Mateusz Nieboras (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Porubajk, Ostrava

HomeKomentarze

Mateusz Nieboras (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team) – Porubajk, Ostrava

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zawody w Ostrawie były moim  drugim startem w tym sezonie. Trasa obfitowała w wiele ciekawych elementów (strome podjazdy, szybkie techniczne zjazdy). Cały wyścig ułożył się po pierwszym stromym podjeździe na trasie narciarskiej – razem z czterema Czechami oddzieliliśmy się od peletonu i przez dużą część wyścigu  zgodnie współpracowaliśmy. Na podjazdach skończyła się współpraca i zaczęły ataki. Narzucone przeze mnie tempo sukcesywnie eliminowało zawodników aż do momentu kiedy zostałem tylko ja i Viktor Klos. Zaatakowałem na odcinku przypominającym trasę XC na około kilometr przed metą. Atak się powiódł i na metę wjechałem spokojnie ciesząc się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

 

mateusz nieboras

 

Wyścig oceniam bardzo pozytywnie, trasa super, dobrze oznaczona. Organizacyjnie też wszystko na najwyższym poziomie jak to zwykle w Czechach. Warto wpisać tą pozycję na stałe do kalendarza startowego.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0