Cross country wraca do Sosnowca!

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Cross country wraca do Sosnowca!

Wyniki – 26-29 maja 2016
Bike Atelier XC dla Michała Kucewicza
Bike Atelier XC zawita w Dąbrowie Górniczej
Plan na weekend 32/2016
Wyniki – 13-15 sierpnia 2016

INFORMACJA PRASOWA


Rozpoczęły się zapisy do pierwszej edycji zawodów Bike Atelier XC w Sosnowcu. Wyścig w konkurencji cross country odbędzie się tam 28 maja.

– Przez kilka lat organizowaliśmy w Sosnowcu wyścig cross-country i łącznie odbyło się wtedy ok. 30 edycji. Chcemy nawiązać do historii i przywrócić tę imprezę. Po okresie przestoju, XC w Polsce się odradza i chętnych na start w tego typu wyścigach jest coraz więcej – mówi Jacek Kotarski, współorganizator Bike Atelier XC.

Sceną dla kolarzy będzie sosnowiecki Park Środula i tamtejsza Górka Środulska. Powstała ona w ramach programu rewitalizacji terenów pokopalnianych, poprzez likwidację hałdy byłej kopalni Sosnowiec. Jest wykorzystywana w zimie do jazdy na nartach, a poza sezonem służy m.in. fanom rowerów. Wzniesienie to ulokowane jest między dwoma, najliczniejszymi pod względem liczby mieszkańców, dzielnicami miasta – Środulą i Zagórzem. Rywalizacja w Bike Atelier XC będzie prowadzona na 4-kilometrowej pętli.

– Będzie to bardzo trudna trasa, obfitująca w podjazdy i zjazdy. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wszystkim startującym, zrezygnowaliśmy z dodatkowych utrudnień, takich jak fragmenty kamieniste, czy tzw. dropy. Trasa będzie nie tylko wymagająca pod względem wydolnościowym, ale też efektowna dla kibiców. Praktycznie z jednego miejsca na Górce Środulskiej, będzie można obejrzeć zdecydowaną większość rundy – wyjaśnia Jacek Kotarski.

– Liczymy, że na starcie stanie spora grupa zawodników i będziemy mogli w przyszłości rozszerzyć liczbę imprez w cyklu. W tym roku odbędą się dwie edycje – w Sosnowcu i 13 sierpnia w Dąbrowie Górniczej. Jeśli frekwencja będzie wysoka chcielibyśmy w przyszłym roku dodać zawody w Będzinie i stworzyć Puchar Zagłębia – dodaje współorganizator Bike Atelier XC.

Imprezą towarzyszącą będą wyścigi dla dzieci. W związku z faktem, iż Bike Atelier XC rozegrany zostanie 28 maja, wejdzie w skład atrakcji związanych z obchodami Tygodnia Dziecka, który organizuje miasto Sosnowiec.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę www.bikeateliermaraton.pl. Można się już zgłosić zarówno do wyścigu XC w Sosnowcu, jak i w Dąbrowie Górniczej.

COMMENTS

DISQUS: 0