Wyniki – 9-10 kwietnia 2016

HomeSportWyniki

Wyniki – 9-10 kwietnia 2016

Piekło Północy oraz mały Puchar Świata, to motywy przewodnie przyświecające mijającemu weekendowi. W niemieckim Bad Sackingen po raz kolejny mogliśmy obserwować tradycyjną walkę między Julienem Absalonem i Nino Schurterem, tym razem wygraną przez Francuza. Pechowo i przedwcześnie zakończył wyścig Bartłomiej Wawak. Wśród kobiet po raz kolejny wysoką formę potwierdziła Jolanda Neff. Można powiedzieć, że nasza niezawodna Maja jak zawsze dała z siebie wszystko. Tym razem trzecie miejsce. Z polskiego punktu widzenia ważne było także to co działo się dalej, bo wyścig w Niemczech był jednym z trzech kwalifikujących do Rio. Pechowy dla Moniki Żur, która wyścigu nie ukończyła. Dużą niespodzianką okazała się wysoka forma Katarzyny Solus Miśkowicz, która ukończyła wyścig na 21 miejscu, raptem 31 sekund za Olą Dawidowicz.

Z kolei w Pradze nasi zawodnicy łapali punkty i walczyli o kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które już za miesiąc w Szwecji. Warto wymienić przede wszystkim drugie miejsca Tomka Budzińskiego i Magdy Zielińskiej w juniorach, dobrze pojechał także Marek Konwa, który po dłużej pauzie od ścigania spowodowanej chorobą wrócił w końcu do ścigania. Wśród kobiet warto podkreślić jeszcze raz powrót do ścigania przez Magdę Sadłecką, a także wysoką dyspozycję Oli Podgórskiej, która chyba jeszcze nie zwolniła po Akademickich Mistrzostwach Świata.

W kraju ruszył m.in. Bike Cross Maraton Wojtka Gogolewskiego. Mimo złej aury blisko 700 osób na starcie to dowód na to, że maratony się jeszcze nie nudzą, a sprawdzone lokalizacje są gwarantem wysokiej frekwencji.

Na szosie w ten weekend liczył się tylko jeden wyścig – Paris – Roubaix, który padł w tym roku łupem Mathew Haymana z Orica GreenEDGE. O błysk szprychy finisz przegrał Tom Boonen, który miał szansę zostać triumfatorem tego wyścigu po raz piąty. Sam wyścig po raz kolejny pokazał moc klasyków. Ilość kraks i różnego rodzaju zdarzeń to dowód na to, że nie było przypadku, a akrobacje Petera Sagana nad upadającym Fabianem Cancellarą będą pokazywane w szkołach cyrkowych jako materiał szkoleniowy.

Poniżej wyniki tych zawodów, których organizatorzy zadbali by jeszcze przed końcem weekendu znalazły się online.


ŚWIAT

MTB Bundesliga KMC (UCI HC) – Bad Sackingen, Niemcy

  1. Julien Absalon – BMC Racing
  2. Nino Schurter – Scott Odlo
  3. Maxime Marotte – BH SR Suntour KMC
  • Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 7 / +1:44
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 10 / +2:13
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – DNF

  1. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  2. Jenny Rissveds – Scott Odlo
  3. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  • Aleksandra Dawidowicz (Reprezentacja Polski) – miejsce 20 / +7:22
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (VW Samochody Użytkowe MTB) – miejsce 21 / +7:53
  • Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) – miejsce 28 / +11:03
  • Monika Żur (Reprezentacja Polski) – DNF

Puchar Czech (UCI C1) – Praga, Czechy

Elita


  1. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  2. Jan Vastl – Bianchi Countervail
  3. Jan Nesvadba – Expres.cz Merida Team Kolin
  • Marek Konwa (64sto Leszno) – miejsce 6 / +1:17

  1. Jana Czeczinkarova – SRAM Mitas Trek
  2. Karla Stepanova – Kona Cycling Point
  3. Jitka Skarnitzlova – Ceska Sporitelna Accolade
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – miejsce 11 / +6:34
  • Dagmara Drabik (Goodman Sokół Zator) – miejsce 24 / -2 okr
  • Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno) – miejsce 27 / – 2 okr

U23


  1. Jan Vastl – Bianchi Countervail
  2. Matej Prudek – Nutrend Specialized Racing
  3. Jan Rajchart – Ceska Sporitelna Accolade
  • Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Bike) – miejsce 4 / +4:14
  • Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 7 / +7:24
  • Marceli Bogusławski (Reprezentacja Polski) – miejsce 9 / +8:57
  • Adrian Siarka (Reprezentacja Polski) – miejsce 11 / +10:07

  1. Jana Czeczinkarova – SRAM Mitas Trek
  2. Nadja Heigl – SU Bikestore.cc Team
  3. Barbora Prudkova – Nutrend Specialized Racing
  • Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 4 / +5:16
  • Rita Malinkiewicz (Reprezentacja Polski) – miejsce 5 / +6:16
  • Gabiela Wojtyła (Reprezentacja Polski) – miejsce 6 / +7:55
  • Iwona Kurczab (SGR Specialized) – miejsce 8 / 12:22
  • Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 10 / -2 okr
  • Marlena Droździok (Reprezentacja Polski) – miejsce 11 / -2 okr

Juniorzy


  1. Josef Jelinek – SRAM Mitas Trek
  2. Tomasz Budziński – LKK LUKS Sławno
  3. Jaromir Skala – CS Specialized Junior MTB Team
  • Mirek Arkadiusz (KCP Elzat Bieniasz Bike) – miejsce 9 / +4:01
  • Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin) – miejsce 11 / +5:01
  • Stanisław Nowak (Creon Racing Team) – miejsce 15 / +6:27
  • Albert Hudyka (KCP Elzat Bieniasz Bike) – miejsce 18 / +7:23
  • Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 28 / +9:09
  • Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 31 / +10:10
  • Marcin Budziński (LKK LUKS Sławno) – DNF

Juniorki


  1. Adela Safarova – Nutrend Specialized Racing
  2. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty
  3. Denisa Lukesova – CEZ Cyklo Team Tabor
  • Estera Siarka (UKS Raba Wyżna Podsarnie) – miejsce 7 / +7:57
  • Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 12 / +11:00
  • Maja Drelak (UKS Sport Bralin) – miejsce 13 / +11:28
  • Aleksandra Klimczak (Warszawski Klub Kolarski) – DNF

XCE


  1. Filip Kubin – GT Opprtunity Brno
  2. Krystof Bogar – Superior MTB Team
  3. Łukasz Szymczuk – KKW Superior Wałbrzych

Marlene Sudtirol Sunshine Race (UCI C1) – Nalles, Włochy

  1. Stephane Tempier – Bianchi Countervail
  2. Luca Braidot – Forestale Cicli Olympia Vittoria
  3. Manuel Fumic – Cannondale Factory Racing

  1. Gunn Rita Dahle Flesja – Multivan Merida
  2. Elisabeth Osl – Ghost Factory Racing
  3. Tanja Zakelj – Unior Tools Team

POLSKA

Bike Cross Maraton (SKMTB kat.2) – Dolsk

  1. Maciej Kasprzak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Przemysław Rozwałka – MW Invest Group
  3. Michał Górniak – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  4. Bartłomiej Oleszczuk – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  5. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric

  1. Paulina Bielińska – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Katarzyna Hędrzyk Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric

Morpol Bike Challenge (SKMTB kat.3) – Łysomiczki

  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Przemysław Ebertowski – King Oscar Hotel Mistral Sport Gniewino

Raz na Wozie MTB Maraton (SKMTB kat.3) – Buczek k.Brzezin

  1. Łukasz Staszko – Maxxbike Team
  2. Sebastian Opoka – DMG Mori Cyclo Trener Team
  3. Jarosław Ziółkowski – TRW Cloudware Team

  1. Małgorzata Lutecka – iFON.pl

Cross Liga (SKMTB kat.3) – Kurzętnik

  1. Łukasz Derheld – Trek Gdynia
  2. Tomasz Juchniewicz – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  3. Maciej Zielonka – ASE Team

  1. Paula Hinczewska – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  2. Katarzyna Laskowska – Finisher.pl
  3. Marcelina Kwapisiewicz – Trek Gdynia

II Bardo MTB Open Sezon – Bardo

  1. Piotr Kurczab – SGR Specialized
  2. Piotr Sułek – Boplight Ataksport Świdnica
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized

  1. Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Aneta Imielska – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team

Verus K-SSSE Maraton – Cybinka

  1. Michał Górniak – Duda Cars TP-Link Rybczyński Team
  2. Przemysław Rozwałka – MW Invest Group
  3. Maciej Kasprzak – Euro Bike Kaczmarek Electric

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – Euro Bike Kaczmarek Electric

Legia MTB Maraton – Warszawa

  1. Maciej Karczmarek – APS Polska Cosmo Bike
  2. Marcin Wolski – Komobike Scott Team
  3. Paweł Pięta – Rafako MTB Team

  1. Marta Bazańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

COMMENTS

DISQUS: 0