Maraton w Odrzywole z misją specjalną!

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Maraton w Odrzywole z misją specjalną!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMAINFORMACJA PRASOWA


Już w najbliższą niedzielę 22 maja MTB Opoczno zaprasza na pierwszy w tym sezonie maraton MTB. Tym razem startujemy w Odrzywole. Pomimo, że ta miejscówka po raz kolejny gości w naszym kalendarzu to w tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową trasę i lekko zmienioną formułę wyścigu. Na zawodników czekać będzie dwudziestokilometrowa pętla, którą pokonywać będą w zależności od wybranego dystansu:

  • hobby 1 pętla
  • mega 2 pętle
  • giga 3 pętle

Początek trasy będzie pokrywał się z tym co znacie z poprzednich edycji. Dojazd szeroką szutrową droga i łąkami do lasu, gdzie czeka pierwsza techniczna sekcja, kilka mniejszych ale dość stromych podjazdów plus trudniejsze podłoże i korzenie z całą pewnością dadzą odczuć frajdę z jazdy w terenie. Reszta pętli poprowadzona jest w rozlewisku Drzewiczki po obu jej stronach.


mtb opoczno odrzywół 2016 trasa


Równocześnie z wyścigiem wystartuje rajd terenowy dla gości, kibiców i całych rodzin.  Wśród jego uczestników rozlosowane będą ciekawe nagrody kolarskie w tym koszulki oraz rower.

Dla najlepszych w kategorii open na obu dłuższych dystansach – nagrody finansowe!

Biuro zawodów (na stadionie w Odrzywole) czynne będzie w niedzielę od godziny 8 natomiast start wszystkich trzech dystansów nastąpi o godzinie 11.

W trakcie wyścigów głównych na terenie miasteczka zawodów odbędą się również wyścigi dla dzieci (400-800m).Orientacyjny plan dnia:

  • 08.00 -10.30 zapisy w biurze zawodów, odbiór numerów startowych, podpisywanie oświadczeń.
  • 09.45 Rozpoczęcie imprezy.

. 11:00 start dystansów HOBBY, MEGA I GIGA..

  • 11.15 – 13.00 -imprezy towarzyszące dla kibiców i rodzin uczestników maratonu. Rajd terenowy. Starty dzieci na krótkich dystansach 400m – 800m.
  • 15.30 zakończenie imprezy.
  • Dekoracje po zakończeniu poszczególnych dystansów

Zapisy na maraton: http://www.ostpomiar.pl/?cat=zapisy

Regulamin: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=22052016

Wpisowe na imprezę wynosi jedynie 30 zł dla osób posiadających nasz tegoroczny numer startowy. Opłata za wydanie numeru to 10 zł.


mistrzostwa polski w kolarstwie górskim 2016 gielniów logo


Wpływy z organizacji maratonu w Odrzywole zasilą budżet tegorocznych Mistrzostw Polski XCO, które odbędą się w dniach 15-16 lipca w Gielniowie. Każdy startujący dołoży więc swoją małą cegiełkę do organizacji tego kolarskiego święta. Już dzisiaj zapraszamy oczywiście do przyjazdu do Gielniowa, udziału w mistrzostwach oraz kibicowania zawodnikom walczącym o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0