Finał „Śladami Hubala” w Cetniu za nami [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Finał „Śladami Hubala” w Cetniu za nami [PR]

W niedzielę 6 marca w Nadleśnictwie Opoczno w pobliżu Osady Łowieckiej Ceteń odbyła się trzecia, zarazem finałowa edycja zimowego cyklu maratonów MTB „Śladami Hubala” zorganizowanego przez MTB Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno. Po śnieżnej i mroźnej styczniowej odsłonie w Januszewicach oraz prawdziwie wiosennej, choć lutowej edycji w Sitowej, zawodnikom oraz licznie przybyłym gościom i kibicom przyszło stawić czoła lekkiemu deszczowi, który jednak na szczęście nikomu nie odebrał dobrego humoru oraz woli walki.


Śladami Hubala Ceteń 2016 start


Tym razem na blisko stu zawodników, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyścigu czekała piętnastokilometrowa pętla, którą w zależności od wybranego dystansu pokonywano dwukrotnie (dystans mega) lub trzykrotnie (dystans giga).

Finałowa odsłona cyklu była również wyjątkowa ze względu na liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów: pokazy sprzętu strażackiego, turystyczne opowieści członków PTTK Żarnów, warsztaty przyrodnicze, ‘bus-bike’, turniej ‘piłkarzyków’, strzelanie z broni pneumatycznej oraz rodzinny rajd rowerowy, dla wszystkich tych którzy jeszcze nie przekonali się do sportowej rywalizacji na rowerach.


Śladami Hubala Ceteń 2016 statuetki


Spotkanie w Cetniu stało się również okazją do oficjalnego otwarcia jednej z siedemnastu tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”.

Po zakończeniu części oficjalnej swoją rywalizację rozpoczęli sportowcy.


Śladami Hubala Ceteń 2016 trasa


Na pokonanie dwóch okrążeń i tym samym zwycięstwo w kategorii open na krótszym dystansie ‘mega,’ najszybszy zawodnik –  Damian Barul, reprezentujący Niewiadów-Boro, potrzebował tylko nieco ponad godzinę. Tuż za jego plecami rozegrała się walka o pozostałe miejsca na podium. Jako drugi na mecie zameldował się Daniel Packi, VIP Trans Team wygrywając finisz z Sylwesterm Szturnogą, Niewiadów – Boro.

Wśród pań, które wystartowały na tym dystansie najszybsza była Karolina Grzybowska z Estile Racing Team.

Równie zacięta walka trwała na dłuższym dystansie ‘giga’, na którym zawodnicy musieli pokonać przygotowaną trasę trzykrotnie. Najszybszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się  Marcin Bartolewski, jako drugi linię mety przekroczył Maciej Michalski, Retro Rowery Duda Team. Podium w kategorii open uzupełnił Marcin Jabłoński, mybike.pl.

Najszybszą z pań na dłuższym dystansie okazała się Marta Mikołajczyk, Crazy Racing Team, wyprzedzając Izabellę Cieniuszek, BikeTaxi&BikeTires.pl oraz Nikolę Bujak, Absolut Bike Team.Podczas wszystkich trzech edycji  zawodniczki i zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu. Pamiątkowe statuetki oraz nagrody od organizatorów odebrali:

Dystans mega kobiety:

  1. Karolina Grzybowska , Estile Racing Team

Dystans giga kobiety:

  1. Izabella Cieniuszek, BikeTaxi&BikeTires.pl
  2. Marta Mikołajczyk, Crazy Racing Team

Dystans mega mężczyźni:

  1. Wiktor Polonis, Płocki Klub Kolarski
  2. Robert Zalewski, Bike Atelier Team
  3. Karol Wróbel, VIP Trans Team

Dystans giga mężczyźni:

  1. Adrian Karpiuk
  2. Kamil Marczak, BikeTaxi&BikeTires.pl
  3. Marek Górecki, Warach-Rowery

Najlepsze zawodniczki i zawodnicy dekorowani byli przez pana Dawida Kosylaka, Nadleśniczego Nadleśnictwa Opoczno, pana Hieronima Andrzejewskiego dyrektora Zespołu  Parków Krajobrazowych województwa łódzkiego oraz pana Michała Franasa – wójta gminy Poświętne. Pamiątkowe statuetki przygotowało Studio Reklamy Joint z Opoczna.

Na zakończenie imprezy na wszystkich czekało ognisko i pyszna polowa grochówka.

Cykl zimowych maratonów zakończył się w niedzielę, ale już dziś zapraszamy na inaugurację tegorocznej odsłony Pucharu Mazowsza MTB XC. Zaczynamy w Mroczkowie Gościnnym 20 marca.

COMMENTS

DISQUS: 0