Plan na weekend 18/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 18/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzy dni to nie za dużo na regenerację po majówce – niezależnie od tego czy była na sportowo czy na procentowo ;) W każdym razie masz niewiele czasu na ogarnięcie się przed tym co już zaraz.

Zanim jednak weekendowe ściganie warto przypomnieć, choć pewnie to formalność, że w piątek w Holandii startuje Giro d’Italia. Dla nas to może, ale nie musi, być wyjątkowy wyścig, bo Rafał Majka został ogłoszony na lidera Tinkoff. Na starcie w sumie czterech Polaków – Przemysław Niemiec (Lampre Merida), Paweł Poljański (Tinkoff) oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx Quickstep).


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/xouted/posts/1141319842597454/” width=””/]


A teraz wracamy do kolarstwa górskiego.

Po pierwsze i najważniejsze zbliżający się weekend, a w zasadzie to już od czwartku, mamy w Szwecji Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, które rozegrane zostaną w formatach XCR (sztafeta), XCE (eliminator) oraz XCO (cross country).

Więcej informacji tu.

W związku z tym, że mamy czempionat kontynentalny, to w zasadzie nic więcej się nie dzieje w tym czasie w MTB w Europie.

Sobota – 7 maja 2016

 • Bike Maraton (SKMTB kat.1) – Polanica Zdrój – góry, góry góry. Na Giga 72 km i ponad 1700 metrów. Dobry wstęp przed kolejnymi wyścigami.
 • Legia MTB Maraton – Granica – kolejny wyścig na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego
 • Skandia Maraton Lang Team (SKMTB kat.1) – Kraków – nie będzie tak soczyście jak w Polanicy, ale na pewno będzie trochę wyższy poziom sportowy. Z dwóch powodów – to druga runda Pucharu Polski w maratonie oraz drugi etap eliminacji do reprezentacji na Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, które na początku czerwca na Łotwie. Na Giga 90 km i pewnie koło 1500 m przewyższeń. Koło, bo organizator nie podaje tej informacji precyzyjnie.

Niedziela – 8 maja 2016

 • LOTTO Poland Bike Marathon – Radzymin – dystanse 26 i 45 km. W sumie więcej pisać nie trzeba.
 • Maraton MTB Kociewie Szlakiem (SKMTB kat.2) – Szpęgawsk – kameralne maratony robione przez pasjonatów mają to do siebie, że są fajne, bo są kameralne. Tak będzie na pewno w Szpęgawsku, a do tego dystans nie mały, bo najdłuższy liczy aż 74 km. Na jednej rundzie 37 km i prawie 500 m. Będzie gdzie się ujechać.
 • Maratony Kresowe (SKMTB kat.2) – Knyszyn – Puszcza Knyszyńska to bardzo urokliwe miejsce, do tego organizatorzy zawsze wyciągają z terenu maksimum. Do wyboru 35 albo 64 km.
 • MTB Cross Maraton (SKMTB kat.2) – Lwów – zawody na Ukrainie to element naszego cyklu ŚLR oraz ukraińskiego Maxx Bike. Start już o 9.00(!!!). Na Giga w zasadzie tylko 59 km i 1600 metrów.
 • MTB PFKA Cup (SKMTB kat.2)- Pniewy – wielkopolski klasyk w formule cross country. Chyba nikogo specjalnie zapraszać nie trzeba.
 • Rowerowy Lidzbark (SKMTB kat.2) – Lidzbark Warmiński – „Bądź uparty, rób cross country!” – to dewiza stowarzyszenia „Rowerowy Lidzbark”. Jak widać po tegorocznej frekwencji w różnych wyścigach XCO ta odmiana MTB znowu zyskuje na popularności :)
 • Solid MTB Maraton (SKMTB kat.3) – Sława – w zasadzie już półmetek tego cyklu. Tym razem runda licząca 40 km z czego około 1/3 to dojazdówka. Na Mega ponad 60 km naprawdę wymagającego ścigania.
 • Trzy wieże XC (SKMTB kat.2) – Szczecin (Las Arkoński) – oferta zachodniopomorska jest dość ograniczona, ale są perełki – jedna z nich to własnie cykl Trzy Wieże XC, który w tym roku wbrew nazwie będzie miał aż cztery edycje :)
 • Zachodnia Liga MTB (SKMTB kat.1) – Połczyn Zdrój – druga perełka zachodniopomorskiego. Zeszłoroczny gospodarz jednej z edycji Pucharu Polski. Na Giga aż 94 kilometry, dla najszybszych nagrody finansowe. Na pewno będzie się działo! Szkoda tylko, że oba wyścigi tego samego dnia.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


intervals hills near to #łaskarzew; #mtbxcpl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Simo Hayha (@hayha.simo)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0