Właśnie rusza jeszcze lepszy Puchar Mazowsza MTB XC [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Właśnie rusza jeszcze lepszy Puchar Mazowsza MTB XC [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Rusza nowy, udoskonalony Puchar Mazowsza MTB XC. Połączone siły MTB Opoczno oraz Warszawskiego Klubu Kolarskiego gwarantują wysoką jakość, sportowe emocje, świetnie przygotowane trasy i ogromną dawkę prawdziwego MTB.

Stratujemy już w najbliższą niedzielę 20 marca w Mroczkowie Gościnnym, rodzinnej miejscowości Marka Galińskiego, na trasie znanej choćby z ubiegłorocznego duathlonu zimowego i finałowej edycji ogólnopolskiego cyklu Hurom MTB Series.Trasa wyścigu poprowadzona jest na terenie parku. Pętla liczy około 3 km i choć suma przewyższeń nie jest imponująca, to na pewno nie będzie ani łatwo, ani tym bardziej nudno. Trasa została w dużej mierze ‘zbudowana’ rękami ekipy z Opoczna. Na zawodników czekają więc odcinki techniczne, belki, uskoki, mostki, korzenie, sekcje kamieni, przeprawy przez rzeczkę, które w połączeniu z interwałowym charakterem całej trasy czynią ją bardzo ciekawą i wymagającą. Nie można spodziewać się gór czy długich, sztywnych podjazdów, ale każdy będzie mógł się przekonać, że nawet na z pozoru płaskim terenie można przygotować naprawdę ciekawą trasę xc.

Runda wytyczona jest na niewielkiej przestrzeni zabytkowego parku, co czyni ją atrakcyjną również dla kibiców, którzy mogą łatwo obserwować rywalizację zawodników w różnych częściach trasy jednocześnie.Wszystkie wyścigi Pucharu Mazowsza MTB XC będą wpisane do kalendarza OZKol, także na start zapraszamy zarówno amatorów jak i zawodowców. Wyniki będą również uwzględniane w ramach Super Klasyfikacji MTB.

Harmonogram zawodów:

  • 08:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów
  • 10.00 WYŚCIG 1 – start kategorii: żak I i II, żaczka I i II
  • 10:45 WYŚCIG 2 – start kategorii: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka
  • 11.45 WYŚCIG 3 – start kategorii junior młodszy, masters II,
  • 13:00 WYŚCIG 4 – start kategorii masters III, masters IV, elita kobiet, juniorka, elita, lejdis
  • 14.30 WYŚCIG 5 – start kategorii junior, masters I, elita

Zapisy do poszczególnych wyścigów zamykane będą na 45 minut przed startem danego wyścigu.

Zapisy oraz pełny regulamin zawodów: http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=20032016-mroczkow-goscinny

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy już posmakowali cross country oraz wszystkich tych jeszcze niezdecydowanych, którzy dopiero chcą spróbować swoich sił w tej odmianie kolarstwa górskiego.

Do zobaczenia w Mroczkowie!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0