Wyniki 16-17 kwietnia 2016

HomeSportWyniki

Wyniki 16-17 kwietnia 2016

Bartosz Janowski (Romet Racing) – Bike Maraton – Świeradów Zdrój
Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Bike Maraton, Kielce
Wyniki – 11-12 lipca 2015
Wyniki – 20 – 21 czerwca 2015
Plan na weekend 34/2019

Maja Włoszczowska nie zwalnia tempa. Drugie miejsce we włoskim Montichiari zajmując drugie miejsce potwierdza wysoką dyspozycję. W gazie cały czas Gunn Rita Dahle Flesjaa. Reszta Polaków albo pechowo albo poniżej oczekiwań.

Stawka wyścigów XCO w tym tygodniu trochę przetrzebiona, bo gros zawodników jest w trakcie transferu do Australii, gdzie za tydzień pierwsza runda Pucharu Świata. Polskę będzie reprezentować Bartłomiej Wawak.

Kilkoro Polaków pojechało na Słowację na puchar tego kraju i … wzięli wszystko. Najszybsi Katarzyna Solus Miśkowicz oraz Jakub Zamroźniak.

W kraju mocne ściganie przede wszystkim o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w maratonie rozpoczęte startem w Bike Maratonie w Miękini. Jednocześnie była to pierwsza edycja w ostatniej chwili aktywowanego Pucharu Polski w maratonie MTB. Dobra okazja, żeby czerwony pociąg JBG-2 o sobie przypomniał. Dwa składy podzielone na Miękinię i Warszawę zdominowały podium.

W niedzielę najmocniejsza sportowo stawka na Kaczmarek Electric, gdzie podium podzielili między sobą Marek Konwa, Mariusz Gil oraz Andrzej Kaiser. Dwa dni z rzędu na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Sadłecka.

Z kronikarskiego obowiązku – w Leżajsku odbyły się Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a w Pruszkowie pierwsza runda Pucharu Polski na torze. Wyników należy szukać na stronie PZKol.

Na szosie wszystkie oczy w ten weekend były skierowane na niedzielny Amstel Gold Race, gdzie liderem Team SKY był Michał Kwiatkowski. Niestety na kilkanaście km przed metą wycofał się z rywalizacji ze względu na złe samopoczucie. Wygrał niespodziewanie Enrico Gasparotto z grupy Wanty Groupe Gobert. Podsumowanie rowery.org.

Dużo radości za to sprawiła sobie i kibicom Katarzyna Niewiadoma, która wygrała Ronde van Glederland. Podsumowanie rowery.org.


ŚWIAT

Internazional d’Italia Series (UCI HC) – Trofeo Delcar, Montichiari, Włochy

Elita


  1. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  2. Marco Aurelio Fontant – Cannondale Factory Racing
  3. Stephane Tempier – Bianchi Countervail
  • Kornel Osicki (OK Racing) – miejsce 41 / +9:14
  • Marek Konwa (64sto Leszno) – DNF

  1. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida
  2. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  3. Yana Belomoina – CST Superior Brentjens MTB
  • Aleksandra Dawidowicz (Reprezentacja Polski) – DNF

Junior


  1. Torben Drach – Niemcy
  2. Thomas Bonnet – Veloroc BMC
  3. Clement Champoussin – Look Beaumes de Venise
  • Tomasz Budziński (Reprezentacja Polski) – miejsce 56 / +9:32
  • Arkadiusz Mirek (Reprezentacja Polski) – miejsce 105 / +15:41
  • Marcin Budziński (Reprezentacja Polski) – miejsce 121 / -1 okr
  • Wojciech Ceniuch (Reprezentacja Polski) – miejsce 133 / -1 okr

Juniorka


  1. Helene Clauzel – Team Bulls
  2. Ida Jansson – Szewcja
  3. Lisa Pasteiner – Australia
  • Magdalena Zielińska (Reprezentacja Polski) – miejsce 36 / +12:34
  • Patrycja Świerczyńska (OK Racing) – miejsce 38 / +13:03
  • Maja Drelak (Reprezentacja Polski) – miejsce 44 / +15:29
  • Estera Siarka (Reprezentacja Polski) – miejsce 46 / +17:04

Swiss MTB Cup (UCI C2) – Buchs, Szwajcaria

  1. Reto Indergand – BMC Mountainbike Racing Team
  2. Marcel Guerrini – Focus XC Team
  3. Andri Frischknecht – Scott Odlo MTB Racing Team

  1. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  2. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  3. Nicole Koller – Rower Sports VC Eschenbach

Puchar Słowacji – Turcianskie Teplice, Słowacja

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Marceli Bogusławski – Niezrzeszony
  3. Maciej Jeziorski – Romet Racing Team
  • Szymon Biel (Żywiec) – miejsce 6 / +5:01
  • Adrian Siarka (UKS Raba Wyżna) – miejsce 10 / +6:08
  • Radosław Rękawek (Ośka Warszawa) – miejsce 11 / +7:38
  • Albert Głowa (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) – miejsce 12 / +8:10

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Gabriela Wojtyła – Goodman Sokół Zator
  3. Rita Malinkiewicz – Goodman Sokół Zator
  4. Stefania Staszel – UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik
  • Dagmara Drabik (Goodman Sokół Zator) – miejsce 6 / +10:07
  • Małgorzata Mazurek (Żywiec) – miejsce 7 / +16:22

POLSKA

Bike Maraton (PP XCM / SKMTB kat.2) – Miękinia

Giga


  1. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Adrian Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  5. Bartosz Janowski – Romet Racing Team

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Michalina Ziókowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Mega


  1. Piotr Kurczab – SGR Specialized
  2. Marcin Kawalec – Im-motion Kross Team
  3. Mateusz Zoń – Taurus Kreidler Team

  1. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco

Maratony Kresowe (SKMTB kat.2) – Wasilków

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  3. Domas Manikas – Spring SBR Bank

  1. Izabela Kłosowska – Bliska Team
  2. Marina Kowalewska – Mistral
  3. Zuzanna Sobolewska – Sprint SBR Bank

Skandia Maraton Lang Team (SKMTB kat.2) – Warszawa

Grand Fondo


  1. Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Dariusz Batek – Wibatech Fuji / CST Riders
  3. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes
  2. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Zuzanna Madaj – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Medio


  1. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Mariusz Pałyga – TRW Cloudware Team
  3. Błażej Surowiec – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Katarzyna Polakowska – Romet Racing Team
  3. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Kaczmarek Electric MTB (SKMTB kat.2) – Rydzyna

Giga


  1. Marek Konwa – 64sto Leszno
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  3. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Marek Strug – Colex Racing Team
  3. Adam Ostryński – Real 64sto

  1. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mazovia MTB (SKMTB kat.2) – Józefów

Giga


  1. Andrey Dianov
  2. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  3. Damian Perkowski – PT Mazury Team

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Patrycja Niszczota – Team PKO Bank Polski
  3. Małgorzata Osiadacz – Polonia Warszawa MTB

Mega


  1. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  2. Łukasz Gukiewicz – Sklepicykl.pl Perfectsource
  3. Marcin Szewczyk – Ośka Warszawa

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  3. Dorota Rajska – Team TC

MTB Cross Maraton (SKMTB kat.1) – Daleszyce

Master


  1. Michał Ficek – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  3. Piotr Truszczyński – Komobike Scott
  4. Mariusz Marszałek – Trybik Nothwave Team
  5. Paweł Bukalski

  1. Krystyna Żyżyńska Galeńska – Mybike.pl
  2. Anna Wajzer – Sengam Sport Racing Team
  3. Elżbieta Kaca – Mybike.pl

Fan


  1. Oskar Pluciński – Erkado Racing Team Kraśnik
  2. Lary Zębatka – Laryzebatka.com
  3. Michał Topór – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

  1. Nadia Kolomiets – Ghost Team Ukraine
  2. Karolina Chwiej – Komobike Scott
  3. Zofia Czyż – Rowermojezycie.pl

Świeradów Zdrój XCO (SKMTB kat.2) – Świeradów

Elita


  1. Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych
  2. Łukasz Pihulak – Niezrzeszony
  3. Tomasz Hruświcki – Ipratrainer

Kobiety open


  1. Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team

Junior


  1. Dariusz Michalik – KKW Superior Wałbrzych
  2. Filip Kaczmarek – Wolsztyn NorDan Team
  3. Emil Bartolewski – Hurt Detal Rower

Masters I


  1. Daniel Guszczak – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  2. Bartosz Błaszczyk – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Michał Kulej – Quest Team

Masters II


  1. Krzysztof Paluszek – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  2. Piotr Gajewski – Niezrzeszony Łódź
  3. Andrzej Dziambor – Teobike Racing Team

Masters III


  1. Marek Gawron – Warach Rowery
  2. Jacek Simiński – Niezrzeszony
  3. Jacek Głowacki – Lewa Wolna

Puchar Tarnowa MTB – Las Lipie, Tarnów

Elita


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Sławomir Dziwisz – Fil Bike Rzeszów
  3. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz

Kobiety open


  1. Klaudia Demkowska – UKS Luboń Skomielna Biała
  2. Kamila Pałka – KRW Limanowa Enduro Crew
  3. Maria Wyszyńska Tyniec – Xouted.com

U23


  1. Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Zbigniew Krzesiński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Krzysztof Gajkowski Wójcik – KKCIM SMOK Kraków

Junior


  1. Albert Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Nikodem Słupski – UKS Sokół Kęty
  3. Dominik Gach – Thule JMP Nowy Targ

Masters I


  1. Adrian Rzeszutko – Cannondale Pro Rider Dobosz Sport
  2. Tomasz Niedźwiecki – Bike Brothers Team
  3. Krystian Piróg – Thule JMP Nowy Targ

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty
  3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  2. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Glkowice Grupa Instalbud
  3. Robert Bas – KKCIM Smok Kraków

Zdjęcie: Ego-promotion

COMMENTS

DISQUS: 0