Beskidy MTB Trophy 2016: Na Rysiance bez zmian

HomeRelacje

Beskidy MTB Trophy 2016: Na Rysiance bez zmian

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pogoda dziś zdecydowanie lepsza niż wczoraj. Chociaż niektórzy na pewno wolą jeździć w niższej temperaturze, to 25 stopni dziś wielu przyjęło z ulgą. Stan pogody nie miał żadnego wpływu na formę Michala Kanery, który powtórzy zwycięstwo z wczoraj. Bartek Janowski dziś przyjechał 4 minuty za Czechem. Trzecie miejsce na długim dystansie dla Christophera Maletz’a. Michalina Ziółkowska dziś po raz kolejny bezkonkurencyjna, na drugim miejscu przyjechała Kasia Łysek ze stratą ponad 30 minut.

Michalina tak skomentowała dzisiejsze zmagania:

Bardzo cieszę się, że jestem na tym wyścigu. Bardzo brakuje mi w naszym kraju ciężkich maratonów w wymagającym terenie. Przygotowuje się do maratonu Selleronda Hero, który odbędzie się już za trzy tygodnie, więc dzisiejszy bardzo długi etap z wymagającymi podjazdami bardzo mi przypasował, choć upał na pewno nie ułatwiał nam dzisiaj zadania. Z drugiej strony wysoka temperatura jest też tym, czego mogę spodziewać się w Dolomitach. Czy brakuje mi mocnych rywalek? Na pewno jest to jakiś mankament, jednak zawsze znajdę grupę chłopaków, z którymi bardzo dobrze mi się jedzie. Dopingujemy i walczymy ze sobą nawzajem, co na pewno pomaga mi utrzymać wysokie tempo. Czuję się pewnie, ale oczywiście jesteśmy dopiero w połowie wyścigu, więc nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu

 

_O0C5378

 

Emocje i walka o wynik w generalce to domena krótkiego dystansu w tegorocznej edycji Trophy. Rafał Nogowczyk, Dominik Grządziel i Arek Petka o wynik będą walczyć chyba do samego końca wyścigu. Dziś najszybszy był Rafał Nogowczyk, ale trzeci zawodnik Lwa Lębork przyjechał tylko pięć minut za nim. Wśród kobiet ponownie najlepsza Anna Urban przed Ewą Rebane – Sodowską i Ievą Strele.

 

EZ3A8384

 

Jutro wjazd na Wielką Raczę… Jeśli niezbyt dobre prognozy się sprawdzą, to ten etap uczestnicy mogą zapamiętać na długie lata…

Pełne wyniki drugiego etapu —> TUTAJ

 


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0