do zwiększonego wysiłku w kolejnych dniach tej wymagającej imprezy. A więc, jeśli wahasz się czy podołasz wyzwaniu, odrzuć niepokoje! Organizator zadbał o Ciebie, więc bez problemu dopasujesz odpowiedni dystans do swojej formy, a jeśli nawet przeliczysz się z możliwościami, zawsze możesz skrócić o połowę trasę w kolejnym dniu wyścigu.

Gwarancja całościowej obsługi

Uczestnik Gwiazdy Południa będzie miał zapewniony pełny zakres niezbędnych usług. Przede wszystkim dopracowane górskie trasy, które zostały zaprojektowane przez doświadczonych lokalnych bikerów MTB i enduro, a sprawdzone będą przez zawodowy team rowerowy JBG2.  Podczas imprezy dostępne będzie całodzienne wsparcie mechaników, doświadczonych fizjoterapeutów oraz sportowych masażystów. O bezpieczeństwo kolarzy zadba zespół ratowników Fantom, który od wielu lat zabezpiecza medycznie zawody organizowane przez Cezarego Zmanę. Dostępna jest już  baza hotelowa ze specjalną promocyjną ofertą, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb. Można będzie zatrzymać się w hotelu z całą rodziną, rozbić namiot na przygotowanym przez organizatorów polu namiotowym lub przenocować w sali gimnastycznej na materacu z kolegami i koleżankami z peletonu. Do wyboru, do koloru!

Odkryj tajemnicę Babiej Góry i dziewicze trasy Beskidu Wysokiego

Malownicze krajobrazy, piękne przełęcze, górskie potoki z kaskadami i wodospadami czekają na zawodników Gwiazdy Południa. Cezary Zamana zaprasza na całkiem nową imprezę, która będzie bardzo atrakcyjną pozycją w kalendarzu rowerowych maratonów w nadchodzącym sezonie. Profesjonalne zaplecze oraz otwartość na całe środowisko rowerzystów sprawia, że już teraz warto zarezerwować sobie kilka dni na przełomie czerwca i lipca.

HARMONOGRAM STARTÓW

Etap I – 30.06 – STRYSZAWA – prolog

Etap II – 01.07 – STRYSZAWA

Etap III – 02.07 – MAKÓW PODHALAŃSKI

Etap IV – 03.07 – ZAWOJA

*więcej informacji na stronie www.gory.MazoviaMTB.pl

oraz na Facebooku https://www.facebook.com/gwiazdapoludnia


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0