Wyniki – 2-3 kwietnia 2016

Wyniki – 2-3 kwietnia 2016

Michał Pomorski (Warszawski Klub Kolarski) – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Austria
Plan na weekend 16/2017
Michał Topór (Reprezentacja Polski) – Proffix Swiss Cup, Haiming
Uwolnij siłę MTB!
Wyniki – 15-16 grudnia 2018

To było prawdziwe otwarcie sezonu kolarskiego w kraju. Oficjalnie wszystko zaczęło się w sobotę od kryterium ulicznego w Dzierżoniowie, gdzie w elicie triumfowali Dariusz Batek oraz Paulina Brzęźna Bentkowska. Więcej tu. Dzień później ściganie przeniosło się tradycyjnie do Sobótki, gdzie rozegrany został “Ślężański Mnich” – w tym roku dla Pawła Franczaka i Katarzyny Wilkos. Więcej tu.

Trzymając się tego co w kraju przenosimy się do kolarstwa górskiego – z dużym przytupem wszedł na rynek maratonów cykl Mazury MTB, który został zainaugurowany w Mrągowie. Trasa zaskoczyła absolutnie wszystkich, absolutnie na plus. Niedziela w kraju to z kolei niesamowita frekwencja na zawodach cross country. Tylko dwa wyścigi – Kujawia XC oraz Puchar Mazowsza MTB XC zgromadziły w sumie na starcie 384 (!!!) zawodników. W tym samym czasie ponad tysiąc osób wystartowało w pierwszej edycji Mazovii MTB rozegranej w Legionowie. Maratony Kresowe to tradycyjna międzynarodowa obsada, a na podium Polak, Litwin i Białorusin.

Cross country za granicą przyniosło nam dużo radości, bo oto zawodnicy ekipy Kross Racing Team opanowali podium w Austrii. Dla Mai Włoszczowskiej to było 5 zwycięstwo na Kamptal Klassik Trophy, który w tym roku rozegrany został po raz 25. Z kolei w Szwajcarii mieliśmy przedsmak Pucharu Świata, bo znowu odbyła się walka na linii Nino Schurter i Julien Absalon.

A skoro już jesteśmy za granicą, to chyba najważniejszym kolarskim wydarzeniem był wczorajszy triumf Petera Sagana na Wyścigu Dookoła Flandrii. Więcej tu.

Wyniki poniżej.


ŚWIAT

Swiss Bike Cup (UCI C1)- Riviera, Szwajcaria

  1. Nino Schurter – Scott Odlo
  2. Juline Absalon – BMC Mountainbike Racing Team
  3. Lars Forster – BMC Mountainbike Racing Team
  4. Marco Aurelio Fontana – Cannondale Factory Racing
  5. Lukas Fluckiger – BMC Mountainbike Racing Team

  1. Jolanda Neff – Stockli Pro Team
  2. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  3. Evie Richards – Wielka Brytania

Kamptal Klassik Trophy (UCI C1) – Langenlois, Austria

Elita


  1. Fabian Giger – Kross Racing Team
  2. Martin Loo – Hawaii Express
  3. Karl Markt – Haibike Otztal Pro Team
  4. Gerhard Kerschbaumer – Bianchi Countervail
  5. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  • Anton Sintsov – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 9
  • Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 19
  • Kornel Osicki – OK Racing – miejsce 30
  • Filip Helta – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 33
  • Wojceich Halejak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 35
  • Patryk Kaczmarczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 42
  • Tomasz Drożdż – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 43
  • Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 44
  • Patryk Piasecki – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 52
  • Michał Neumann – DMG Mori Cyclo Trener Team – miejsce 54
  • Mikołaj Dziewa – SGR Specialized – miejsce 58 / – 1 okr
  • Adrian Siarka – Reprezentacja Polski – miejsce 59 / – 1 ok
  • Wiktor Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 64 / – 1 okr
  • Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 65 / – 1 okr

  1. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  2. Chengyuan Ren – China Jinagsu ZGL MTB Team
  3. Elisabeth Osl – Ghost Factory Racing
  • Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna – miejsce 7
  • Aleksandra Podgórska – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 9
  • Rita Malinkiewicz – Reprezentacja Polski – miejsce 18
  • Marlena Droździok – Reprezentacja Polski – miejsce 19
  • Gabriela Wojtyłą – Reprezentacja Polski – miejsce 20
  • Dagmara Drabik – UKS Goodman Sokół Zator – miejsce 23
  • Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  • Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych – DNF

Juniorzy


  1. Jaromir Skala – Czechy
  2. David Zadak – Czechy
  3. Michael Zetak – Express CZ Merida TEam Kolin
  • Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 13
  • Albert Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 21
  • Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 24
  • Jakub Kowalczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 26
  • Wojtech Ceniuch – GK Piast Szczecin – DNF

Juniorki


  1. Adela Safranova – Nutrend Specialized Racing
  2. Sofie Joannide – Bike 200
  3. Estera Siarka – GKS Raba Wyżna Podsarnie
  • Patrycja Świerczyńska – OK Racing – miejsce 5

Masters


  1. Martin Mayer – RC Sport Vollmann
  2. Marcell Gruner – URC Otztal
  3. Gerald Hauer – SU Bikestore.cc Team
  4. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  • Jacek Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team – miejsce 8
  • Dariusz Hlek – Rowery Turowski Team – miejsce 9

Kamenjak Rocky Trails XCO (UCI C3)- Premantura, Chorwacja

  1. Mirko Tabacchi – Forestale Cicli Olympia Vitto
  2. Luca Braidot – Forestale Cicli Olympia Vitto
  3. Nadir Collendani – Bettinbike Racing Team
  • Bogdan Czarnota (VW Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 28 / +13:00
  • Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 30 / +13:42
  • Tomasz Bal (Luboń Skomielna Biała) – miejsce 46 / -4 okr

  1. Tanja Zakelj – Unior Tools Team
  2. Yana Belomoina – CST Superior Brentjens MTB Team
  3. Iryna Popova – Ukraina
  • Monika Żur (Reprezentacja Polski) – miejsce 8 / +8:39
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (VW Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 10 / +10:02
  • Agnieszka Bal (Luboń Skomielna Biała) – miejsce 16 / +1 okr
  • Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe MTB) – DNF
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – DNF

Junior


  1. Nicola Taffarel – Cube Crazy Victori Bike
  2. Alberto Brancati – Carpivesi
  3. Roland Thurner – Sunshine Racers ASV Nals
  • Jarosław Żur (Luboń Skomielna Biała) – miejsce 10 / +5:28

Juniorka


  1. Anna Lirussi – Cube Crazy Victoria Bike
  2. Ema Filipovic – BGK Tuskanac
  3. Lucija JErbic – BK Osijek 2010
  4. Magdalena Utnicka – Luboń Skomielna Biała

Kamenjak Rocky Trails XCM  – Premantura, Chorwacja

  1. Michal Lami – Słowacja
  2. Michal Kanera – Nilfisk Cycling Team
  3. Dorian Lebrat – Velo club Villefranche Beaujolais
  • Bogdan Czarnota (VW Samochody Użytkowe MTB Team)  – miejsce 8 / +6:06
  • Michał Ficek (VW Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 11 / +7:39

  1. Tanja Zakelj – Unior Tools Team
  2. Iryna Popova – Ukraina
  3. Katarzyna Solus Miśkowicz – VW Samochody Użytkowe MTB
  4. Michalina Ziółkowska – VW Samochody Użytkowe MTB

Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – DNF


POLSKA

Kujawia XC (SKMTB #1)- Bydgoszcz

Elita


  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Oskar Pluciński – Erkado RT Kraśnik
  3. Michał Górniak – Duda Cars TP-Link Rybczyński Bikes
  4. Radosław Rękawek – Ośka Warszawa
  5. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini

  1. Katarzyna Łysek – Procycling.pl
  2. Zofia Rzeszutek – MLKS Baszta Bytów
  3. Klaudia Janik – Bieniasz Rowerownia Team

Juniorka


  1. Martyna Krefta – MLKS Baszta Bytów
  2. Dominika Dukarska – GTS Phytopharm Klęka

Masters I


  1. Tomasz Pierzycki – Pie3cki Team
  2. Damian Ciba – Norda Active Team
  3. Michał Putz – Kellys Team

Masters II


  1. Piotr Żebrowski – Pie3cki Team
  2. Norbert Łysiak – N-Bike Academy
  3. Rafał Łukawski – Nothtek Bike Team

Masters III


  1. Piotr Stalmierski – Bydgoszcz
  2. Andrzej Jackowski – Cellfast MTB Bike Team
  3. Sławomir Wawrzyniak – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

Puchar Mazowsza MTB XC (SKMTB #2)- Warszawa

Elita


  1. Marceli Bogusławski – Niezrzeszony
  2. Krzysztof Łukasik – Warszawski Klub Kolarski
  3. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  4. Mateusz Laszczyk – Agrochest Team
  5. Jakub Michnowski – Warszawski Klub Kolarski

  1. Marta Bazańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Joanna Kur – mybike.pl
  3. Agnieszka Tkaczyk – mybike.pl

Junior


  1. Mateusz Maszkiewicz – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Piotr Czernecki – Warszawski Klub Kolarski
  3. Karol Ostaszewski – Airbike Prolog Jabłonna

Juniorka


  1. Anna Gdańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Aleksandra Klimczak – Warszawski Klub Kolarski

Kobiety Masters


  1. Marta Mikołajczyk – Crazy Racing Team
  2. Marta Krzymowska – KK Cyklon Warszawa
  3. Marta Sarbińska – Rozpędzeni

Masters I


  1. Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl
  2. Sebastian Kabaczuk – Absolute Bike Team
  3. Dawid Mijas – Piątek Sport Kielce

Masters II


  1. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  2. Piotr Gajewski – Łódź
  3. Roman Hajzler – Jastrzębie Łaskie

Masters III


  1. Piotr Dziedzic – Raz na Wozie Brzeziny MTB Team
  2. Dariusz Piekarski – Estile Racing Team
  3. Artur Przesław – Niezrzeszony

Mazury MTB (SKMTB #2)- Mrągowo

Maraton


  1. Artur Korc – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Arkadiusz Jusińki – Renault Team
  3. Paweł Arciszewski – Renault Team
  4. Piotr Andrzejczyk – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  5. Andrzej Rozpłoch

Półmaraton


  1. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  2. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team
  3. Tomasz Juchniewicz – 7r Logistyka Politechnika Gdańska

  1. Magdalena Pabjanowicz – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  2. Klaudia Ostrowska – Klub Fitenss Guarana
  3. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Mazovia MTB Marathon (SKMTB #3) – Legionowo

Giga


  1. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  2. Andrzej Poczopko – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Kacper Cacko – APS Polska Cozmobike

  1. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  2. Małgorzata Lutecka – iFON.pl
  3. Patrycja Niszczota – Team PKO Bank Polski

Mega


  1. Paweł Baranek – Monteria Factory Team
  2. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Damian Perkowski – PT Mazury Team

  1. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  2. Zofia Sołtys – CST – Velmar – Merida Team
  3. Joanna Gumienniak – Bike Atelier Team

Maratony Kresowe (SKMTB #3)- Narewka

  1. Domas Manikas – Sprint SBR Bank
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Viktor Muryhin – Sprint SBR Bank

  1. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Izabela Kłosowska – Bliska Team
  3. Aleksandra Zinówko – Milsport BLU Team

Solid MTB Maraton (SKMTB #3)- Krzywin

  1. Hubert Semczuk – MW Invest Group
  2. Przemysław Rozwałka – MW Invest Group
  3. Marcin Urbaniak

  1. Marta Rozwałka – MW Invest Group
  2. Małgorzata Witek
  3. Marta Kamińska – Restive Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Otwock

  1. Ernest Kurowski – Wola Bike Orbea Team
  2. Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl
  3. Roger Głowacki – Wola Bike Orbea Team
  4. Łukasz Góralewski – TRW Cloudware Team
  5. Paweł Pięta – Rafako MTB Team

  1. Anna Urban – TRW Cloudware Team
  2. Barbara Borowiecka – WSKG Like Bike Kenda Team
  3. Justyna Kwaśniewska – Polski Klub MTB

I XC KRUK Eliminator – Janów Lubelski

  1. Zbigniew Zając
  2. Jerzy Rostek
  3. Tomasz Knapik

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0