Sudety MTB Challenge 2016 – Prolog

HomeZapowiedzi

Sudety MTB Challenge 2016 – Prolog

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zaczynamy odliczanie do naszej ulubionej imprezy sezonu czyli Sudety MTB Challenge! Warto powiedzieć kilka słów o prologu, bo jeśli nie znasz Sudetów to ten krótki, ale bardzo treściwy odcinek powie Ci o nich wiele.

Od samego startu do około 8-9 km poczujesz pieczenie nóg, wyścig zaczyna się od dość długiej wspinaczki. Następnie zaczynamy jechać w dół, początkowo szybko, ale potem jest coraz bardziej technicznie, aż docieramy do „rock garden” – zjazdu do Międzygórza, prowadzącego mniej więcej od Iglicznej. Jesteśmy na dole, a to oznaka że trzeba by wrócić do góry ;)

Wspinaczka na początku dość stroma, później mniej sztywno, ale nadal męcząco. Sama końcówka to wjazd agrafkami po asfalcie na szczyt Czarnej Góry. Stąd jedziemy już głównie w dół, a początek to nawet bardzo w dół. Zjazd z Czarnej Góry może pokonać niejednego. Warto uważać, bo tutaj można zakończyć wyścig. Następnie przejazd przez Puchaczówkę, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę, a potem dalej w las i szutrami w dół do Stronia.

Meta, regeneracja i następnego dnia ruszamy dalej!

Poniżej znajdziecie prezentacje wideo, a TUTAJ szczegóły prologu. Z kolei zapisy do wyścigu – TUTAJ.


 


 


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0