Puchar Świata XCO, Cairns, Australia [komentarze]

HomeSportKomentarze

Puchar Świata XCO, Cairns, Australia [komentarze]

Nino Schurter – Scott Odlo

To zwycięstwo to nie tylko świetnie otwarcie tegorocznego sezonu Pucharu Świata, to także dobry prognostyk w kwestii Mistrzostw Świata, które odbędą sie w Cairns za rok.

Julien Absalon – BMC Racing

Start w Cairns to ogromne rozczarowanie, bo dziś czułem się naprawdę dobrze. To był jeden z tych dni, które trafiają się bardzo rzadko w Twojej karierze sportowej. Ale trzecie miejsce, zwłaszcza biorąc pod uwagę to co się wydarzyło, daje mi dużo pewności kiedy myślę o startach w Europie.

Lars Forster Bursts – BMC Racing

Na tej wąskiej trasie nie było łatwo wyprzedzać. Także w zasadzie udało mi się tylko przeskoczyć z jednej grupy do drugiej, z którą już finiszowałem. Przez cały wyścig czułem się świetnie, zwłaszcza w końcówce. Na ostatnim kółku wykręciłem najlepszy czas i jestem super zadowolony z szóstego miejsca.

Anne Terpstra – Focus XC Team

Dziś niestety w ogóle nie miałam siły w nogach i jestem bardzo rozczarowana. Mam wprawdzie przypuszczenie, co mogło pójść nie tak. Tego w pierwszej kolejności muszę się dowiedzieć w najbliższych dniach. Mimo wszystko dziękuję swojej drużynie za znakomitą pracę, jest mi przykro, że dziś nie mogłam się lepiej odwdzięczyć. Mam nadzieje, że ma następnym wyścigu będę mogła bardziej się wykazać.

Alessandra Engen – Focus XC Team

Już na ostatnim wyścigu zauważyłam, że dobrze mi idzie, jednak to przede wszystkim Puchar Świata naprawdę pokazuje, w jakim jesteś miejscu. Musiałam startować z ostatniego rzędu i na pierwszym zakręcie byłam ostatnia. Najlepsze, oprócz dobrego samopoczucia, było to, że pierwszy raz od dwóch lat znowu byłam w stanie pojechać szybko ostatnią rundę. To wypchnęło mnie daleko do przodu i powoli czuję, że to znowu działa. Teraz cieszę się, że Mistrzostwa Europy będą za dwa tygodnie dokładnie pod moimi drzwiami w Szwecji.

Lisi Osl – Focus XC Team

Niestety na pierwszej rundzie utknęłam w korku i straciłam sporo czasu. Udało mi się jednak wraz z Julią Bresset porządnie nadgonić i objąć dziesiątą pozycję na przodzie. To niestety kosztowało mnie trochę siły i na początku ostatniej rundy znalazłam się na 15 miejscu. Głupim trafem na ostatnim zjeździe złapałam gumę i przez to znowu straciłam wiele czasu. Nogi miałam właściwie bardzo dobre, a wynik też ujdzie. Defekt opony jest denerwujący, ale forma dopisuje, a drużyna wykonała naprawdę spektakularną pracę!

Helen Grobert – Focus XC Team

Dwa lata temu tu w Australii zdołałam odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata U23, dlatego bardzo się cieszyłam na ten wyścig. Dzisiaj wszystko poszło świetnie. Już na starcie wyjechałam na przód, a mój rower jeszcze raz pokazał moc! Cała drużyna wykonała świetną pracę i jestem naprawdę bardzo zadowolona z wyniku. Sabine i ja miałyśmy dobry występ i pokazałyśmy, że możemy jechać razem nawet ma samym przodzie.

Mathieu van der Poel – BKCP Cyclocross Team

Jestem rozczarowany. Udało mi się dojechać do 16 miejsca (start z numerem 72) i pewnie gdyby nie defekt to mógłbym jeszcze bardziej awansować. Po wizycie w boksie technicznym wąska trasa niestety nie ułatwiała wyprzedzania. Niezależnie od tego czułem się naprawdę dobrze. Po dzisiejszym wyścigu jestem pewien, że teraz potrzebuję przede wszystkim szczęścia, żeby zakwalifikować się na Igrzyska w Rio. Start w Pucharze Świata jest dla mnie dodatkową motywacją to jeszcze cięższej pracy.

Manuel Fumic – Cannondale Factory Racing

Start w Pucharze Świata w Cairns okazał się dla mnie wielkim rozczarowaniem. Zaledwie 30 miejsce. Teraz mam cztery tygodnie żeby się wziąć w garść i nadrobić ten wynik.

COMMENTS

DISQUS: 0