Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Stolema, EOOM, Ostrzyce

HomeSportKomentarze

Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Stolema, EOOM, Ostrzyce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W minioną sobotę ścigałam się w kaszubskich Ostrzycach na XIV Pucharze Stolema i piątej już w tym sezonie Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Bardzo cieszyłam się na ten wyścig nie tylko ze względu na to, że bardzo lubię tą trasę, ale także dlatego, że ściganie się na Kaszubach to jak ściganie się „u siebie”. Rok temu udało mi się wygrać ten wyścig i nie ukrywam, że i w tym sezonie bardzo chciałam powtórzyć wynik.

Na trasę przyjechaliśmy w piątek. Z koleżankami z klubu zrobiłam dosyć spokojne dwie rundy i nie ukrywam, że już tyle wystarczyło by nabrać respektu do trasy. Składała się ona z kilku stromych zjazdów i podjazdów w parku linowym, małego dropa, spokojniejszego fragmentu na łące, po którym wjeżdżało się na drugą część trasy w lesie, gdzie czekał na nas kilkuminutowy podjazd a potem zjazd już do mety. Super, lubię takie trasy! Niczego jej nie brakuje :)W dniu wyścigu czułam się dobrze. Start o wczesnej porze bardzo mi sprzyja. Na starcie stanęło 18 juniorek młodszych, ale zabrakło kilku dziewczyn z czołówki. Mimo to wciąż było się z kim ścigać. Zostałam ustawiona w drugim rzędzie według losowania, ale mimo to start wyszedł mi całkiem przyzwoicie. Na samym początku objęłam prowadzenie – przez chwilę jechała ze mną jeszcze Wiktoria Kierat. Na szczęście bez żadnych przygód na trasie udało mi się utrzymać i prowadzenie i zwiększać przewagę aż do końca wyścigu, a na metę wjechałam z dwuminutową przewagą :)

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Szpocińska wygrywając na ostatnich metrach z Wiktorią Kierat.


Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) - Puchar Stolema, EOOM, Ostrzyce 2


Dziękuję bardzo moim dziadkom i cioci za ugoszczenie aż 12 zawodników z klubu u siebie, mamie za pomoc w transporcie i nie tylko, koleżankom i kolegom z klubu za bufet a trenerowi Błażejowi Mareszowi za przygotowanie i bufet.

W najbliższy weekend wystartuję Mistrzostwach Mazowsza MTB XC na Górce Kazoorce, zapraszam do startowania i kibicowania:


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/PucharMazowszaMTB/photos/gm.1048653901876499/676951109114521/?type=3&theater” width=””/]


fot. Janusz Pytlak


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0