Kresowy klasyk w Wasilkowie [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

Kresowy klasyk w Wasilkowie [PR]


INFORMACJA PRASOWA


W jaki sposób najlepiej rozpocząć najbliższy weekend? Zawodnicy startujący w cyklu Maratony Kresowe nie mają wątpliwości. Już 16 kwietnia spotkają się „W dolinie rzeki, na skraju puszczy”, czyli na kolejnej odsłonie Maratonów Kresowych w Wasilkowie.

Ma być jeszcze ciekawiej i bardziej wymagająco niż w poprzednich latach. Odcinki asfaltowe zostały wyeliminowane praktycznie do zera. Pojawią się za to nowe wzniesienia, nie zabraknie kultowego podjazdu pod Łysą Górę, na którym chętnie trenują swoje umiejętności podlascy kolarze. Na szczyt wzniesienia prowadzi stroma, wąska ścieżka z baldachimem gałęzi, tworząc piękną oprawę tego fragmentu trasy.


Maratony_Kresowe 2016 wasilków zapowiedz 1


I będzie niezwykle ciekawie ze sportowego punktu widzenia. Absolutną dominatorką do tej pory trasy w Wasilkowie, była Izabela Kłosowska, obecnie jeżdżąca w barwach drużyny Bliska Team. Iza jest w doskonałej formie również w tym sezonie. Na pewno dojdzie do emocjonującej rozgrywki pomiędzy dotychczasową królową Puszczy Knyszyńskiej, a Sylviją Latozaite z teamu Sprint SBR Bank Team. Sylvija w ubiegłym sezonie wygrała 11 etapów Maratonów Kresowych, co uczyniło ją niekwestionowaną liderką minionego roku. Żaden mężczyzna nie dokonał tego w sezonie 2015!


Maratony_Kresowe 2016 wasilków zapowiedz 3


W kategorii męskiej wygrywali ten wyścig: Zakrzewski Dariusz (Mistral) – 2013r,  Pacevicius Sarunas (Sprint SBR Bank Team) – 2014r , Murygin Andrei (Mistral) – 2015r. W związku z tym, że Maratony Kresowe mają międzynarodową obsadę, możemy się spodziewać, że do walki o palmę zwycięstwa przystąpią tradycyjnie mocni Litwini, niezłomni Białorusini, i waleczni Polacy. Sporo nowych nazwisk o ugruntowanej marce,  pojawiło się w tym sezonie na Maratonach Kresowych, więc emocji na trasie na pewno nie zabraknie. Do walki o miano najszybszego zawodnika włączy się zapewne mistrzowska drużyna z Renault Team.

Oprócz królewskiego dystansu, który będzie liczył niecałe 60 km, rozegrane zostaną jeszcze wyścigi na dystansach półmaraton (32km) i Author Mini Maraton (9,5km). Tradycyjnie odbędzie się też wyścig Mikro dla najmłodszych. Z uwagi na dość wymagającą trasę Author Mini Maraton, organizatorzy dopuścili do udziału w wyścigu Mikro także dzieci z rocznika 2009.


Maratony_Kresowe 2016 wasilków zapowiedz 2


Zapraszamy wszystkich serdecznie. Dla najmłodszych i trochę starszych przygotowana będzie specjalna strefa dla najmłodszych, gdzie pełne ciekawych pomysłów animatorki uatrakcyjnią ten kolarski dzień.
Dodatkowo, ponownie na Maratonach Kresowych pojawią się najlepsi masażyści z Policealnej Szkoły Medycznej  Educentrum w Białymstoku. Warto zapytać ich o indywidualną ofertę masaży, bowiem masaże sportowe zaleca się do każdego treningu kolarskiego.

Ciekawy plan na sobotę? – Wasilków 16.04.2016 – godz. 10.15

Więcej informacji na stronie www.maratonykresowe.pl


Maratony_Kresowe 2016 wasilków


COMMENTS

DISQUS: 0