Wyniki – 11-12 czerwca 2016

Wyniki – 11-12 czerwca 2016

Wyniki – 20-21 października 2018
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2019 – Brno, Czechy [wyniki]
Plan na weekend 18/2017
Mistrzostwa Europy XCO okiem zawodników
Rzut oka na trasę Mistrzostw Europy

Podsumowanie weekendu zaczynam od pewnej dygresji, bo w zasadzie cały czas trudno mi w to uwierzyć. Za trzy tygodnie mamy MŚ w cross country, a jak domniemam trener kadry młodzieżowej podejmuje decyzje o starcie swoich podopiecznych w Bukowinie Tatrzańskiej. W najtrudniejszym maratonie z kalendarza Lang Team, w lokalizacji gdzie przez ostatni tydzień padało i warunki będą po prostu trudne. Prowadząc portal jestem m.in. odpowiedzialny za wyniki i za wyjątkiem MP XCM w Obiszowie nie przypominam sobie żadnego startu w maratonie w wykonaniu zawodniczek Goodman Sokół Zator. Efekt? Start pięciorga zawodników z dopiskiem “Reprezentacja Polski”, z czego na mecie melduje się dwójka, a troje z DNF. W tym Gabriela Wojtyła ze złamaną ręką – o MŚ XCO czy MP XCO może zapomnieć :(

Nie mam pojęcia jak wygląda planowanie szkolenia kadry, tym bardziej BPS przed tak kluczową imprezą jak MŚ. Nie wiem czy to ktoś w Pruszkowie akceptuje, ale dla mnie nie do pojęcia jest start w takim wyścigu zawodników, którzy mają zerowe albo znikome doświadczenie w maratonach w górach, w trudnych warunkach. Mleko się rozlało… Mam nadzieję, że nie pozostanie to jednak bez echa.

Oczywiście ktoś może się bronić, że Katarzyna Solus Miśkowicz też przecież w Bukowinie wystartowała. Śmiem jednak twierdzić, że jej doświadczenie i przede wszystkim fakt, że to jej rodzinne strony i obszar trenowania to wystarczające powody do ucięcia tego argumentu.

A można, a w zasadzie trzeba było pojechać do Brna na Puchar Czech, gdzie dziś w pięknym stylu wygrał Jaroslav Kulhavy, a Bartłomiej Wawak zajął bardzo dobre trzecie miejsce! Oprócz niego startowało tam wielu naszych zawodników z kategorii elita, u23, junior czy junior młodszy.

W kraju ściganie było przede wszystkim maratonowe. We wspomnianej Bukowinie Tatarzańskiej rozegrana została kolejna eliminacja Pucharu Polski w maratonie MTB – triumfowali Patryk Piasecki oraz Michalina Ziółkowska, oboje przygotowujący się do MŚ XCM, które za trzy tygodnie we Francji. W Sandomierzu Bartek Janowski pokazał, że po Trophy jego noga kręci się jeszcze lepiej.


ŚWIAT

Puchar Czech (UCI C1) – Brno, Czechy

Elita


  1. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing XC
  2. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  3. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  • Marceli Bogusławski – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 11 / +7:12
  • Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 13 / +8:03
  • Maciej Jeziorski – Romet Racing Team – miejsce 16 / +8:30
  • Rafał Hebisz – Kellys Team – miejsce 39 / +4 okr
  • Kornel Osicki – OK Racing – DNF
  • Mikołaj Dziewa – SGR Specialized – DNF

  1. Daniela Campuzano – Meksyk
  2. Karla Stepanova – Kona Cycling Point
  3. Jana Czeczinkarova – Sram Mitas Trek
  • Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 12 / +5:39

POLSKA

Puchar Polski w maratonie MTB – Bukowina Tatrzańska

  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Michał Neumann – DMG Mori Cyclo Trener Team
  3. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  4. Przemysław Ebertowski – King Oscar Hotel Mistral Gniewino
  5. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Rita Malinkiewicz – Reprezentacja Polski

Maratony rowerowe Lang Team – Bukovina Resort (SKMTB kat.1) – Bukowina Tatarzańska

Grand Fondo


  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Michał Neumann – DMG Mori Cyclo Trener Team
  3. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  4. Bartłomiej Oleszczuk – Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  5. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

 

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Rita Malinkiewicz – Reprezentacja Polski

Medio


  1. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team
  2. Piotr Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów
  3. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Karolina Sowa – AGH Cycling Team
  3. Zuzanna Madaj – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Cyklokarpaty (SKMTB kat.1) – Sandomierz

Giga


  1. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  2. Marcin Jabłoński – Kamaro Sport Line Skarżysko Kamienna
  3. Mateusz Niezgoda – Chemik Pustków MTB

  1. Malwina Sokalska – PTC Przemyśl – ZRYW Buszkowiczki

Mega


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Dominik Grządziel – Romet Racing Team
  3. Kamil Pomarański – DMG Mori Cyclotrener Team

  1. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Ewa Ruszała – R.A.S. Superior sowasport.pl
  3. Agnieszka Nowiczkow – PTR Dojlidy Białystok

Puchar Mazowsza MTB XC (SKMTB kat.2) – Góra Kamieńsk

Elita


  1. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  2. Łukasz Matusiak – Gatta Bike Team
  3. Adam Żuber – Ośka Warszawa

  1. Adrianna Stępniewska – Niezrzeszona
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Junior


  1. Błażej Nowicki – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Damian Nowakowski – LKK LUKS Sławno
  3. Michał Petryszyn – UKS Huragan Wołomin

Juniorka


  1. Aleksandra Klimczak – Warszawski Klub Kolarski
  2. Ewa Sapieja – LKK LUKS Sławno
  3. Karolina Witek – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Masters I


  1. Jacek Rządca – Trezado BikeTires.pl
  2. Jan Czapliński – Komobike Scott
  3. Łukasz Giziński – TRW Cloudware

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Radosław Szymborski – Motointegrator Team
  3. Michał Świderski – Trezado BikeTires.pl

Mazovia MTB (SKMTB kat.2) – Ciechanów

  1. Bartosz Grędziński – TRW Cloudware Team
  2. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  3. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Małgorzata Lutecka – iFON.pl
  3. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów

Mega


  1. Paweł Baranek – Monteria Team
  2. Łukasz Gukiewicz – Sklepbicykl.pl Perfectsource
  3. Bartosz Sobczak – Ośka Warszawa

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Team
  3. Anna Ostrowska – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Solid MTB Maraton (SKMTB kat.2) – Mchy

  1. Przemysław Rozwalka – MW Invest Group
  2. Hubert Semczuk – MW Invest Group
  3. Mikołaj Jurkowlaniec – IM-Motion Kross Team

  1. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS
  2. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl

Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.3) – Moryń

  1. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  2. Andrzej Worona – FSL Verus AOK.PL Team
  3. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec

  1. Anna Kłos – Bike Team Szczecin
  2. Ewa Jaros – bikeJaros
  3. Agnieszka Gabrysz – FSL Verus AOK.PL Team

Legia MTB Maraton – Magdalenka

  1. Karol Romanowski – Stromecki Klub Kolarski
  2. Damian Kawecki – Niezrzeszony
  3. Kamil Łyżwa – KRD MYTB Team

  1. Aleksandra Wójcik – Crazy Racing Team
  2. Paulina Kazimierska – Bliska Team Białystok

Drużynowe Mistrzostwa Polski Amatorów – Otwock

  1. TRW Cloudware (Jusiński, Góralewski, Grędziński, Kuszmider)
  2. Renault Team (Arciszewski, Maleszka, Dargacz, Stelamszyk)
  3. EDF Trek Gdynia (Repiński, Przbytek, Derheld, Jóźwik)

  1. Hell’s Angels (Czajkowska, Skura, Kubiak, Żeszczyńska)
  2. Polonia Warszawa MTB (Szałaj, Pachowska, Osiadacz)
  3. TS Meran Otwock Ladies (Prejs, Mieszkowska, Lesiak)

COMMENTS

DISQUS: 0