VW Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczyna walkę o czołowe lokaty w Bike Maratonie [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWEVWSU MTB Team

VW Samochody Użytkowe MTB Team rozpoczyna walkę o czołowe lokaty w Bike Maratonie [PR]


INFORMACJA PRASOWA


16 kwietnia w Miękini, koło Wrocławia, rozegrany zostanie pierwszy start w sezonie Bike Maraton 2016 – najstarszego i największego w Polsce cyklu maratonów MTB. W ubiegłym roku w klasyfikacji drużynowej zwyciężył Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. W tym roku zespół chce się skupić na startach zagranicznych. Potwierdzeniem tej strategii są ostatnio rozegrane zawody w Hiszpanii i Chorwacji, gdzie kolarze zdobyli czołowe lokaty. Jednak Bike Maraton nie zniknie z kalendarza teamu. – Będziemy widoczni i groźni – mówi Michał Ficek, rekordzista wjazdu na Śnieżkę. Oprócz niego w sobotnim wyścigu na linii startu staną również: Bogdan Czarnota – trener drużyny, Michalina Ziółkowska – mistrzyni Polski w maratonie MTB oraz Anna Sadowska, która jako pierwsza Polka wygrała najtrudniejszy maraton w Europie – Salzkammergut na dystansie 209 km.

W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na swoje trasy – Mini: 24 km, Mega: 51 km i Giga: 74 km – wyruszy ok. 2000 kolarzy. To zawody w Miękini, oddalonej 20 km od Wrocławia, zainaugurują nowy sezon wyścigów kolarzy górskich w Bike Maratonie. Tegoroczny cykl składa się z 12 edycji, które rozegrane zostaną od kwietnia do października br. Zwycięzców całego sezonu poznamy 8 października w Świeradowie-Zdroju. – W tym roku do listy startów dołączyły dwie nowe lokalizacje – Obiszów i Ludwikowice/Nowa Ruda. Pierwsza z nich rozwija się bardzo dynamicznie jeśli chodzi o szlaki rowerowe. Druga z kolei oferuje prawdziwą górską trasę. Z przyjemnością poznam te częściowo nowe ścieżki – mówi Michał Ficek z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Jak zdradza rekordzista wjazdu na Śnieżkę najbardziej czeka jednak na dwa starty: w Szklarskiej Porębie w lipcu, w której odbędzie się 4-etapowy wyścig Bike Adventure oraz w Jeleniej Górze, 11 września, gdzie na prawdziwie górskiej trasie rozegrają się Mistrzostwa Polski, w których weźmie udział cała czołówka polskiego MTB.

W drodze po zwycięstwo Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wspierają sponsorzy: Volkswagen Samochody Użytkowe oraz firma Scott. W ubiegłym roku drużyna na wszystkie zawody z serii Bike Maraton dojeżdżała modelem Volkswagen Crafter, który doskonale sprawdził się w transporcie sprzętów kolarzy. – Crafter jest niezawodnym towarzyszem naszego teamu. Pakowny, oszczędny i pokonuje nawet najcięższe podjazdy, jak my – dodaje z uśmiechem Michał Ficek.

Więcej informacji o Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na stronie www.vwmtb.pl oraz na profilu drużyny na Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0