Execute – nowa linia komponentów od firmy Accent

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Execute – nowa linia komponentów od firmy Accent

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Całkiem niedawno pisaliśmy o odzieży rowerowej produkowanej przez Accent, a dziś solidniej przyglądamy się „hardware’owi”. Accent ostatnio zaprezentował swoją nową linię komponentów „Execute”. Na pierwszy rzut oka widać, że to dość zaawansowana półka przeznaczona raczej z myślą o ściganiu, bądź dla wymagających użytkowników rowerów. Co bardzo cieszy to fakt, że firma idzie z komponentami w kierunku, który zapoczątkowały ramy Peak – najwyższa możliwa jakość za najniższą cenę. Oprócz siodeł, kierownic, sztyc czy mostków myślę, że spokojnie do linii Execute można zaliczyć obręcze EXE lub piasty Win MTB. Zresztą wystarczy spojrzeć na rower złożony na tych komponentach by zauważyć, że całkiem sensownie to wygląda. Na dodatek te komponenty używane są przez Pawła Wiendlochę, Wojtka Halejaka i Bartka Miklera, a to chyba wystarczające świadectwo ich jakości. Nam udało się przyjrzeć z bliska wybranym komponentom z serii Execute, poniżej znajdziecie zdjęcia, wideo oraz krótką charakterystykę każdego produktu.


Siodełko Accent Execute Pro


 

Siodło występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Waży 210 g, a jego wymiary to 280 x 134 mm. Może być używane zarówno w terenie jak i na szosie. Pręty wykonane są ze stali nierdzewnej, a materiał na siodełku ma być bardzo żywotny. Pianka w środku jest dość miękka i zapewnia wysoki komfort, na środku siodła antypoślizgowy nadruk. Pod spodem w skorupie znajduje się delikatne wycięcie, tak by zapobiegać uciskowi i „dobijaniu” siodła.

 

 


Siodełko Accent Execute Carbon


To najwyższy model siodła proponowany przez Accenta. Tutaj z wagą zjeżdżamy do zaledwie 160 g, przy zachowaniu takich samych wymiarów jak w siodle Pro. To siodło można nabyć w dwóch wersjach kolorystycznych. Wewnątrz tego modelu znajduje się bardzo lekka, a zarazem wygodna pianka. Stelaż to karbonowe pręty. Podobnie jak w modelu pro zastosowano tu antypoślizgowy nadruk oraz wycięcie w skorupie.

 


Mostek Accent Execute


Mostek ma bardzo ciekawe wzornictwo, jedna wersja to czarny mat w połączeniu z czarnym połyskiem, a druga w białym połyskiem. Wspornik zrobiony jest z wytrzymałego i lekkiego aluminium AL 2014. Jego kąt to +/- 6 stopni i występuje w trzech długościach: 90, 100 i 110 mm. Waga dla długości 100 mm to 129 g.

 


Mostek Accent Execute Seventeen


Ten mostek jak sama nazwa wskazuje ma kąt o nachyleniu +/- 17 stopni. Mostek jest kuty na zimno z jednego kawałka materiału, którym w tym wypadku jest stop aluminium 6061T6. Występuje w takich samych długościach jak poprzedni model, a waga dla długości 100 mm to 132 g.

 


Kierownica Accent Execute MTB


Kierownica w czarnym połyskującym kolorze zmatowiona i chropowata na środku dla ułatwienia jej montażu. Wykonana jest ze stopu aluminium AL6061, jej szerokości to 700 mm, gięcie to tyłu o kącie 9 stopni. Jeśli chodzi o wznios to mamy wybór dwóch modeli o podgięciu 5 mm oraz 12 mm, a mówiąc wprost jedna jest gięta, a druga prosta. Waga kierownicy to 290 g

W ofercie Accent Execute występują także kierownice karbonowe. Jedna prosta z gięciem do tyłu o kącie 6 stopni i w górę bez wzniosu, druga ma 3 stopnie gięcia do tyłu 0 10 mm wzniosu. Ważą odpowiednio 185 i 195 gram

 


Sztyca Accent Execute Pro


Sztyca ta wykonana jest z aluminium 7075, a jej długość to 400 mm. Regulowane jarzemko pozwala na precyzyjne ustawienie siodła. Sztyca występuje w trzech średniach: 27,2 / 30,9 i 31,6 mm – waga dla średnicy 31,6 mm to 199 g.

 

W ofercie Accent Execute znajdziecie jeszcze więcej komponentów wykonanych także z carbonu, Odsyłamy na stronę dystrybutora gdzie można obejrzeć wszystkie produkty.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0