Plan na weekend – 13/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend – 13/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


To już teraz. Niby Prima Aprilis, ale żarty się skończyły. Zima za nami, słońce coraz wyżej, rozpoczynamy intensywny sezon, który potrwa od najbliższego weekendu i będzie się dla niektórych ciągnąć aż do połowy października. W sumie to niejeden zawodowiec by nie dał rady. Ale amator? Amator w gazie jest przez cały rok!

Nie wiesz co zrobić z zaczynającym się w weekendem? Przede wszystkim sprawdź prognozy, bo wygląda na to, że w większości części kraju będzie słonecznie i ciepło czyli idealne warunki na to, żeby w końcu na krótko wyjść na rower. Ale to raczej w ciągu dnia. Skoro już wiesz, że przed Tobą weekend, w którym nie warto siedzieć w domu to teraz zerknij do naszego kalendarza, gdzie możesz się pościgać.

Co prawda w zasadzie mało kto już na spontanie startuje w maratonie, a gros ma pewnie rozplanowane starty na kilka miesięcy wprzód, ale zawsze jest jakieś grono niezdecydowanych. Poza tym może jest jakiś wyścig, którego nie brałeś pod uwagę. O!

No to lecimy!

Dla mnie osobiście najważniejszym wyścigiem weekendu jest niedzielna Kujawia XC w Bydgoszczy. Kiedyś wyścig otwierający ściganie w północnej części kraju. Dziś patrząc na listę startową to można powiedzieć, że to nieoficjalne otwarcie sezonu MTB – lista nazwisk imponująca!

Trzymając się tematu XCO to w niedzielę w Warszawie na wymagającej i siłowej rundzie na Górze Kazurce druga eliminacja Pucharu Mazowsza MTB XC. Co prawda prawie cała elita będzie w tym czasie w Bydgoszczy, ale zarówno w młodszych kategoriach, jak i w mastersach zapowiada się naprawdę ostre ściganie.

Jeśli u Ciebie pod maską pracuje diesel albo po prostu lubisz długi dystans w licznym towarzystwie, to w ten weekend startuje aż siedem(!!!) cykli maratonów w całym kraju. My szczególnie polecamy Maratony Kresowe, które zapraszają do Puszczy Białowskiej oraz Mazovię, która tradycyjnie startuje w Legionowie.

A PROsi…

Zawodowcy, Ci z licencjami krajowymi czy to UCI będą się ścigać w niedzielę w tradycyjnym już Kamptal Klassik Trophy w austriackim Langenlois. Na liście startowej dominują Polacy, więc tym ciekawsza to będzie z naszego punktu widzenia rywalizacja.

Jeśli chodzi o szosę, to w niedzielę otwarcie sezonu – tradycyjnie – w Sobótce. W światowym peletonie w sobotę Volta Limburg Classic z CCC i One Pro Cycling na starcie, a w niedzielę Flandria. No, ale tego wyścigu to chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0