Wyniki 23-24 kwietnia 2016

Wyniki 23-24 kwietnia 2016

REKLAMA
Zapowiedź Kamenjak Rocky Trails 2018
Adrian Brzózka gotowy na obronę tytułu mistrza
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) już w najbliższy weekend!
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!
Mistrzostwa Europy XCO – Moskwa 2012

Oczekiwanie i cierpliwość zostały nagrodzone ;) Puchar Świata w kolarstwie górskim w końcu ruszył. Co prawda relacja z Australii była zdecydowanie dla nocnych marków albo rannych ptaszków, ale była. Poza tym, kto nie obejrzał, ten może to nadrobić w systemie VOD na redbull.tv – elita kobiet, elita mężczyzn. W przypadku wyścigu kobiet zabrakło trochę nazwisk, o których ostatnio rozpisywał się Tomek. Triumfowała Annika Langvad.

Jak zawsze największym spektaklem był wyścig mężczyzn. Tym razem pełny wielu zwrotów akcji. Na pierwszej rundzie na czele Fabian Giger (Kross Racing Team). W tym samym czasie Julien Absalon (BMC Racing) łapie gumę i spada na 33 pozycję. Na czele stawki tasowali się Nino Schurter, Florian Vogel, Maxime Marotte, Mathias Fluckiger i jeszcze kilku innych zawodników. Koniec końców Nino Schurter (Scott Odlo) wypracował kilkanaście sekund przewagi, którą dowiózł do mety.

Innym wyścigiem, który wzbudzał spore zainteresowanie był austriacki Grazer Bike Opening, gdzie na starcie pojawić się miał Peter Sagan (Saxo Tinkoff). Jak powiedział tak zrobił. Niestety pod koniec wyścigu wycofał się z rywalizacji. Jak wynika z poniższego wideo prawdopodobnie zaliczył jakiś mocny upadek…


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4OYgMWbKrHA[/youtube]


W kraju mieliśmy pierwszą eliminację Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Tradycyjnie był to “Rusza Peleton” w Białymstoku. Zawody te zostały zignorowane przez wielu zawodników i trenerów, którzy wybrali starty zagraniczne. W takiej sytuacji trzeba sobie zadać pytanie o sensowność ich organizacji. Może wystarczą Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a reszta niech jeździ u naszych południowych sąsiadów.

Nie mnie jednak zawodników w Białymstoku nie zabrakło i rywalizacja odbyła się na należytym poziomie. W wyścigach elity triumfowali orlicy – Aleksandra Podgórska oraz Filip Helta, oboje KKW Superior Wałbrzych.

Trzymając się cross country warto wymienić drugą edycję Grand Prix Olsztyna, gdzie wystartowało ponad sto osób, a najszybszymi byli Paweł Kowalkowski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn) oraz Katarzyna Łysek (ProCycling.pl).

W temacie maratonów to “czerwony pociąg” JBG-2 pojechał do Rumunii, gdzie wystartował w sobotę w zawodach XCO, a w niedzielę w wyścigu zaliczanym do UCI Marathon Series. W obu wyścigach triumfował Adrian Brzózka, a pozostali zawodnicy tej drużyny zajęli wysokie lokaty. W kraju warto odnotować zwycięstwa Andrzeja Kaisera w Gdyni, Bartka Banacha w Kornowie, Mateusza Zonia w Dąbrowie Górniczej.


ŚWIAT

Puchar Świata (UCI CDM) – Cairns, Austrialia

  1. Nino Schurter – Scott Odlo
  2. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  3. Julien Absalon – BMC Mountainbike Racing Team
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 8 / +1:27
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 40 / +6:05
  • Anton Sinsov (JBG-2) – miejsce 51 / +7:21

  1. Annika Langvad – Specialized Racing
  2. Linda Indergand – Focus XC Team
  3. Rebecca Henderson – Trek Factory Racing

U23


  1. Samuel Gaze – Specialized Racing
  2. Romain Seigle – Focus Rotor G-Skoin Racing Team
  3. Titouan Carod – Scott Creuse Oxygene Gueret

  1. Jenny Rissveds – Scott Odlo MTB Racing Team
  2. Alessandra Keller – Stockli Pro Team
  3. Perine Clauzel – BH SR Suntour KMC

Grazer Bike Opening (UCI C1) – Graz, Austria

  1. Bart de Vocht – Belgia
  2. Jens Schuermans – Belgia
  3. Martin Loo – Hawaii Express
  • Rafał Hebisz (Reprezentacja Polski) – miejsce 14 / +8:43

  1. Githa Michiels – Belgia
  2. Nadja Heigl – Sportunion Bikestore.cc
  3. Janka Stevkova – Outsiterz cycling

Junior


  1. Francesco Benetto – Sixs Devinci Pro Team
  2. Edoardo Xillo – Włochy
  3. Jaromir Skala – Ceska Sporitelna Specialized
  • Tomasz Budziński (Reprezentacja Polski) – miejsce 6 / +3:48
  • Marcin Budziński (Reprezentacja Polski) – miejsce 7 / +4:15
  • Wojciech Ceniuch (Reprezentacja Polski) – miejsce 15 / +9:52
  • Arkadiusz Mirek (Reprezentacja Polski) – miejsce 18 / +15:26

  1. Lisa Pasteiner – WSV-Payerbach
  2. Marika Tovo – Team Rudy Project
  3. Corina Druml – ASVO OAMTC SC Hermagor
  • Magdalena Zielińska (Reprezentacja Polski) – miejsce 4 / +4:10
  • Estera Siarka (Reprezentacja Polski) – miejsce 9 / +12:02
  • Maja Drelak (Reprezentacja Polski) – miejsce 11 / +14:56

Pilis Kupa (UCI C1) – Pilisszántó, Węgry

  1. Tomas Paprstka – Expres CZ Merida Team Kolin
  2. Jan Nesvadba – Expres CZ – MErida Team Kolin
  3. Andras Parti – Waberes Evopro MTB Team
  • Marek Konwa (64sto Leszno) – miejsce 7 / +1:55
  • Szymon Biel (Niestowarzyszony) – miejsce 18 / +11:50

  1. Barbara Benko – Focus XC Team
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna
  • Małgorzata Mazurek (Niestowarzyszony) – miejsce 8 / +23:38

BT Marathon Faget powered by Vodafone (UCI 3) – Cluj-Napoca, Rumunia

  1. Adrian Brzózka – JBG-2
  2. Luis Alberto Costa Leao Pinto
  3. Mariusz Michałek – JBG-2
  • Mariusz Kozak (JBG-2) – miejsce 4
  • Patryk Piasecki (JBG-2) – miejsce 9
  • Wojciech Halejak (JBG-2) – miejsce 10
  • Tomasz Drożdż (JBG-2) – miejsce 20

Cluj Napoca (UCI C2) – Rumunia

  1. Adrian Brzózka – JBG-2
  2. Mariusz Michałek – JBG-2
  3. Pierre Geoffroy Plantet
  • Tomasz Drożdż (JBG-2) – miejsce 7 / +6:44
  • Patryk Piasecki (JBG-2) – miejsce 8 / +7:52
  • Wojciech Halejak (JBG-2) – miejsce 10 / 9:12

POLSKA

Puchar Polski XCO – Białystok

Elita


  1. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  2. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank Team
  3. Kornel Osicki – O.K. Racing
  4. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  5. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski

  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych (U23)
  2. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Rita Malinkiewicz – Goodman Zator (U23)

Junior


  1. Dawid Jona – GK Gliwice
  2. Stanisław Nowak – Creon Racing Team
  3. Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych

Juniorka


  1. Patrycja Świerczyńska – O.K. Racing
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Patrycja Lorkowska – GKS Cartusia Kartuzy

Masters I


  1. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  2. Mateusz Tylek – Creon Racing Team
  3. Paweł Arciszewski – Renault Team

Masters II


  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Piotr Żebrowski – Pie3cki Team
  3. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin

Cyklosport


  1. Damian Barul – O.K. Racing
  2. Sebastian Chowaniec – Motointegrator MTB Team NDM
  3. Patryk Białek – UKK Huragan Wołomin

Grand Prix Olsztyn (SKMTB kat.2) – Olsztyn

  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Artur Korc – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Grzegorz Maleszka – Renault Team

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Katarzyna Laskowska – Finisher.pl

Syngenta Bike Challenge (SKMTB kat.2) – Koronowo

  1. Bartosz Banach – Torus Hotel Cztery Brzozy
  2. Przemysław Rozwalka – MW Invest Group
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  4. Maciej Kasprzak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  5. Mateusz Lewandowski – Mróz Kórnik

  1. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Team
  2. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Marta Rozwalka – MW Invest Group

MTB Wietrzno (SKMTB kat.2) – Wietrzno k. Dukli

  1. Marcin Rydel – Eko Line Zryw Buszkowiczki
  2. Karol Rożek – AGH Cycling
  3. Lary Zębatka – laryzebatka.com

  1. Ewa Ruszała – R.A.S. Superior sowasport.pl
  2. Basia Gosztyła – DOTR
  3. Dorota Czopyk – DOTR

Legia MTB Maraton – Warszawa

  1. Michał Cąpała – RMF MTB Team Compas
  2. Maciej Karczmarek – APS Polska Cozmobike
  3. Kacper Cacko – APS Polska Cozmobike

  1. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike

Bike Atelier Maraton (SKMTB kat.2) – Dąbrowa Górnicza

  1. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler MTB Team
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Paweł Mieszczak – Bikehead

  1. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Team
  2. Dominika Kamińska – SCS OSOZ Racing Team
  3. Katarzyna Galewicz

Cyklo Gdynia MTB (SKMTB kat.2) – Gdynia

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Tomasz Repiński – Trek Gdynia
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Joanna Banaszek – Niezrzeszony
  2. Elżbieta Wydrowska – Niezrzeszony
  3. Marzena Janczarska – Niezrzeszony

LOTTO Poland Bike Marathon – Nowy Dwór Mazowiecki

  1. Bartosz Grędziński – TRW Cloudware Team
  2. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  3. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team

  1. Agnieszka Sikora – Wola Bike Orbea Team
  2. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  3. Anna Urban – TRW Cloudware Team

Gryf Maraton (SKMTB kat.2) – Szczecin

  1. Filip Hasse – Merx Team
  2. Tomasz Łukawski – Bikestacia
  3. Piotr Cibart – Baltic Home

  1. Małgorzata Lewandowska – Rowery Turowicz
  2. Anna Kłos – Bike Team
  3. Kinga Budny – MTB4Fun

COMMENTS

DISQUS: 0