Jacek Solarz (PSK Olimpionik Przemyśl) – Eliminator MTB, Przemyśl

HomeSportKomentarze

Jacek Solarz (PSK Olimpionik Przemyśl) – Eliminator MTB, Przemyśl

Weekend majowy był dla mnie bardzo nietypowy, ponieważ każdą wolną chwilę wykorzystywałem na naukę ze względu na zbliżającą się maturę. Z jednej strony niedzielny start w Eliminatorze MTB był dla mnie odskocznią od książek więc podchodziłem do niego na luzie…zwłaszcza że „nogi ” jeszcze nie ma i długo nie będzie :D  Z drugiej strony wyścig odbywał się w rodzinnym mieście, więc trzeba było się dobrze pokazać ;)

Trasa biegła brukami dookoła rynku, składała się z 7/8 zakrętów i kilkunastu schodków. Jednak mimo to było niebezpiecznie i łatwo było o wywrotkę. Rundę eliminacyjną przejeżdżam z trzecim czasem (lepszy okazał się Łukasz Szymczuk i Adrian Rzeszutko). Wszystkie kolejne biegi oprócz finału wygrywam z bezpieczną przewagą.

W biegu finałowym zostaje ustawiony w torze, który mi nie odpowiada więc start i pierwszy zakręt nie układają się po mojej myśli. Z zakrętu wychodzę na 3 pozycji, jadę zaraz za Adrianem i Łukaszem. Na sekcji schodów Adrian się wywraca, udaje mi się wskoczyć na 2 miejsce i tak też dojeżdżam do mety :)

Z wyniku jestem zadowolony jednak wiem, że jak wrócę do normalnych treningów będzie o wiele lepiej!  Po wyścigu czas na dekorację na której nie brakuje nagród w wielu kategoriach . Chwilę po tym czas na losowanie dodatkowych jakże cennych upominków . Ogólnie 1 maja w Przemyślu dużo się działo i niech żałuje ten kto nie był ;)

COMMENTS

DISQUS: 0