Kadra Juniorów gotowa na Mistrzostwa Świata w Novym Meste

HomeSportReprezentacja

Kadra Juniorów gotowa na Mistrzostwa Świata w Novym Meste


INFORMACJA PRASOWA


Od 20 czerwca Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata MTB. Zawodnicy przebywają w Lądku Zdrój, gdzie realizują ostatnie treningi przed najważniejszym startem sezonu. Część zajęć została przeprowadzona w Novym Mescie na Morave na przygotowanej i otaśmowanej trasie czekających nas zawodów.

Wyścigi o tytuły mistrzowskie zostaną rozegrane w piątek, 1 lipca. Bardzo liczymy na udany występ Magdaleny Zielińskiej, która zdominowała w tym roku wyścigi juniorek w Polsce, a także osiągała bardzo dobre rezultaty w rywalizacji międzynarodowej.

W tym roku mam dużą szansę na osiągnięcie dobrego wyniku, ponieważ posiadam odpowiednią dyspozycję i przygotowywałam się do tej imprezy od dłuższego czasu. Nabrałam sporego doświadczenia poprzez starty m.in. we Włoszech, a także na zgrupowaniach Kadry. Dam z siebie wszystko i mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę – zapewnia Magda. W tym samym wyścigu uczestniczyła będzie też Estera Siarka, która z dobrej strony zaprezentowała się w krajowych zawodach eliminacyjnych.


tomasz budziński lkk luks sławno kellys hacker górale na start wałbrzych


Wśród juniorów liderem polskiej drużyny będzie Tomasz Budziński. Zawodnik LKK LUKS Sławno bardzo dobrze spisywał się w tym roku w rywalizacji międzynarodowej, mimo że kilkukrotnie musiał zmagać się przebitą oponą.

Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł reprezentować swój kraj na tak ważnej imprezie. Przez cały sezon przygotowywałem się do tego najważniejszego startu w sezonie. Już nie mogę się doczekać tego wyścigu – mówi Tomek. Bardzo liczymy też na dobry występ jego brata bliźniaka i partnera klubowego – Marcina, który w ostatnich tygodniach uzyskał bardzo wysoką dyspozycję startową i pewnie zwyciężył w wyścigu UCI Junior Event w Wałbrzychu. Trzecim reprezentantem Polski na trasie w Novym Mescie będzie Norbert Nowik, na co dzień ścigający się w Hiszpanii i będący najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W drodze do najważniejszych zawodów sezonu polscy juniorzy musieli przejść przez ciężkie przygotowania. Liczymy, że ciężka praca doprowadzi ich do sukcesu. Jednak w tej drodze ważne jest też, żeby poczuli wsparcie każdego sympatyka MTB w Polsce. Dlatego kto tylko ma taką możliwość niech przyjedzie 1 lipca do Novego Mesta na Morave wspomóc swym dopingiem naszych juniorów. Liczymy na Waszą obecność!!!


bluza kellys kaptur


Pragniemy też wyrazić wdzięczność wobec firmy Kellys, której wsparcie umożliwiło nam przygotowania i udział w tych zawodach. Rowery Kellys Stage 90 i Hacker 90 zostały już przetestowane na mistrzowskiej trasie i możemy zapewnić, że znakomicie sobie na niej radzą.

Do zobaczenia w Novym Mescie
Kadra Narodowa MTB Juniorów

COMMENTS

DISQUS: 0