Wyniki – 19-20 marca 2016

Wyniki – 19-20 marca 2016

Drugi etap ABSA Cape Epic dla Topeak-Ergon Racing
Absa Cape Epic – Etap IV
ABSA Cape Epic – Etap 4 [wyniki]
Szósty etap ABSA Cape Epic – Scott Odlo znów najszybsi
Nino Schurter (Scott Odlo): kolarstwo górskie to najlepszy zawód świata.

W RPA po tygodniu ścigania zakończyła się kolejna edycja tej prawdopodobnie jednej z najtrudniejszych i najbardziej wymagających etapówek na świecie. Zwłaszcza jeśli doda się fakt, że rozgrywana jest na początku sezonu. W tym roku podium wypełniło się kilkoma nowymi nazwiskami. To głównie dlatego, że część zawodników myśli tylko o Rio i tak trudny i wyczerpujący wyścig nie do końca wpisuje się w przygotowanie do sierpniowego ścigania. Wspominał o tym w rozmowie z nami Nino Schurter i w zasadzie wtórowała mu także Maja Włoszczowska.

W kilku miejscach na świecie rozegrane zostały wyścigi cross country, a w Australii oraz Nowej Zelandii krajowe czempionaty. Nasza uwaga kieruje się przede wszystkim w kierunku Portugalii, gdzie na starcie stanęła Reprezentacja Polski oraz Paula Gorycka (Airbike Prolog Jabłonna) i Marlena Droździok (Creon Racing Team). Podium wypełniły Monika Żur, która wygrała oraz Ola Dawidowicz, która zajęła drugie miejsce. W wyścigu mężczyzn Bartłomiej Wawak zajął bardzo dobre 6 miejsce.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/maratony.MTB.XC/posts/1074957875904713/” width=””/]


Na naszym podwórku rozegrane zostały jakieś mniejsze maratony, natomiast najmocniejsi i jak widać spragnieni ścigania zawodnicy skierowali swoją uwagę w stronę cross country. Puchar Mazowsza, Cross Liga oraz Orzesze, gdzie w kategorii Masters sklasyfikowanych zostało ponad 70 osób! To nic innego jak znak, że XCO znowu łapie w kraju wiatr w żagle!!!

Na szosie mieliśmy przede wszystkim Milano San Remo, które skończyło się kraksą oraz aferą klamkową. Szczegóły u Marka Tyńca. W niedzielę z kolei trochę radości przyniosła nam Kasia Niewiadoma, która była siódma w Trofeo Alfredo Binda i dzięki temu jest liderką rankingu młodzieżowego.


ŚWIAT

ABSA Cape Epic – RPA

  1. Karl Platt / Urs Huber – Team Bulls
  2. Nicola Rohrbach / Matthias Pfrommer – Centurion Vaude by Meerendal
  3. Samuele Porro / Damiano Ferraro – Trek Selle San Marco
  4. Manuel Fumic / Henrique Avancini – Cannondale Factory Racing
  5. Ilias Periklis / Tiago Jorge Ferreire Oliveira – Dolomit Superbike
  • Tomasz Majcher / Jacek Skowroński – HPE Sport – miejsce 124.
  • Darek Kurek / Michał Kutyła – Absolute Bikes – miejsce 214

  1. Annika Langvad  / Ariane Kleinhans – Spur Specialized
  2. Yana Belomoina / Sabine Spitz – Sport for good
  3. Sally Bigham / Adele Morath – Topeak Ergon

Internacional de Marrazes XCO – Marraza, Portugalia

  1. Pablo Rodriguez – MMR Factory Racing Team
  2. Maximilian Brandl – Lexware Mountainbike Team
  3. Hugo Drechou – Calvisson VTT
  4. Carlos Coloma – MMR Factory Raceing Team
  5. David Rosa – Tropix Factory Racing
  6. Bartłomiej Wawak – Reprezentacja Polski / Kross Racing Team

  1. Monika Żur – Reprezentacja Polski / BH SR Suntour KMC
  2. Aleksandra Dawidowicz – Reprezentacja Polski / SGR Srebrna Góra Specialized
  3. Chengyuan Ren – China Jiangsu ZGL MTB Team
  4. Nataljia Krompets – Ukraine National Team
  5. Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna
  • Marlena Droździok – Creon Racing Team

POLSKA

Puchar Mazowsza MTB XC – Mroczków Gościnny

Elita


  1. Patryk Kaczmarczyk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Radosław Rękawek – Ośka Warszawa
  3. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  4. Mateusz Laszczyk – Agrochest
  5. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

  1. Marta Bazańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  3. Paulina Porczyk – Maxxbike Team

Junior


  1. Karol Ostaszewski – Airbike Prolog Jabłonna
  2. Mateusz Maszkiewicz – Airbike Prolog Jabłonna
  3. Grzegorz Mochola – Niezrzeszony

Masters I


  1. Michał Kostrzewa – TRW Cloudware Team
  2. Bartosz Sobczak – Ośka Warszawa
  3. Dawid Mijas – Piątek Sport Kielce

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Sylwester Szturnoga – Boro Niewiadów
  3. Mariusz Krzywiel – Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team

Masters III


  1. Dariusz Piekarski – Estile Racing Team
  2. Piotr Dziedzic – Raz na Wozie Brzeziny MTB Team
  3. Jacek Głowacki – Lewa Wolna

Cross Liga – Kurzętnik

Elita


  1. Paweł Kowalkowski – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Michał Przybytek – Trek Gdynia
  4. Rafał Szturo – SISU OWB
  5. Tomasz Pietrzycki – Pie3cki Team

  1. Katarzyna Łysek – ProCycling.pl
  2. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Masters


  1. Czesław Anolik – Old School MTB Gdańsk
  2. Robert Janecki – Renault Team
  3. Adam Buczyński – Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

VIII Mistrzostwa Orzesza – Orzesze

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Michał Ficek – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB
  3. Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike

  1. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB
  2. Małgorzata Mazurek
  3. Dominika Kamińska

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Dawid Jona
  3. Albert Hudyka – KCP Elzat Bieniasz Bike

Masters I


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Tomasz Kula – Mikesz Team
  3. Adam Dziuk – Sengam Sport Racing Team

Masters II


  1. Jacek Piątek
  2. Wojciech Semer – Gomola Trans Airco
  3. Andrzej Dziambor

Legia MTB Maraton – Laski k. Warszawy

Giga


  1. Paweł Pięta – Rafako MTB Team
  2. Bartosz Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Przemysław Kiszka

  1. Marta Szałaj – Polonia Warszawa MTB
  2. Magdalena Kosko – Klinika Rowerów
  3. Paulina Kazimierska – ULKS Józefina

Mega


  1. Kamil Kuszmider – TRW Cloudware Team
  2. Marcin Kołak – Logalty Point
  3. Michał Kamiński – TS Meran Otwock

  1. Katarzyna Gregorowicz – Wola Bike Orbea Team
  2. Barbara Kleczaj – Wola Bike Orbea Team
  3. Monika Sypuła

Bycza Góra MTB – Nowa Dąbrowa k. Wolsztyna

  1. Tomasz Hruświcki – Wolsztyn NorDan Team
  2. Tomasz Pasik – Wolsztyn NorDan Team
  3. Bartosz Jeton – Euro Bike Kaczmarek Electric

  1. Anna Stocka – Tappol Oborniki MTB
  2. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
  3. Hanna Dembska – Kross Euro-rower.pl

COMMENTS

DISQUS: 0