Finałowy wyścig „Śladami Hubala” już w niedzielę [PR]

HomeSportINFORMACJE PRASOWE

Finałowy wyścig „Śladami Hubala” już w niedzielę [PR]

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższą niedzielę – 6 marca MTB Opoczno oraz Nadleśnictwo Opoczno zapraszają na finałową odsłonę zimowego cyklu „Śladami Hubala”. Po styczniowym, śnieżnym i mroźnym ściganiu w Januszewicach oraz ‘wiosennej’, choć lutowej edycji w Sitowej tym razem spotykamy się w osadzie łowieckiej Ceteń, koło Inowłodza.

Szesnastokilometrowa pętla będzie poprowadzona częściowo po śladzie trasy rowerowej „Śladami Hubala” – jednej z 17 tras rowerowych przygotowanych przez Lasy Państwowe pod wspólną nazwą „Wolność jest w naturze”. Bardzo atrakcyjna przyrodniczo, przebiegająca w dolinie rzeki Pilicy i historycznie bo poprowadzona jest przez miejsca związane z majorem Henrykiem Dobrzańskim – Hubalem.


mtb opoczno śladami hubala 2016


Podobnie jak na poprzednich edycjach zawodnicy będą mogli wybrać jeden z dwóch dystansów:

  • Mega – 2 pętle
  • Giga –  3 pętle

Po zakończeniu niedzielnego wyścigu poza dekoracją najszybszych zawodników i zawodniczek na obu dystansach, odbędzie się również podsumowanie całego cyklu i wręczone zostaną nagrody dla  zdobywców największej ilości punktów w klasyfikacji generalnej.

Finałowa edycja będzie wyjątkowa również ze względu na imprezy towarzyszące, także serdecznie zapraszamy całymi rodzinami. Kiedy zawodnicy będą rywalizowali na trasie na wszystkich kibiców czekać będzie wiele atrakcji:

  • warsztaty przyrodnicze
  • pokaz sprzętu strażackiego
  • policja konna
  • turystyczne opowieści członków PTTK Żarnów
  • gry i konkursy (m.in. piłkarzyki)
  • rodzinny rajd rowerowy
  • warsztaty ornitologiczne
  • ognisko i pyszna grochówka

Gościem niedzielnego wyścigu będzie poseł Robert Telus


mtb opoczno śladami hubala pucharki


Do biura zawodów zapraszamy w niedzielę od godziny 8. Przypominamy również, że wszyscy zawodnicy, również ci  z wykupionymi pakietami startowymi muszą  potwierdzić swój start w biurze zawodów.

Oba dystanse wystartują o godzinie 11.

Link do zapisów oraz pełny regulamin zawodów znajdują się na stronie :

http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=06032016-ceten

Zapraszamy serdecznie, jak zwykle gwarantując ciekawą trasę, sportowe emocje i dużo dobrej zabawy, a już za trzy tygodnie 20 marca wracamy na trasy XC i zaczynamy sezon letni w Mroczkowie Gościnnym.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0