Wyniki – 18-19 czerwca 2016

Wyniki – 18-19 czerwca 2016

Wyniki – 2-3 kwietnia 2016
Plan na weekend 16/2017
Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Kamtpal Klassik Trophy, Austria

Miniony weekend przyniósł rozstrzygnięcia na kilku można rzec kultowych imprezach: Bike Four Peaks, Sella Ronda Hero czy Malevil Cup. Wszystko to etapówki albo maratony. We Włoszech Michalina Ziółkowska zajęła drugie, a Magdalena Sadłecka czwarte miejsce! W temacie XCO wydawałoby się, że cisza przed burzą czyli MŚ. Ale nie… kolejna eliminacja KMC MTB Bundesligi w Heubach pokazała, że tylko część zawodników szlifuje formę do MŚ zaszyci gdzieś super tajnych centrach szkoleniowych. Spora liczba woli otwartą konfrontację.


W Danii rozegrany został czempionat kraju w XCO – wygrali Simon Andreassen oraz Annika Langvad. Z kolei w Szwajcarii odbył się czempionat w maratonie, w zasadzie bez niespodzianek, mocnych na Ursa Hubera nie było. Wśród kobiet najszybsza była Ariane Kleinhans.


W kraju najważniejszym wyścigiem był bez wątpienia Puchar Polski MTB w Wałbrzychu czyli Focus Górale na Start UCI C2. Ogromna praca wykonana przez organizatorów zderzyła się z delikatnie mówiąc umiarkowaną frekwencją – w najważniejszych kategoriach triumfowali Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) oraz Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team).


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/posts/1134082029992297/” width=””/]


Z kolei na Bike Maraton w Wiśle, czyli w zasadzie “u siebie” bank rozbił czerwony pociąg JBG-2, którego zawodnicy z Adrianem Brzózką na czele zajęli wszystkie stopnie podium.


ŚWIAT

KMC MTB Bundesliga (UCI HC) – Heubach, Niemcy

  1. Florian Vogel – Focus XC Team
  2. Victor Koretzky – BH SR Suntour KMC
  3. Julien Absalon – BMC Mountainbike Racing Team

  1. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida Biking Team
  2. Daniela Campuzano – Meksyk
  3. Helen Grobert – Ghost Factory Racing Team

Sella Ronda Hero (UCI C3) – Sella val Gardena, Włochy

  1. Leonardo Paez Leon Hector – Olympia Polimedical
  2. Markus Kaufmann – RJC Ravensburg
  3. Daniele Mensi – Top Race Team ASD
  4. Daniel Geismayr – Union RV Dornbirn
  5. Juri Ragnoli – Scott Racing Team ASD

  1. Sally Bigham – Topeak Ergon Racing Team
  2. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Cristina Maria Nisi – Team Bike Garage Revolution
  4. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Sabine Sommer – Oesterreichischer Radsportverband

Malevil Cup (UCI C3) – Jablonne, Czechy

  1. Peter Hermann – Team Firebike
  2. Filip Adel – Superior MTB Team
  3. Jiri Hudecek – Giant Trans Brdy Team
  • Przemysław Rozwalka (MW Invest Group) – miejsce 16 / +37,26

Bike Four Peaks – Kirchberg, Austria

  1. Simon Stiebjahn
  2. Luis Mejia
  3. Uwe Hochenarter

  1. Angela Sierra Parra
  2. Annette Griner
  3. Regina Genser

POLSKA

Focus Górale na Start (UCI C2) – Wałbrzych

Elita


  1. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  2. Fabian Giger – Kross Racing Team
  3. Sasu Halme – Focus Halme Racing (U23)
  4. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  5. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych (U23)

  1. Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  3. Vendula Kuntova – Expres CZ-Merida Team Kolin

U23


  1. Sasu Halme – Focus Halme Racing
  2. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych
  3. Arnaud Beeckman – KTM Bike Vision

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Rita Malinkiewicz – Goodman Zator
  3. Karolina Cierluk  – Mitutoyo AZS Wratislavia

Junior


  1. Marcin Budziński – LKK Luks Sławno
  2. Norbert Nowik – Crossbiker Team
  3. Bartosz Dziadkowiec – KS Luboń Skomielna Biała Head Team

  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  3. Maja Drelak – UKS Sport Bralin

Junior młodszy


  1. Łukasz Helizanowicz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Wiktor Wiśniewski – UKS Dream Bike Bielawa
  3. Piotr Kryński – UKS Wygoda Białystok

  1. Anna Gdańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych
  3. Agnieszka Szpocińska – LKK Luks Sławno

Bike Maraton (SKMTB kat.1) – Wisła

Giga


  1. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  5. Karol Rożek – AGH Cycling

  1. Anna Sadkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team

Mega


  1. Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team
  3. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team

  1. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Magdalena Wojtyła – IM-Motion Kross Team
  3. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team

Maratony Kresowe (SKMTB kat.3) – Drohiczyn

  1. Paweł Arciszewski – Renault Team
  2. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  3. Mikalai Khiavuk – Bike’n’roll

  1. Silivija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Izabela Kłosowska – Bliska Team
  3. Magdalena Gołębiewska – Bliska Team

Bike Cross Maraton (SKMTB kat.3) – Mosina

  1. Przemysław Mikołajczyk – Agrochest Team
  2. Mateusz Kanoniczak – Agrochest Team
  3. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team

  1. Dorota Zozulińska Ziółkiewicz – Medbike Gabinety Lekarskie
  2. Małgorzata Gogolewska – Gogol Team
  3. Lidia Bzdęga Antoniewicz – Mosina Bike Challenge

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (SKMTB kat.2) – Kargowa

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  2. Katarzyna Hędrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric

Dare 2b Maraton (SKMTB kat.2) – Skrzyszów

Giga


  1. Sebastian Opoka – DMG Mori Cyclo Trener Team
  2. Piotr Sajdak Movimento UKS PG Wojnicz
  3. Marcin Gołuszka – Bikershop Racing Team

Mega


  1. Adrian Rzeszutko – Cannondale Pro Rider Dobosz Sport
  2. Tomasz Niedźwiecki – Niezrzeszony
  3. Paweł Widacki – Niezrzeszony

  1. Paulina Tumin – Niezrzeszona
  2. Anna Jurkiewicz Śpiewak – Niezrzeszona

LOTTO Poland Bike Maraton – Góra Kalwaria

  1. Bartosz Grędziński – TRW Cloudware Team
  2. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team
  3. Paweł Pięta – Rafako MTB Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team
  3. Katarzyna Pakulska – TRW Cloudware Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0