Plan na weekend 11/2016

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 11/2016

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W zasadzie jak spojrzeć w kalendarz, to weekend bez dwóch zdań stoi pod hasłem „bądź uparty rób cross country”.

W sobotę możesz sobie delikatnie przepalić nogę na inauguracji Legia MTB Maraton w Laskach czyli w zasadzie w Kampinoskim Parku Narodowym. Wiesz, że ten cykl będzie miał w tym roku 21 (!!!) eliminacji? I pomyśleć, że kiedyś to był przede wszystkim Klub Kolarski Legia Warszawa 1928, który miał wielu mocnych i rozpoznawalnych zawodników. Żeby tego było mało, to mimo sportowych korzeni w regulaminie można przeczytać o jakiś dziwnych kategoriach wiekowych jak chociażby elita liczona do 35 roku życia. No ale skoro jest klient…

Jeśli chodzi o maratony to oprócz w/w jest bardzo godna uwagi impreza w Nowej Dąbrowie nieopodal Wolsztyna. Zawody nazywają się Bycza Góra i mają charakter imprezy charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie 3 letniego Adasia. Do wyboru ściganie na dystansie 30 km lub rajd rodzinny na dystansie 10 km, czyli dla każdego coś miłego.

No, ale miało być o cross country!

A tego w ten weekend nie zabraknie. W sobotę UKS Koźminianka Koźminek razem z Wielkopolskim Związkiem Kolarskim zapraszają na Wyścig XCO o Puchar Wójta. Zawody organizowane już po raz 18(!!!). Co ciekawe zawody przeznaczone są tylko dla kategorii młodzieżowych – do juniora młodszego. Z jednej strony zrozumiałe, z drugiej trochę dziwne.

W niedzielę do wyboru trzy lokalizacje jeśli chodzi o cross country. Na Górnym Śląsku, w miejscowości Orzesze rozegrane zostaną po raz ósmy Mistrzostwa Orzesza XCO w Puchar Burmistrza. Szczegóły tu.

Przenosimy na północ – województwo warmińsko-mazurskie. Miejscowość Kurzętnik koło Nowego Miasta Lubawskiego. Pierwsza z dwóch eliminacji Cross Ligi. Formuła bardziej XCC niż XCO. Szczegóły tu.

No i na koniec swego rodzaju kolebka cross country – inauguracja Pucharu Mazowsza MTB XC w rodzinnej miejscowości Marka Galińskiego – Mroczkowie Gościnnym. Na początek niezbyt wymagająca technicznie trasa. Ale skoro to cross country, to tętno maksymalne wykręcisz nie raz i nie dwa. Szczegóły tu, a trasa już od dziś jest przygotowana, więc nawet dziś czy jutro można już wpaść pojeździć.

Puchar Mazowsza MTB XC oraz Cross Liga to pierwsze zawody w tym sezonie zaliczane do debiutującej Super Klasyfikacji MTB.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/Galinski.MTB.Maraton/posts/1145752758822336/” width=””/]


Jeśli oprócz kolarstwa górskiego interesuje Cię szosa, to nie możesz przegapić sobotniego Milano – San Remo. Kompendium wiedzy na temat tego wyścigu tradycyjnie na rowery.org. W niedzielę Trofeo Alfredo Binda, a od poniedziałku Volta Ciclista a Catalunya.

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0