MTB Marathon wraca. Słyszysz jak Karpacz Cię woła?

HomeSportZapowiedzi

MTB Marathon wraca. Słyszysz jak Karpacz Cię woła?

„Sieroty po Golonce” pewnie już od jakiegoś czasu wyglądały z niecierpliwością oficjalnej informacji potwierdzającej, że MTB Marathon wraca „na scenę”.  No i jest! 31 lipca 2016 roku Grzegorz Golonko razem ze swoją ekipą zaprasza do Karpacza:

W ostatnim dniu lipca 2016 roku przygotujemy trasę, która charakterem i trudnością będzie zbliżona do tego, co serwowaliśmy w latach 2013 – 2014 – optymalną mieszanką trudności o charakterze technicznym i kondycyjnym. Do wyboru klasycznie 3 dystanse: GIGA ok 80km, MEGA ok 55km oraz mini ok 20km.Póki co koncepcja „powrotu” ogranicza się do jednej edycji, która będzie rozwijana w najbliższych latach:

Zaczęła w nas dojrzewać decyzja o tym, by jeszcze raz spróbować wskrzesić ideę „pure MTB” w Polsce. Dlatego w tym roku wdrażamy plan powrotu do korzeni. Dajemy sobie na to 2-3 lata. Obecnie myślimy o tym, by skupić się na jednej, konkretnej edycji, która będzie zawierała wszystko to, co do tej pory charakteryzowało nasze wyścigi. Lokalizacja takiej imprezy nie mogła być inna – padło oczywiście na Karpacz.Wchodząc w szczegóły wiemy już jakie atrakcje, nowości i punkty programu zostały przewidziane:

Co będzie czekało na Was na szlakach? Dobrze znane, klasyczne sekcje: podjazd na Czoło, Zielony Szlak do Borowic, zjazd Czerwonym Szlakiem z Grabowca, ścieżki w okolicach Borowic i Przesieki, agrafki przed metą czy klasyczny podjazd Drogą Chomontową. Ale uderzymy też na nowe nuty. Pojawią się: zjazd ze szczytu Drogi Chomontowej do Borowic, singlowy zjazd z okolic Schroniska Odrodzenie (tutaj dużo zależy od zgody Nadleśnictwa), pętla XC na dojeździe do mety oraz nowy singlowy zjazd w kierunku ruin skoczni narciarskiej w Miłkowie.


mtb marathon karpacz 2014 fot. bikelife 1


Dla tych, którzy boją się „legendy Karpacza” krótkie wyjaśnienie:

Krótko mówiąc – będzie jak to w Karpaczu: solidnie, emocjonalnie, ale też z charakterystycznym flow i sensownym ułożeniem trasy, która ma dać uczestnikom maksymalną frajdę z posiadania roweru MTB.


mtb marathon karpacz 2014 fot. bikelife 5


Grzegorz znany jest ze swojego dość bezkompromisowego podejścia do kolarstwa i tym także przeczytamy w informacji prasowej:

Nie ma mowy o żadnym udawaniu górskiego maratonu. Takich imprez jest na pęczki. My od zawsze robiliśmy coś wyjątkowego i przy tym założeniu będziemy obstawać do samego końca.

I na koniec stawia sprawę jasno:

Na chwilę obecną w Polsce prawdziwych maratonów MTB już nie ma. Można więc powiedzieć, że znajdujemy się w przełomowym momencie dla tej dyscypliny w naszym kraju. Warto podjąć misję przywrócenia im należytego, charakteru. My jesteśmy gotowi jeszcze raz (być może ostatni) podjąć to wyzwanie, ale nie uda się to bez Was – ambitnych zawodników i bikerów. Trzeba próbować. Ale jak nie my, to kto?

Zdjęcia: bikelife


MTB Marathon w Karpaczu odbędzie się 31 lipca 2016 roku, w niedzielę. W piątek 29 lipca kończy się wyścig etapowy Sudety MTB Challenge, którego zawodnicy będą mieli jeden dzień na regenerację siebie oraz sprzętu. W zasadzie mając z koszulką finiszera MTBCH możesz pojechać do domu, ale dlaczego startem w Karpczu nie postawić przysłowiowej kropki nad „i”?

Strona internetowa wyścigu: MTBmarathon.com

Zapisy: TimeTime.pl


Czy wystartujesz w MTB Marathon 2016 w Karpaczu?

Wyniki

Loading ... Loading ...

COMMENTS

DISQUS: 0