Mazowsze odwiedziło gminę Nowy Targ czyli Mazovia MTB Marathon na Południu

HomeINFORMACJE PRASOWE

Mazowsze odwiedziło gminę Nowy Targ czyli Mazovia MTB Marathon na Południu


Informacja prasowa


Mazowieccy miłośnicy MTB pojawili się w ostatni weekend w Waksmundzie i Łopusznej w gminie Nowy Targ. Dla jednych była to pierwsza w życiu przygoda z prawdziwymi górami. Dla innych kolejny wymagający maraton. Połączyło ich jedno – pasja do kolarstwa!

Dwudniowe święto rowerowe rozpoczął sobotni Turbacz Time Trial. Indywidualna jazda na czas pod górę z finałem na najwyższym szczycie Gorców – Turbaczu (1315 m n.p.m) zbiegła się z wielkim wydarzeniem dla polskiego sportu, meczem Polska – Szwajcara. Organizator podjął tego dnia szybką decyzję o wcześniejszym starcie dla tych uczestników, którzy chcieli zdążyć na to wielkie wydarzenie sportowe. I tak zawody oficjalnie rozpoczęły się godzinę wcześniej, a miłośnicy piłki nożnej mieli zorganizowaną strefę kibica, gdzie wspólnie mogli oglądać, jak się później okazało, bardzo długie i emocjonujące spotkanie.

Niedziela przywitała zawodników upałem na miarę śródziemnomorskich krajów. Choć jak się później okazało, uczestnicy VII etapu Mazovia MTB Marathon doświadczyli wszystkich możliwych stanów pogodowych. Początek maratonu odbywał się w pełnym słońcu i wyjątkowo wysokiej temperaturze. Jak to bywa w górach przy takich anomaliach można spodziewać się nagłych zmian aury. I tak też się stało. W trakcie zawodów kolarze jadący dłuższe dystanse najpierw poczuli mocny wiatr na twarzach, co było całkiem przyjemnym doznaniem po dusznym poranku, natomiast chwilę później z nieba polały się strumienie orzeźwiającej wody. Było to nie lada wyzwanie przy stromych zjazdach, po których razem z zawodnikami spływały na dół strumienie deszczu. Na szczęście urwanie chmury trwało niespełna pół godziny i po tym czasie wróciło piękne słońce. Deszcz więc dał orzeźwienie i zlikwidował kurz, z którym borykali się zawodnicy na samym początku maratonu. Podsumowując przebieg wyścigu – było bardzo ciekawie!

mazovia łopuszna (1)

Dwudniowe zawody dostarczyły uczestnikom wielu niepowtarzalnych doznań. Dodatkowe wydarzenia takie jak Puchar Polski w maratonie MTB 2016, „Powitanie Lata z Nordic Walking” czy zawody dla maluchów z rybką MiniMini dopełniły całą weekendową ofertę przygotowana przez Zamana Group. Przed zespołem Cezarego Zamany czeka niebawem kolejne wyzwanie. Niedaleko Gorców w Beskidzie w pod Babią Górą już 30 czerwca ruszy bowiem pierwsza w historii organizatora górska etapówka. Będzie to więc wyzwanie nie tylko dla zawodników, ale i Cezarego, który w tym roku przeciera po raz kolejny górskie szlaki. Trzymamy kciuki za powodzenie Gwiazdy Południa, nowego projektu ze stajni Zamana Group.

W sobotniej indywidualnej jeździe na czas zwyciężył Piotr Kuzior z wynikiem 00h:48m:48s. Drugie miejsce zajął Jakub Chryczyk (00h:49m:12s). Trzeci na szczycie Turbacza pojawił się Piotr Śliwiński (00h:49m:30s).

W niedzielnym maratonie MTB na dystansie Giga zwyciężył Damian Perkowski, który 67 km przejechał z czasem 03h:25m:06s. Za nim finiszował Tomasz Koszarek (03h:37m:30s). Trzeci na metę przyjechał Tomasz Szociński, który wykręcił czas 03h:51m:54s. Wśród kobiet najszybsza była Karolina Cierluk, która dojechała z bardzo dobrym wynikiem 04h:00m:38s.

Na dystansie Mega triumfował Krystian Piróg (02h:10m:55s). Drugie miejsce przypadło Bartkowi Borowiczowi (02h:13m:49s). Trzeci finiszował Jakub Żuławiński (02h:20m:48s). Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Mazurek (02h:54m:50s), za nią na metę wjechała Ula Luboińska (02h:55m:36s) oraz Barbara Borowiecka (02h:58m:47s).

Na dystansie Fit dojechali w kolejności: Paweł Pięta (00h:47m:54s), Piotr Śliwiński (00h:49m:15s), Mikołaj Mucha (00h:50m:45s). Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Bal z czasem 00h:56m:06s. Druga dojechała Magdalena Kuszmider (01h:01m:23s). I jako trzecia zameldowała się Maja Latawiec (01h:01m:26s).

ZEW TURBACZA czyli wspólną klasyfikację dwudniowych zmagań wygrał: na dystansie Giga – Tomasz Koszarek, na dystansie Mega – Jakub Żuławiński, na dystansie Fit – Piotr Śliwiński. Wśród Pań we wspólnej klasyfikacji najlepsza była: na dystansie Mega – Ula Luboińska, na dystansie Fit – Ewa Niklewicz.

Współorganizatorem dwudniowych zawodów w Waksmundzie i Łopusznej była Gmina Nowy Targ.

COMMENTS

DISQUS: 0