Maciej Jeziorski (Romet MTB Team) – Puchar Czech XCO, Brno

HomeKomentarzeRomet Racing Team

Maciej Jeziorski (Romet MTB Team) – Puchar Czech XCO, Brno

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W miniony weekend wybrałem się do Brna na Puchar Czech (UCI1) Miałem jeszcze do wyboru Puchar Mazowsza, jednak chciałem pościgać się u naszych południowych sąsiadów. Rywalizacja na zawodach z wysoką rangą sprawia mi ogromną frajdę. Porównanie się z najlepszymi zawodnikami jest dobrym wyznacznikiem formy, a każdy taki start to cenne doświadczenie.  Trasa w Brnie całkiem fajna, szybka, bez dużych utrudnień technicznych. Obsada jak zwykle mocna – zawodnicy z różnych krajów + czołówka Czech z Jaroslavem Kulhavym na czele.

Sam wyścig wyszedł mi całkiem przyzwoicie. Niezłe samopoczucie i równa jazda, wystarczyły na zajęcie 16 miejsca.  Mały niedosyt jest, ponieważ w zasięgu 35 sek miałem aż czterech zawodników.
Takie jest jednak prawdziwe ściganie – walka o każde miejsce do samego końca.

 

brno 2016

 

Cieszą mnie coraz mniejsze straty do czołówki.  Rok temu, przy bardzo zbliżonych warunkach (trasa, pogoda, samopoczucie), straciłem do Kulhavego 12 minut. Teraz 8 min 30 sek. Jeszcze chwila i dogonię chłopaka ! :) No dobra… może trochę mnie poniosło, ale progres jest – oby tak dalej ;)

W najbliższy weekend wystartuje na Pucharze Polski XC w Wałbrzychu. Zawody mają rangę UCI2, więc znów zapowiada się solidne ściganie! :)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0