Plan na weekend 24/2016

HomeKALENDARZVWSU MTB Team

Plan na weekend 24/2016

Można powiedzieć że w końcu! Monopol wyścigu Mai Włoszczowskiej na zawody w cross country z kalendarza UCI przełamany. Z korzyścią dla wszystkich. W najbliższy weekend w Wałbrzychu Focus Górale na Start UCI C2!!! Na starcie sporo gości z zagranicy, więc w końcu ściganie w kraju nabierze rumieńców – zarówno w kategoriach juniorskich, jak i elity. W sobotę będzie czas na wyścigi Mastersów.

Trzymając się tematu XCO najmocniejsi zawodnicy albo przygotowują się do MŚ we własnym zakresie albo będą się docierać w Heubach na kolejnej eliminacji KMC Bundesligi MTB (UCI HC). Długodystanowcy z kolei jak co roku w połowie czerwca zmierzą się z trasą Sella Ronda Hero. Na starcie m.in. Magdalena Sadłecka oraz zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Tak jak wyścig we Włoszech, także czeski Malevil Cup (SKMTB kat.0)zaliczany jest do UCI Marathon Series. Na pewno trochę Polaków skusi się na start przy naszej granicy.

A w kraju?

Sobota – 18 czerwca 2016

  • Bike Maraton (SKMTB kat.1) – Wisła – lokalizacji nie trzeba nikomu przedstawiać. Na Giga „tylko 61 km i aż 2700 m. Będzie bolało :)
  • Focus Górale na start – Wałbrzych – wyścigi kategorii Masters
  • Legia MTB Maraton – Kuchary
  • Maratony Kresowe (SKMTB kat.3) – Drohiczyn – relatywnie krótka, 14 km runda z 160 m przewyższeń. Na dystansie Maraton do pokonania 4 razy czyli 600 metrów się uzbiera.
  • MTB u Brata Jana – Nowe Miasto Lubawskie – runda ma 13 km. Hoby jedzie raz, Mega jedzie cztery razy czyli mamy z tego uczciwe 52 km – link.

Niedziela – 19 czerwca 2016

  • Bike Cross Maraton (SKMTB kat.2) – Mosina – na Mega około 60 km. Więcej info tu.
  • Dare2b MTB Maraton (SKMTB kat.2) – Skrzyszów – uważasz, że kolarstwo górskie to tylko w górach. Skrzyszów to pierwszy z trzech wyścigów. Na dystansie Full 92 km i prawie 2000 metrów w górę.
  • Focus Górale na Start – Wałbrzych – wyścigi kategorii juniorskich, u23 oraz elity.
  • Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (SKMTB kat.2) – Kargowa – najwytrwalsi jadą dystans 68 km i około 900 metrów przewyższenia.
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Góra Kalwaria – 6 / 31 / 54 km

Okołorowerowo na początek weekendu, w piątkowy wieczór zapraszamy Was na kolarski wieczór filmowy do dre rowery w Gdyni, gdzie odbędzie się pokaz filmu „Not2Bad”. Z kolei jak za daleko Ci na wyścigi na południu krau to może bliżej Ci będzie do Gałkowa, gdzie w niedzielę objazd trasy Mazury MTB. Wracając z kolei do Wałbrzycha, to nawet najlepsze igrzyska bez widowni są po prostu słabe. Dlatego przy okazji wyścigu będzie zorganizowana specjalna Strefa Kibica, nie ścigasz się? Wpadnij chociaż zrobić turbo doping!


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0