Buduj z POMBA w Zabrzu na Hasioku

HomeINFORMACJE PRASOWE

Buduj z POMBA w Zabrzu na Hasioku


INFORMACJA PRASOWA


Buduj z POMBA w Zabrzu 21-22 maja 2016.

Jest takie miejsce koło Zabrza. Nazywają je Hasiok.
Legenda głosi, że gdy tylko okazało się że mogą tam powstać Singletracki, Rząd zbudował tam strategiczne skrzyżowanie autostrad A1 i A4, a lokalni inwestorzy centrum handlowe Europa Centralna. Przypadek? Teraz przyszła pora na trasy rowerowe.

Jak tylko lokalni rowerzyści zgłosili się do POMBY z prośbą o pomoc w wybudowaniu singletracków, ekipa ruszyła zobaczyć hałdę. Szybko okazało się że teren ma potencjał, są możliwości. Decyzja zapadła „jedziemy z tym koksem”.

Pomysłodawcy tras, Paweł i Bartek, chcą aby w Zabrzu powstało miejsce, gdzie po pracy będzie można wyskoczyć na rower i poczuć się jak w małych górach. Mają w planach, aby powstało kilka kilometrów tras o różnej skali trudności. Na początku trzeba się jednak skupić na pierwszym „pilotażowym” odcinku, który pokaże potencjał miejsca i pomoże pozyskać fundusze na dalszą rozbudowę miejscówki. Od czegoś trzeba zacząć!

 

POMBA Zabrze Hasiok 02

 

Zapraszamy więc na kolejną odsłonę Buduj z POMBA.

Buduj z POMBA to cykliczne spotkania mające na celu budowanie, naprawianie i przebudowywanie tras rowerowych. Można się na nich nauczyć trochę teorii budowania ścieżek, popracować na świeżym powietrzu i zbudować kawał dobrej ścieżki ku chwale MTB. Integracja środowiska murowana.

Przyjeżdżajcie pełni energii. Nie musicie zabierać ze sobą narzędzi – będą na miejscu. Dla każdego pracującego znajdzie się też woda czy coś do przegryzienia. Po prostu zabierzcie ze sobą znajomych, ciuchy i rękawiczki robocze, no i rowery.

21-22 maja spotykamy się w Zabrzu na Hasioku – hałda górnicza znajdująca się między autostradami A4, A1 i Parkiem Leśnym im. Powstańców Śląskich w Zabrzu.

Miejsce zbiórki podamy bezpośrednio przed akcją.

Wszystkie aktualności dotyczące wydarzenia śledźcie na FaceBooku  POMBA i wydarzeniu na FB

Zapisy/zgłoszenia uczestnictwa na końcu strony http://pomba.pl/buduj-z-pomba-w-zabrzu-21-22-maja/

COMMENTS

DISQUS: 0