Wyniki – 26-29 maja 2016

Wyniki – 26-29 maja 2016

Akademickie kolarstwo górskie na najwyższym poziomie
Maciej Jeziorski (Romet MTB Team / AZS AWF Warszawa) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Jelenia Góra
Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski
Akademickie Mistrzostwa Polski w MTB ponownie w Chorzowie
Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim ponownie w Jeleniej Górze [PR]

W zasadzie miniony przedłużony weekend miał dwa bardzo ważne wyścigi. Jeden to oczywiście Puchar Świata, gdzie Maja Włoszczowska jak sama pisze, odzyskała wiarę w siebie zajmując 5 miejsce, a Katarzyna Solus Miśkowicz zawstydziła system centralnego szkolenia i zdobyła kwalifikację na Igrzyska w Rio! W kraju z kolei prawdopodobnie najbardziej międzynarodowa impreza kolarska czyli Beskidy MTB Trophy, po raz dziesiąty, które wygrał Czech Michal Kanera, a Bartoszowi Janowskiemu do najwyższego stopnia podium zabrakło 11 minut.


ŚWIAT

Puchar Świata – La Bresse, Francja

  1. Julien Absalon – BMC Mountainbike Racing Team
  2. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  3. Victor Koretzky – BH SR Sountour KMC
  4. Nino Schurter – Scott Odlo MTB Racing Team
  5. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 33 / +7:12

  1. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  2. Catherine Pendrel – Luna Pro Team
  3. Emily Batty – Trek Factory Racing XC
  4. Katerina Nash – Luna Pro Team
  5. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 27 / +8:01
  • Monika Żur (BH SR Suntour KMC) – miejsce 58 / +15:13
  • Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – miejsce 53 / – 1 okr.

U23 mężczyzn


  1. Titoua Carod – Scott Creuse Oxygene Gueret
  2. Romain Seigle – Focus Rotor G-Skin Racing Team
  3. Samuel Gaze – Specialized Racing
  • Marceli Bogusławski (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) – miejsce 100 / -1 okr

U23 kobiet


  1. Sina Frei – JB Brunex Felt Team
  2. Evie Richards
  3. Anna Tauber – Habitat Mountainbike Team

POLSKA

Beskidy MTB Trophy (SKMTB kat.1) – Istebna

Classic


  1. Michal Kanera – Nilfisk Alto Pro Cycling
  2. Bartosz Janowski – Romet Racing Team
  3. Christopher Maletz – Team Fujibike Rockets

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Sandra Backman – Scuderia BikeItaly BMC
  3. Anna Świrkowicz – Team.ASE.com.pl

Mega


  1. Dominik Grządziel – Romet Racing Team
  2. Rafał Nogowczyk – Kreidler Fan Sport MTB Racing Team
  3. Arek Petka – Lew Lębork

  1. Marta Graczyk – Gomola Trans Airco
  2. Elżbieta Wydrowska – Lizums Divers Extreme Team
  3. Anna Ostrowska – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Akademickie Mistrzostwa Polski – Jelenia Góra

  1. Maciej Jeziorski – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  2. Krzysztof Łukasik – Politechnika Warszawska
  3. Marcin Kawalec – Uniwersytet Warszawski

  1. Aleksandra Podgórska – SWPS Uniwersystet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu
  2. Rita Malinkiewicz – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu
  3. Karolina Cierluk – Politechnnika Wrocławska

Kross MTB Race – Jelenia Góra

Elita


  1. Rafał Alchimowicz – KS Optyk Okular Jelenia Góra
  2. Szymon Biel – Velonews.pl
  3. Łukasz Matusiak – Gatta Bike Team

U23


  1. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych
  2. Jakub Krupa – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Patryk Olejnik – Mitutoyo AZS Wratislavia

Kobiety


  1. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych

  1. Adam Kopeć – Biekstacja.pl KCNC Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka
  2. Rafał Szczepuch – Quest Team
  3. Piotr Majer – Niezrzeszony

Puchar Szlaku Solnego (SKMTB kat.2) – Spytkowice

Elita


  1. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  2. Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  3. Adrian Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie (U23)
  4. Michał Topór – KCP Elzat Bieniasz Bike Team (U23)
  5. Piotr Krawczyk – Niezrzeszony (U23)

  1. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator (U23)
  2. Adrianna Stępniewska – Niezrzeszony (U23)
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Junior


  1. Dawid Jona – GK Gliwice Bike Atelier
  2. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  3. Albert Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Juniorka


  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  2. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  3. Magdalena Utnicka – KS Luboń Skomielna Biała Head Team

Masters I


  1. Krystian Pirog  – Thule JMP NKK
  2. Tomasz Sikora – Niezrzeszony
  3. Remigiusz Ciok – Kreidler Fan Sport MTB Racing Team

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty

Masters III


  1. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  2. Józef Rabski – KS Luboń Skomielna Biała Head Team
  3. Stanisław Jopek -TC Orzeł Spytkowice

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (SKMTB kat.2) – Sulechów

Giga


  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Piotr Konwa – TC Chrobry Scott Głogów
  3. Michał Górniak – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  2. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Magdalena Wojtyła – IM Motion Team Wrocław

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Rafał Chmiel – FSD Sport
  3. Sławomir Nowakowski – XTRABIKE SSC Bolesławiec

  1. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Monika Uryzaj – Duda Cars TP-LINK Rybczyński Bikes
  3. Magdalena Czerwińska – Skalpel Czerwiński Poznań

Cyklokarpaty (SKMTB kat.1) – Jasło

Giga


  1. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  2. Jakub Gryzło – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Krzysztof Kubieniec – Niezrzeszony

  1. Malwina Sokalska – PTC Przemyśl ZRYW Buszkowiczki

Mega


  1. Lary Zębatka – Laryzebatka.com
  2. Kamil Pomarański – DMG Mori Cyclotrener Team
  3. Andrzej Jarosz – 72D Windsport Powered by Oshee

  1. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Anna Sadkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Magdalena Ulman – Niezrzeszona

Puchar Mazowsza (SKMTB kat.2) – Bike Kazoora, Warszawa

Elita


  1. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jakub Michniowski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Marcin Wolski – Komobike Scott

  1. Zuzanna Wieczorek – Airbike Prolog Jabłonna

Junior


  1. Mateusz Maszkiewicz – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Albert Karolonek – Warszawski Klub Kolarski
  3. Piotr Krysiewicz – UKS Wygoda Białystok

Juniorka


  1. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

Kobiety Masters


  1. Zofia Czyż – Rowermojeżycie.pl

Masters I


  1. Michał Kostrzewa – TRW Cloudware Team
  2. Roman Abramczyk – Trezado BikeTires.pl
  3. Łukasz Giziński – TRW Cloudware Team

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  3. Michał Świderski – Trezado BikeTires.pl

Masters III


  1. Piotr Dziedzic – Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team
  2. Tomasz Dyba – Niezrzeszony
  3. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team

Bike Atelier XC (SKMTB kat.2) – Sosnowiec

Elita


  1. Tomasz Dygacz – Taurus Kreidler MTB Team
  2. Piotr Krawczyk – Real 64sto
  3. Robert Skrobol – Tomazi Bike Jastrzębie Zdrój

Kobiety


  1. Patrycja Wichary – Bike Atelier Team

Masters I


  1. Adam Dziuk – Sengam Sport Racing Team
  2. Tomasz Kubala – MTB Pressing Team
  3. Bogusław Fabian

Masters II


  1. Marek Kubuszok – Bike Atelier Team
  2. Marek Kolacha – Sengam Sport Racing Team
  3. Marek Ciastoń – Bike Atelier Team

Junior


  1. Piotr Karoń – UKS Katolik Częstochowa
  2. Wojciech Stol – Dobre Sklepy Rowerowe LKS UKS Pszczyna
  3. Mikołaj Ryncarz

Mazovia MTB (SKMTB kat.2) – Rogów

Giga


  1. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Arkadiusz Oleszkiewicz – APS Polska Cozmobike

  1. Małgorzata Lutecka – iFON.pl

Mega


  1. Paweł Baranek – Monteria Factory Team
  2. Maciej Karczmarek – APS Polska Cozmobike
  3. Jarosław Ziółkowski – TRW Cloudware Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Joanna Gumieniak – Bike Atelier Team
  3. Agnieszka Uroda Hampelska – Orbea Polsport Group

Haibike – VIII Metropolia Bydgoszcz Maraton – Bydgoszcz

  1. Piotr Rzeszutek – Baszta Bytów
  2. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  3. Mihał Wyżlic – Komobike Scott

  1. Aleksandra Tecław – rowertour.com
  2. Małgorzata Nowacka – rowertour.com
  3. Marzena Janczarska – Niezrzeszona

fot. bikelife

COMMENTS

DISQUS: 0