Plan na weekend 22/2016

HomeKALENDARZKross Racing Team

Plan na weekend 22/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Dopiero co sezon ruszył, a to już 22 weekend roku. Nie obejrzymy się a półmetek roku przeleci niezauważony. Za miesiąc Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w Novym Meste w Czechach. Oznacza to, że wielu zawodników wchodzi w tzw. BPS i będzie rzadziej startować. Ten okres wyciszenia przed MŚ doskonale widać w kalendarzu UCI, który co prawa cały czas jest pełen zawodów, ale w zasadzie żadne z nich nie oferują raczej możliwości zgromadzenia na starcie całej europejskiej czołówki. Oczywiście czas zweryfikuje, bo mamy m.in. kolejne eliminacje Pucharu Szwajcarii, niemieckiej Bundesligi czy Pucharu Czech.

W każdym razie jeśli w najbliższy weekend chcesz obejrzeć dobre MTB, to w Fort William będzie Puchar Świata w zjeździe. Do obejrzenia na redbull.tv.

W kraju w kalendarzu 12 wyścigów. Wszyscy miłujący cross country jadą do Tuchowa na Puchar Polski, który miał być UCI C2, ale kasy zabrakło. Maratończycy z kolei skierują przede wszystkim swoją uwagę w kierunku Wałbrzycha, Strzyżowa, Walimia, Rybnik, Wyrzysk, Bartoszyc, Michałowa oraz Piekoszowa. Ale po kolei:

Sobota:

 • Bike Maraton – Wałbrzych – soczysta górzysta trasa. Na dystansie Giga niebagatelne ponad 3 tysiące metrów przewyższeń na dystansie 77 km. Na Mega i Mini odpowiednio 57 / 1900 i 23 / 650. Szczegóły w linku.
 • LOTTO Poland Bike Marathon – Urszulin k. Włodawy – 9 / 33 / 52 km

Niedziela:

 • Puchar Polski w kolarstwie górskim – Tuchów – zawody firmowane i organizowane przez Mirka Bieniasza. Zaliczane do Pucharu Polski w cross country. Kategorie od juniora do mastersa.
 • Bartoszycki Maraton MTB – Bartoszyce – 60 km i 700 metrów. Nudy nie będzie. Oczywiście także krótsze dystanse Fit i Hobby – link.
 • Bike Atelier Maraton – Rybnik – 60 km / 370 m na dystansie Pro oraz 30 km / 215 m na dystansie Hobby.
 • Bike Cross Maraton – Wyrzysk – Mistrzostwa Wielkopolski na pewno przyciągną na start mocnych zawodników. Rywalizacja na dystansach 54 km / 1000 metrów oraz 29 km / 600 metrów.
 • Cyklokarpaty – Strzyżów – oprócz solidnego dystansu i przewyższeń Strzyżów to przede wszystkim krówki ;) Dystanse to 20 / 397, 53 / 1309 oraz 72 / 1971.
 • Gryf Maraton – Szczecin – 32 i 50 km. Wyścig bez rund!
 • Maraton Kresowe – Michałowo – w zeszłym roku w Michałowie rozegrana została pierwsza eliminacja Pucharu Polski w maratonie MTB. 60 km / 800 m, 35 km / 360 m oraz 10 km / 85 km.
 • MTB Cross Maraton – Piekoszów – Góry Świętokrzyskie to nie są długie i wyczerpujące podjazdy na których można urwać rywali. W Piekoszowie na Master „tylko” 68 km i 1300 metrów. Będzie jednak mocno interwałowo, bo na profilu można naliczyć około 20 konkretnych podjazdów. Na pewno wejdzie w nogi. Na FAN i FAMILY odpowiednio 50 km / 730 m oraz 24 km / 289 m.
 • Puchar Strefy MTB Sudety – Walim – wyznaczona runda zahacza o Góry Sowie, a liczy 24 km i prawie tysiąc przewyższeń. Do pokonania raz lub dwa.

PROsi

Po pierwsze Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, o którym pisaliśmy tu. Po drugie męska część Kross Racing Team jedzie na Swiss Cup, a potem we wtorek już w pełnym składzie startują w Praskich Schodach.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0