Amator donosi: to było MTB z prawdziwego zdarzenia – Mazovia MTB, Puławy

Amator donosi: to było MTB z prawdziwego zdarzenia – Mazovia MTB, Puławy

Amator donosi: Gwiazda Południa #3
Amator donosi – Bike Maraton, Kielce
Amator donosi: “Banany wywołują mieszane uczucia” – METROBIKES.pl MTB Cross Maraton, Miedziana Góra
Amator donosi: “Walim po łydach walim!” – Puchar Strefy MTB Sudety, Walim
Amator donosi: “po każdej edycji mówiłem, że trudniejsza już być nie może” – Kellys Cyklokarpaty, Rzyki

No cóż.. to było MTB z prawdziwego zdarzenia. Jeden z najlepszych maratonów jakie jechałem. Teren naprawdę genialny do MTB. Cały naszpikowany różnego rodzaju jarami i wąwozami,
w których ciągnęły się długie wyczerpujące podjazdy oraz ostre, szybkie i czasami trudne techniczne zjazdy. Na dobicie organizator zafundował długi i sztywny podjazd po trawie na szczyt wyciągu narciarskiego w Parchatce, było naprawdę ciężko. Suma przewyższeń wyszła mi ponad 700m, więc jak na nie góry całkiem nieźle.

Nie było mnie w Puławach we wcześniejszych latach i nie mam porównania, nie wiem jak wyglądała trasa, ale w tym roku ze względu na ulewy dzień wcześniej trasa była wyjątkowo trudna. Podłoże w wąwozach było błotniste i śliskie co sprawiało dużo kłopotów wielu zawodnikom. Też musiałem ratować się upadkiem by nie wpaść na zawodnika, który wyłożył się przede mną
na jednym z szybkich zjazdów.

Mój wynik niestety nie był dla mnie w pełni satysfakcjonujący, spodziewałem się lepszego. Błędem było zapewne to, że za ostro zacząłem wyścig i nie potrzebnie uparłem się by wszystko podjechać, co kosztowało mnie wiele sił i później musiałem trochę odpuścić by odpocząć. Na 5 km przed metą doszły jeszcze skurcze po wyziębieniu nóg w błotnistych kałużach, co dodatkowo mnie spowolniło. Mówi się trudno i walczy dalej, może odbije sobie na płaskiej trasie w Łodzi ;)

Reasumując.. trasa super, oby takich jak najwięcej.. nie ma się do czego przyczepić. Jedyne minusy organizacyjne to brak opisu i jakiegokolwiek komunikatu dzień wcześniej odnośnie stanu podłoża. W takim terenie i po opadach jest to szczególnie wskazane. Pozwoliło by to dobrać odpowiednie opony, ciśnienie w kołach i kolor kasku ;)

Pozdrawiam,
Amator MTB :)

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Radek 3 lata ago

  Amator akurat trafił na jedne z lepszych tras. Reszta już nie będzie taka piękna. Z dobrych został Olsztyn i Ełk.

  • comment-avatar
   Bartosz Borowicz 3 lata ago

   Nie zgodzę się. Trasy warte uwagi na Mazovi to również tegoroczny Józefów, wspomniane Puławy, Łopuszna, Olsztyn, Ełk oraz inne trasy “mazurskie” typu Gołdap czy słynny już Supraśl. Do tego trasy, które przewijają się co jakiś czas w kalendarzu, czyli absolutnie genialny Kazimierz Dolny, Nałęczów (Puławy to najłatwiejsza trasa z tego Trio) i kilka innych. Z jednym się zgodzę, w tym roku wybór “kultowych” tras Mazovi jest mniejszy :)

 • DISQUS: 2