Puchar Świata DH w Leogang, na żywo w Red Bull TV

HomeINFORMACJE PRASOWE

Puchar Świata DH w Leogang, na żywo w Red Bull TV


Informacja prasowa


Już w najbliższą niedzielę (12 czerwca) kolejny wyścig Pucharu Świata UCI w konkurencji downhill kobiet i mężczyzn. Specyficzna trasa bike parku Leogang w Austrii stawia przed zawodnikami wysokie wymagania. Jej pierwsza część to strome zjazdy, ciasne zakręty i ogromna ilość gigantycznych korzeni, a druga jest szybka i naszpikowana hopami.

Transmisja z wyścigu na żywo rozpocznie się o godz. 14.30 na www.redbull.tv

Winners UCI Fort William 2016 fot Bartek WolinskiRed Bull Content Pool

Emocje związane z wyścigiem w Fort William jeszcze nie opadły, a na horyzoncie kolejny przystanek. Tym razem zjazdowy Puchar Świata UCI zawita do Austrii – do bike parku Leogang. To właśnie tam w najbliższą niedzielę topowi zawodnicy i zawodniczki downhillu staną do boju o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Stabilną pozycję w rankingu UCI ma Aaron Gwin i Rachel Atherton, którzy w Szkocji zaliczyli dobre i wysoko punktowane przejazdy. W Leogang pojawią się także polskie akcenty. Na trasie ponownie zobaczymy Sławka Łukasika z NS Bikes FroPro, który sezon 2016 może już zaliczyć do udanych. Ostatni występ podczas wyścigu w Fort William Polak zakończył na 49. pozycji.

Sławek Łukasik czuje się dobrze przygotowany do wyścigu i ma nadzieję na kolejne wysokie miejsce w klasyfikacji:

Pod względem fizycznym w tym roku czuję, że jestem bardzo dobrze przygotowany. Zimowe treningi poszły świetnie, długie obozy w San Remo też wniosły wiele do mojego poziomu jazdy, więc mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.”

Zmagania zawodników na trasie w Leogang będzie można obejrzeć na żywo wyłącznie na Red Bull TV już w niedzielę 12 czerwca o 14:30 – link do transmisji tutaj.

Rachel Atherton UCI Fort William 2016 fot Bartek WolinskiRed Bull Content Pool

W ramach Pucharu Świata MTB UCI rozgrywanych jest dwanaście wyścigów cross-country (6 XCO mężczyzn i 6 XCO kobiet) oraz 7 wyścigów downhill. Do walki na skałach i dirtowych ścieżkach między 10 kwietnia a 4 października staje 129 zespołów z 30 krajów.

Więcej ekskluzywnych informacji, artykułów i materiałów foto i video o Pucharze Świata MTB UCI na stronie: www.redbull.pl/UCI

 

Wszystkie przystanki Pucharu Świata MTB UCI można śledzić na żywo i jako powtórki na: www.redbull.tv

Dodatkowe materiały do pobrania na stronie wirtualnego Newsroomu

Red Bull Content Pool: https://www.redbullcontentpool.com/uci

COMMENTS

DISQUS: 0