Kask Endura Hummvee

Kask Endura Hummvee

Ochraniacze kolan Endura MTR
Ochraniacze na buty Endura MT500 Plus
Rękawice Endura Singletrack – trzymają poziom
Endura Singletrack – kuloodporne szorty do MTB
Ochraniacze na buty rowerowe na jesień, zimę i wiosnę [zestawienie]

Endura w segmencie ciuchów do MTB dość szybko wskoczyła na najwyższy poziom. W szosie też mają produkty premium, ale jednak nadal najbardziej ta marka kojarzy się z kolarstwem górskim. Przez ostatnie dwa sezony miałem okazję jeździć w kasku singletrack, który okazał się nie odbiegać wygodą i jakością od najwyższych modeli kasków firm specjalizujących się w ochronie głów kolarzy.


DSC_0026


Szkoci postanowili jednak wyjść do szerszej grupy odbiorców i tak światło dziennie ujrzał nowy kask Hummvee. Na samym początku należy zaznaczyć, że ten kask kosztuje tylko 199 zł i jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest siateczka chroniąca przed rozpędzonymi owadami “kamikaze”, która zabezpiecza wszystkie otwory wentylacyjne. Mamy do dyspozycji oczywiście regulację pokrętłem, które można obsługiwać jedną ręką. Daszek w tym modelu jest także odczepiany.


DSC_0035


Kask Hummvee waży 278 g, chociaż producent podaje 290 g. Przeznaczenie tego kasku to MTB, niekoniecznie w wydaniu wyścigowym, ale to solidny kask dla ludzi zaczynających jazdę na rowerze górskim. Spełni także oczekiwania wszystkich górali, którzy nie mają zacięcia do wyścigów.

Sprawdź szczegóły na stronie producenta.


COMMENTS

DISQUS: 0