Beskidy MTB Trophy 2016: Etap I dla Michala i Michaliny

Beskidy MTB Trophy 2016: Etap I dla Michala i Michaliny

Beskidy MTB Trophy, etap I – mistrzowska pogoda
Beskidy MTB Trophy 2015 – Prezentacja drugiego etapu [wideo]
Beskidy MTB Trophy – jeszcze tydzień!
Plan na weekend 22/2018
Plan na długi weekend 24/2017

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Michalowi Kanerze bardzo spodobał się klimat polskich etapówek. Czech w 2015 zwyciężył Sudety MTB Challenge i tegoroczną edycję Trophy zaczyna z wysokiego “C” pokonując Bartka Janowskiego o 9 minut. Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Michalina Ziółkowska.

Zwycięzca pierwszego etapu tak komentował zmagania na trasie:

Czułem się dzisiaj bardzo dobrze. Od początku mieliśmy plan by wywrzeć na naszych rywalach presję. Wybrałem odpowiedni moment na atak i zdecydowałem się na solową akcję. Szkoda, że mój kolega Milan Damka maił defekt, bo była szansa na dublet dla naszego teamu. Przewaga jaką sobie wypracowałem jest rzeczywiście spora, ale przed nami jeszcze 3 wymagające etapy i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Jestem jednak zadowolony ze swojej formy i zrobię wszystko by dowieźć do końca prowadzenie w wyścigu.

 

_O0C4746

 

Na krótkim dystansie rywalizacja ma troszkę więcej rumieńców. Dziś pierwsza trójka zmieściła się w minucie więc można powiedzieć, że była turbo sprinterska rozgrywka jak na Beskidy. Zwyciężył Rafał Nogowczyk przed Arkiem Petką i Dominikiem Grządzielem. Wśród kobiet najlepsza była Anna Urban.

Mówiąc o Beskidach musimy powiedzieć o pogodzie. Pogoda wróciła do normy to już nie jest zeszłoroczne Beskidy MTB Tropik ;) Serwisanci szykujcie się od poniedziałku do ciężkiej roboty!

Pełne wyniki —-> TUTAJ

 

fot. mtbtrophy.com

COMMENTS

DISQUS: 0