Praskie schody 2016

HomeSportZapowiedzi

Praskie schody 2016

We wtorek o 18.00 rozpocznie się kluczowy wyścig podczas tegorocznej edycji Praskich Schodów, która obędzie się po raz 23. To jedna z imprez kolarskich, która od wielu lat, konsekwentnie rok po roku odbywa się. W tym roku to dodatkowe narzędzie promocyjne przed Mistrzostwami Świata, które za miesiąc w Novym Meste na Moravie.

Praskie Schody od lat są bardzo medialną imprezą gromadzącą tysiące kibiców w stolicy Czech. Dlatego też z roku na rok obsada wyścigu jest bardzo mocna. W tym roku na starcie m.in.:

Jaroslav Kulhavy – Specialized Cycling:

„Ręka ma się już dobrze, mam nadzieję, że jutro nie będzie miała wpływu na moją formę. Nie zamierzam bardzo ryzykować, ale i tak będę walczył o zwycięstwo. Jestem przekonany, że jak co roku tradycyjnie będę musiał się liczyć ze spadającym łańcuchem ;)”


jaroslav kulhavy specialized racing maxime marotte bh sr suntour kmc prazske schody 2016


Kristian Hynek – Topeak Ergon Racing:

„Przyjechałem prosto z lotniska. Właśnie wracam z Mistrzostw Europy w maratonie mtb, gdzie zdobyłem brązowy medal. W zeszłym roku Praskie Schody były dla mnie szczęśliwe, bo wygrałem. Zmodyfikowany wyścig, rywalizacja skrócona do 30 minut na pewno podnosi poprzeczkę, ale kibice będą jeszcze bardziej zadowoleni.”

Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC:

„Póki co widziałem Praskie Schody tylko na wideo, nie mogę się doczekać rywalizacji. A dookoła ta luźna atmosfera wśród kibiców. No i ten start świetnie wpasowuje się w moje przygotowania do dalszej części sezonu.”

Fabian Giger – Kross Racing Team:

„Z radością tu wracam, zwłaszcza po moim zwycięstwie w 2014 roku. To wyjątkowy wyścig z niesamowitym dopingiem.”

Andrea Tiberi – FRM Factory Racing:

„Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie do wyścigu, o którym słyszałem tak dużo dobrego. Ponoć jest tu jakiś bardzo stromy podjazd, który na razie widziałem tylko na wideo. Będę walczył, a potem pewnie będzie czas na odkrycie uroków Pragi.”

Polskę reprezentować będą Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak.

Program Praskich Schodów 2016:

  • 16:15 – start wyścigu juniorów – 20 minut
  • 16:55 – start wyścigu juniorek oraz kobiet – 20 minut plus jedna runda
  • 18:25 – start wyścigu elity mężczyzn – 30 minut plus jedna runda

Wyścig transmitowany jest przez czeską telewizję CT Sports, ale niestety transmisja objęta jest blokadą geo. Chyba, że ktoś ma czeski VPN…

Zdjęcia: Miloš Lubas

 

COMMENTS

DISQUS: 0