I edycja cyklu Bike Maraton 2016 – Miękinia [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWESport

I edycja cyklu Bike Maraton 2016 – Miękinia [PR]


INFORMACJA PRASOWA


Już w najbliższy weekend ruszy największy w Polsce cykl maratonów MTB – Bike Maraton. To już szesnasty sezon rywalizacji i ścigania się w wielu miejscach w Polsce, tysiące zawodników i setki kibiców. Deszcz, słońce, piach i błoto. Góry, polne drogi i leśne bezdroża. To wszystko co stanowi esencję kolarstwa górskiego.

Coroczny Bike Maraton to z pewnością ważna data w kalendarzu polskich wydarzeń kolarskich i moment, na który z niecierpliwością czekają i zawodnicy i organizatorzy. Po miesiącach przygotowań i jedni i drudzy chcą już tylko jednego – żeby TO się już wreszcie zaczęło.


bike maraton 2016 miękinia zapowiedź 1


Trzeci raz w swojej historii Bike Maraton wystartuje z podwrocławskiej Miękini. Trzeci raz to właśnie Miękinia gościć będzie inaugurację cyklu.

W tym roku w ramach pierwszego w sezonie Bike Maratonu rozegrana zostanie również pierwsza runda Pucharu Polski w maratonach MTB, której patronuje PZKol.

W Miękini będzie można wystartować na trzech dystansach: MINI (24 km), MEGA (51 km) i na najdłuższym GIGA (70 km). W miasteczku zawodów odbędą się ponadto rowerowe wyścigi dla dzieci, będzie można zapoznać się z ofertą wystawców i producentów sprzętu rowerowego w strefie EXPO i przede wszystkim miło i aktywnie spędzić czas.


bike maraton 2016 miękinia zapowiedź 2


Jeśli ktoś jeszcze zwleka z zapisaniem się na zawody, niech się pośpieszy i pamięta, że w dniu zawodów nie będzie już takiej możliwości. Będzie można tylko i wyłącznie odebrać przyznany nr startowy i pakiet zawodnika. Biuro zawodów będzie działało już w piątek po południu.

Organizatorzy spodziewają się na tej edycji Bike Maratonu ok. 2000 uczestników i wielu kibiców. Na trasie wyścigu z pewnością nie zabraknie też mieszkańców gminy Miękinia, którzy będą dopingować kolarzy.

Początek zawodów w sobotę 16 kwietnia o godz. 11:00. Miejsce startu i mety: stadion w Miękini przy ul. Sportowej.


stopka sponsorska BM 2016


COMMENTS

DISQUS: 0