Cyprus Sunshine Cup 2016 – Afxentia #1 ITT [komentarze]

HomeSportKomentarze

Cyprus Sunshine Cup 2016 – Afxentia #1 ITT [komentarze]


Fabian Schmid – Focus XC Team

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego krótkiego, 3.8 kilometrowego prologu – pierwszego etapu Afxentia, zaliczanego do Cyprus Sunshine Cup. Cała drużyna świetnie się spisała! Florian Vogel jest nową / starą jedynką na CSC i zaczyna sezon w świetnej formie – tak samo jak rok temu. Świetnie pojechali także Marcel Guerrini, który zajął trzecie i Linda Indergand, która zajęła czwarte miejsce. Dzisiejsze dobre wyniki pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejne dni.


cyprus sunshine cup 2016 afxentia 1 florian vogel focus xc team


Gunn Rita Dahle Flesjaa – Multivan Merida

Pierwszy wyścig w sezonie jest zawsze trudny. Muszę jednak przyznać, że czuję się świetnie. Mam wrażenie, że jestem z moją formą tam gdzie trzeba, a ta etapówka w ostatnich dwóch latach służy mi przede wszystkim jako forma treningu pozwalająca wkręcić się w ściganie. Dziś była czasówka, a jutro całkiem co innego – wyścig „point-to-point”, trochę jak maraton.Tomasz Swierczynski – Kross Racing Team

Dzisiejszy pierwszy etap Afxentia to dla Kross Racing Team dobre otwarcie sezonu 2016. Czasówka na rowerach górskich to trochę coś innego niż cross country czy maraton – nie do końca wiedzieliśmy czego się spodziewać. Ostatecznie wszystko poszło świetnie. Mieliśmy świadomość szybkości Bartka i wiedzieliśmy, że Fabian pojechał trochę szybciej. Ostatecznie czwarty czas Fabaina i dziewiąty Bartka – jesteśmy bardzo zadowoleni, zwłaszcza że na Cyprze rywalizacja odbywa się w gronie światowej czołówki.


[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/KrossRacingTeam/photos/a.313254718776336.56101.311458302289311/760230354078768/?type=3/” width=””/]


Paula Gorycka – Airbike Prolog Jabłonna

Pierwsze koty za płoty. Na początek czasówka mtb – praktycznie połowę trasy stanowił asfaltowy, sztywny podjazd, później około kilometrowy zjazd singieltrackiem i również około kilometrowy kręty i wąski odcinek w mieście. Nie sądzę, żeby komuś jakoś szczególnie przyjemnie jechało się ten etap – efektem na mecie było na pewno „przepalenie rury”. Teraz czas na regenerację, a jutro już rywalizacja bezpośrednia na maratonie.


Alexandra Engen – Ghost Factory Racing

Dziewiąta na mecie w dzisiejszej czasówce. Wszystko zgodnie z przyjętym planem, więc jestem zadowolona. Jestem też szczęśliwa ze wsparcia jakie daje mi drużyna Ghost Factory Racing!


cyprus sunshine cup 2016 afxentia 1 alexandra engen ghost factory racing


Tereza Nemcova – Superior Team

Dziś zadebiutowałam jako Tereza Nemcowa i w zasadzie czułam się jakby to był mój pierwszy w życiu wyścig… Zapomniałam numeru startowego! Kosztowało mnie to 5 minut kary. Głupi błąd, który będzie wracał w kolejnych dniach, kiedy będę gonić czołówkę. Weszłam w sezon złą nogą, ale są też dobre rzeczy – czuję się w dobrej dyspozycji i coraz lepiej jeździ mi się na moim Superiorze.


cyprus sunshine cup 2016 afxentia 1 tereza nemcova superior team


Grega Stopar – Unior Tools Team

Start na Cyprze jest dla Tanji elementem przygotowań do sezonu. W zasadzie to są pierwsze dni Tanji na rowerze w ciepłych warunkach. Dzisiejszy wynik jest przyzwoity i pokazuje, że jest blisko tych najszybszych zawodniczek. Trzeba też pamiętać, że cały wyścig trwał ledwo 10 minut, więc trudno po czymś takim wyrokować. Prawdziwe ściganie zacznie się jutro, co będzie okazją do dobrego wyniku.

 


cyprus sunshine cup 2016 afxentia 1 tanja zakelj unior tools team

COMMENTS

DISQUS: 0