Młodzieżowa Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata MTB 2016

HomeSportReprezentacja

Młodzieżowa Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata MTB 2016

Pięciu zawodników kategorii do lat 23 będzie reprezentowało nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim, które w dniach 29 czerwca – 3 lipca rozegrane zostaną w czeskim Novym Meste na Morave.

Poniżej podany skład Młodzieżowej Reprezentacji Polski został wskazany przez Sebastiana Żabińskiego, trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej oraz zaakceptowany przez Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego. Wymienieni poniżej zawodnicy zostali wybrani po przeanalizowaniu dotychczasowych wyników i obserwacji wszystkich członków kadry od samego początku sezonu.

Polska w kategorii U23 będzie reprezentowana przez:

  • Rita Malinkiewicz – GOODMAN Zator – XCO/XCE
  • Aleksandra Podgórska – KKW SUPERIOR Wałbrzych – XCO/XCR
  • Marceli Bogusławski – KCP Bieniasz Bike – XCO/XCE
  • Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych – XCO/XCR
  • Jakub Zamroźniak – KCP Bieniasz Bike – XCO/XCR

Komentarz Sebastiana Żabińskiego, trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej:

Jeśli chodzi o zawodniczki – Rita Malinkiewicz i Aleksandra Podgórska wypełniły kryteria kwalifikacyjne PZKol i prezentują równy poziom w trakcie całego sezonu.

W przypadku mężczyzn zostali oni powołani na wniosek trenera kadry. Podstawą kwalifikacji był m.in. dobry występ Jakuba Zamroźniaka podczas ME w Szwecji, natomiast Filip Helta i Marceli Bogusławski dali poznać z dobrej strony zwyciężając w Pucharach Polski w elicie mężczyzn.

Duże szanse na udział miała również Gabriela Wojtyła (GOODMAN Zator). Niestety w wyniku odniesionej podczas maratonu w Bukowinie Tatrzańskiej kontuzji zmuszona została do wycofania się ze startu w Mistrzostwach Świata.

Wszyscy zawodnicy brali też udział w konsultacjach szkoleniowych oraz w zagranicznych startach kontrolnych. To grupa ambitnych młodych ludzi, którzy podporządkowali wszystko kolarstwu i poważnie traktują to co robią. Z całą pewnością można im zaufać i oferując dobry program szkolenia oczekiwać sukcesów na arenie międzynarodowej. To młody skład, który jeszcze kilka lat pozostanie w kategorii U23.

W przyszłym roku z grupy odejdzie tylko Aleksandra Podgórska, która przejdzie do elity. Większość zawodników to pierwszoroczni orlicy. Już tegoroczny program szkolenia kadrowego skorelowany z ciężką pracą zawodników w  klubach dał efekty w postaci zwyżki formy praktycznie wszystkich kadrowiczów startujących w Mistrzostwach Europy.

W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Czas na tendencję zwyżkową polskiego MTB. Mamy zielone światło Władz Związku. Potrzebujemy również dobrego klimatu wokół tej dyscypliny sportu, zwłaszcza w mediach. Wierzymy, że to nastąpi.  Bądźcie z nami w Czechach :)

COMMENTS

DISQUS: 0