Jolanda Neff (Stöckli Pro Team): dwukrotnie wystartuję w Polsce

Jolanda Neff (Stöckli Pro Team): dwukrotnie wystartuję w Polsce

Puchar Świata w Novym Meste na Morave 2018 [wyniki]
Jolanda Neff wygrywa w Val di Sole, Maja Włoszczowska trzecia
Wyniki – 10-11 marca 2018
Maja Włoszczowska na podium Pucharu Świata w Stellenbosch
Feniks, wybuch, joker i pszczoła. Nowe wzory ram Kross Racing Team

Na tydzień przed MŚ w cross country zdecydowałaś się na start w MŚ w maratonie MTB. Czy to jeden z Twoich celów na sezon czy też tylko element przygotowania do wyścigów cross country?

Tak jak teraz, także na tydzień przed ME w cross country wystartowałam w maratonie we Włoszech, który okazał się świetnym elementem przygotowania do kluczowej imprezy. W związku z tym także teraz zdecydowałam się na taki plan. No i mimo wyścigu o charakterze treningowym planuję pojechać jak najlepiej! Ostatnio poinformowałaś także, że raptem dwa tygodnie po MŚ w cross country wystartujesz w Polsce, w debiutującej imprezie – Tour de Pologne dla kobiet. To krótki, dwudniowy wyścig. Dlaczego wybrałaś właśnie ten wyścig i czy będzie to dla Ciebie ostatnie ściganie przed Igrzyskami w Rio?

Tak, to będzie ostatni element moich przygotowań do wyścigów w ramach Igrzysk Olimpijskich [przy.red. –  Jolanda Neff będzie reprezentować Szwajcarię zarówno w wyścigu cross country jak i na szosie]. To będzie mój ostatni wyścig szosowy, a oferta Tour de Pologne brzmi interesująco – etapy wyglądają ciekawie, a ja wystartuję z kadrą narodową Szwajcarii. Nie mogę się doczekać tego wyścigu!W tym roku nasz flagowy wyścig cross country czyli Jelenia Góray Trophy Maja Race zaplanowany jest na wrzesień. Mam nadzieję, że zobaczymy Cię tym razem. Jak spojrzeć w kalendarz, to dwa lata temu ścigałaś się tam po raz pierwszy w naszym kraju, w tym roku odwiedzisz nasz kraj dwukrotnie, a za kolejne dwa? :)

Tak! Nie mogę się doczekać tegorocznego Maja Race! To fantastyczny wyścig, a Maja to świetna zawodniczka. Na pewno będę na starcie, ale liczę też na niezapomniane after party :)))

COMMENTS

DISQUS: 0