Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – Specialized S-works Stumpjumper

HomeSprzętROWERY ZAWODNIKÓW

Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – Specialized S-works Stumpjumper

Dla Pauli Goryckiej rok 2016 to czwarty w kategorii elita. Czwarty, ale jak sama mówi „jakby pierwszy, bo to nowe rozdanie”. W swojej sportowej karierze jeździła m.in. w barwach CCC oraz 4F Racing Team. Świetnie radziła sobie jako orliczka m.in. w 2010 roku zdobywając brązowy medal podczas MŚ w Mont Sainte Anne. W 2011 roku na PŚ w Pietermaritzburgu była drugą orliczką – podczas wyścigu łamiąc nogę, a w Val di Sole trzecią.

W 2012 roku, wciąż rywalizując w kategorii U23, w czerwcu na Mistrzostwach Europy w Moskwie zajęła drugie miejsce. W sierpniu 2012 roku wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie zastąpiła kontuzjowaną Maję Włoszczowską zajmując 22 miejsce open. Miesiąc później we wrześniu zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Saalfelden.

2013 rok to już starty w kategorii elita, które pokazują, że w kluczowych imprezach niestety noga nie kręciła się już tak dobrze jak za orlika. Podobnie przebiega sezon 2014 i 2015. Jesienią starty w cross country uzupełnia kolarstwem przełajowym, gdzie w 2013 roku zdobywa tytuł Mistrzyni Polski, by w kolejnym ustąpić miejsca Oldze Wasiuk. W sezonie 2015/16 zawiesza starty w przełajach i nie pojawia się na Mistrzostwach Polski.

W sezon 2016 Paula Gorycka wchodzi w nowych barwach, z nowym zespołem i trenerem licząc, że odbuduje formę i w perspektywie najbliższych lat będzie mogła jeszcze powalczyć ze światową elitą.Ma jej w tym pomóc także nowy rower, Specialized S-Works Stumpjumper 29 w poniższej specyfikacji:

Rama: Carbon Fact 11m
Skok amortyzacji: 100 mm
Przedni widelec: Rock Shox SID World Cup 29 Brain Solo Air
Koła: Roval Control SL 29
Opony: S-Works (Fast Track / The Captain)
Korby: S-Works Fact Carbon
Łożyska suportu: Praxis PF30
Kaseta: SRAM XX1
Łańcuch: SRAM PC XX1
Przerzutka przód: –
Przerzutka tył: SRAM XX1
Manetki: SRAM XX1 Trigger
Hamulce: Magura MT8
Tarcze: Magura Storm SL
Kierownica: Specialized Flat Carbon
Wspornik kierownicy: Specialized, 100 mm
Chwyty: Syncros XR Foam
Łożyska sterów: FSA 1i1/8”-1i1/2”
Wspornik siodełka: S-Works Fact Carbon
Siodełko: Specialized Phenom Pro Carbon
Pedały: Crankbrother Eggbeater 11


COMMENTS

DISQUS: 0