Skandia Maraton Lang Team startuje w Warszawie [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Skandia Maraton Lang Team startuje w Warszawie [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


INFORMACJA PRASOWA


Warszawski Wilanów będzie gospodarzem pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2016. Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy do Wilanowa 16 kwietnia o godzinie 11. Podczas edycji w Warszawie zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

W tym roku cykl siedmiu maratonów dla amatorów i zawodowców organizowany jest pod nazwą Maratony Rowerowe Lang Team. W ramach cyklu zostaną rozegrane cztery wyścigi Skandia Maraton Lang Team: w Krakowie, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i właśnie w warszawskim Wilanowie. „Już od dziesięciu lat organizujemy Skandia Maraton Lang Team i widzimy jak dynamicznie rozwija się ta impreza. Co roku mamy więcej startujących, a atmosfera tych zawodów jest wspaniała. Wilanów jest pod tym względem miejscem szczególnym. W ubiegłym roku również tu rozpoczynaliśmy cały sezon i była to bez wątpienia niezapomniana edycja. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza, że zapowiada się piękna pogoda i wielkie rowerowe święto” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wszystkich chętnych do startu zapraszamy w sobotę 16 kwietnia do Wilanowa. To właśnie tam, tuż obok Pałacu w Wilanowie powstanie miasteczko wyścigu. „Wilanów to miejsce wyjątkowe, łączące wielusetletnią tradycję i historię z nowoczesnością. Z jednej strony przepiękny pałac, z drugiej dynamicznie rozwijające się osiedla pełne młodych ludzi. I oczywiście najpopularniejsza ścieżka rowerowa prowadząca do Powsina. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie tu rozpocznie się tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team” – mówi Artur Buczyński, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa Wilanów. Tradycyjnie już startujący mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Wszystkie dystanse rozgrywane są na płaskiej, szybkiej i malowniczej trasie nad Wisłą. Prowadzi ona głównie drogami utwardzonymi i ścieżkami rowerowymi, na niewielkich fragmentach drogami terenowymi.

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko kolarska rywalizacja, to również wspaniały piknik, w którym biorą udział całe rodziny. Właśnie z myślą o nich przygotowana została Parada Rodzinna, specjalna runda o długości 11 kilometrów, którą mogą przejechać najmłodsi fani dwóch kółek. „Gdy zastanawiamy się z Czesławem Langiem, w jakim kierunku powinniśmy rozwijać nasze imprezy, to wychodzi na to, że najlepszą formułą są właśnie rodzinne pikniki” – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie TU. Atmosfera pikniku panuje w całym miasteczku wyścigu, w którym ponownie pojawi się strefa Pozytywnych Obrotów, akcji promującej odpowiedzialne zachowanie na drodze. Będzie można tam wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie „przekazać je” wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę̨ Stalińską̨ z fundacji Nadzieja.

W związku z organizacją Skandia Maraton Lang Team w Wilanowie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym. Od godz. 8.00 w dniu 15.04 do godz. 22.00 w dniu 16.04 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ul. Cendrowskiego i St. Kostki Potockiego. Ma to związek z umiejscowieniem miasteczka wyścigu na ul. St. Kostki Potockiego i na Placu Prymasowskim. Trasa Skandia Maraton Lang Team, szczegółowo opisana na stronach internetowych www.skandiamaraton.pl i www.maratonylangteam.pl będzie zamykana jedynie okresowo w godz. 11-16.30 w dniu 16 kwietnia.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0