Gunn-Rita Dahle Flesjaa najlepsza na Cyprze [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Gunn-Rita Dahle Flesjaa najlepsza na Cyprze [PR]

Najbardziej utytułowana zawodniczka w historii MTB nie zwalnia tempa. Gunn-Rita Dahle Flesjaa rozpoczęła nowy sezon od zwycięstwa na ostatnim etapie Cyprus Sunshine Cup, które dało jej triumf w kl. generalnej wyścigu. – Z dnia na dzień czułam się coraz lepiej i jestem bardzo zadowolona z wygranej – powiedziała zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu.

 

overall_WE_Spitz_Morath_Dahle_Michiels_Anoshina

 

Gunn-Rita Dahle Flesjaa od zwycięstwa rozpoczęła swój nowy sezon. Legendarna Norweżka wygrała w ostatnią niedzielę finałowy etap i klasyfikację generalną Cyprus Sunshine Cup. 6. miejsce w wyścigu zajął jej kolega z Multivan Merida Biking Teamu, Jose Antonio Hermida. Zmagania na Cyprze rozpoczęły się od 5,7-km indywidualnej „czasówki”, którą Dahle Flesjaa ukończyła na 6. pozycji. Podczas kolejnego etapu (ponad 47 km) miała problemy na długich podjazdach, ale nadrobiła to na zjazdach i finiszowała na 4. miejscu. Podobny przebieg miał dla Norweżki 3. etap (ponad 45 km). Ukończyła go na 3. miejscu i do ostatniego etapu przystępowała z 2. pozycji w kl. generalnej wyścigu i stratą 2’ 55” do liderki. Finał wyścigu rozgrywany był w formule XC, co bardzo odpowiadało Dahle Flesji. Okrążenie po okrążeniu powiększała ona swoją przewagę, będąc na bieżąco informowana o różnicach czasowych względem swoich najgroźniejszych konkurentek. Na ostatnią rundę dziesięciokrotna mistrzyni świata w wjeżdżała jako wirtualna liderka wyścigu i prowadzenia tego nie dała już sobie odebrać. Zwyciężyła na ostatnim etapie z przewagą 2’ 4” nad Sabiną Spitz i triumfowała w klasyfikacji generalnej Cyprus Sunshine Cup, wyprzedzając w niej 2. Adelheid Morath o 38”.

 

12747990_1760142947547442_3525134610172870869_o

 

– Długie podjazdy 2. i 3. etapu niespecjalnie mi odpowiadały, ale z dnia na dzień czułam się coraz lepiej – powiedziała Gunn-Rita Dahle Flesjaa, która dała z siebie wszystko w finale wyścigu. – Przez cały etap mój mąż Kenneth informował mnie na bieżąco o różnicach czasowych, więc jechałam na całego. Nie tylko wystarczyło to do zwycięstwa etapowego, ale zapewniło także wygraną w „generalce”. Bardzo mnie to cieszy! – nie kryła radości zawodniczka ekipy Meridy. Wśród mężczyzn 6. miejsce w kl. generalnej Cyprus Sinchine Cup zajął kolega Norweżki z grupy, Jose Antonio Hermida. Pozostali zawodnicy Multivan Merida Biking Teamu startowali na Cyprze tuż po przebytych chorobach i nie byli jeszcze w stanie walczyć o czołowe rezultaty. Klasyfikację generalną mężczyzn wygrał Fabian Giger, 5. miejsce zajął w niej Bartłomiej Wawak.

 

Cyprus Sunshine Cup, elita kobiet, XCO Macheras

1.Gunn-Rita Dahle Flesjaa 1 godz. 37’ 5”
2.Sabine Spitz, + 2’ 4”
3.Elisabeth Brandau, + 2’ 13”

 

Klasyfikacja generalna wyścigu

  1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 6 godz. 21’ 51”
  2. Adelheid Morath, + 38”
  3. Githa Michiels, + 3’ 52”

COMMENTS

DISQUS: 0