Northec MTB Zimą w Długosiodle i „Żołnierze wyklęci” [PR]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Northec MTB Zimą w Długosiodle i „Żołnierze wyklęci” [PR]


Informacja prasowa organizatora – redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jej treść


Zapraszamy do Długosiodła na III etap Northtec MTB Zimą 2016, podczas którego zawodnicy oddadzą hołd Żołnierzom Wyklętym.

W Długosiodle będzie to już druga edycja tej imprezy! Rośnie popularność zimowego ścigania, o czym świadczy rosnąca frekwencja podczas zawodów Cezarego Zamany, który w tym sezonie zdecydował się na wydłużenie cyklu, aż do 4 etapów.

Inauguracja cyklu w Jabłonnie odbyła się w zimowej, śnieżnej aurze. Karczew był słoneczny, suchy i ciepły. A co pokaże nam matka natura w Długosiodle? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę (28.02).

Podczas imprezy organizator chce uczcić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Dlatego zachęca do złożenia kwiatów na terenie miasteczka sportowego, w miejscu, gdzie ze zniczy ułożony będzie symbol Polski Walczącej. Zachęca także do oznaczenia w dniu maratonu strojów, rowerów i twarzy tym ważnym dla wszystkich Polaków symbolem.

Biuro zawodów mieścić się będzie w szkole podstawowej przy ul. T. Kościuszki 5. Jak zawsze na zimowych maratonach Zamana Group trzy dystanse o różnym stopniu trudności: Hobby – 9 km, Fit – 26 km i Mega – 42 km.

Maraton w Długosiodle będzie trzecim etapem cyklu Northtec MTB Zimą 2016. Ostatni finałowy wyścig odbędzie się w Mrozach (13 marca). Współorganizatorem zawodów jest gmina Długosiodło.


Opis trasy

  • Startujemy z szerokiej ulicy Kościuszki w centrum Długosiodła, tuż obok bazy zawodów, która zlokalizowana będzie w szkole podstawowej.
  • Po starcie jedziemy delikatnie z góry dzięki czemu od razu rozkręcamy dobrą prędkość. Ten delikatny zjazd doprowadzi nas do łagodnego skrętu w prawo wokół pięknego neogotyckiego kościoła i dalej na kolejne nieco ostrzejsze zakręty, aż do wyjazdu z Długosiodła.
  • Po przejechaniu kilometra asfaltowego rozbiegu wjeżdżamy na szeroką brukowaną drogę wśród dostojnych sosen.
  • Po kolejnym kilometrze odbijamy lekko w lewo na leśny dukt, który dalej będzie wznosił się i opadał, aż do 4 km, gdzie napotkamy pierwszy solidny podjazd.
  • Kolejne 3 km to prawdziwe XC z ciągle zmieniającym się podłożem, górkami o różnym nachyleniu i atrakcyjnymi singlami – prawdziwa uczta sprawności technicznych dla zawodników i ich rowerów. Ten odcinek zawodnicy dystansu Fit pokonają przed metą raz jeszcze, natomiast Megowcy dwukrotnie przed rozjazdem z dystansem Fit oraz na ostatnich 2 kilometrach przed metą.
  • Po tej interwałowej sekcji czeka nas 10 kilometrowy płaski przejazd wśród bardzo zróżnicowanego drzewostanu w samym sercu Puszczy Białej. Nie będzie to z czas podziwiania przyrody, ale raczej ciężka praca, żeby w tym lżejszym terenie utrzymać dobre tempo w pogoni za rywalami lub chcąc utrzymać wypracowaną pozycję.
  • Ostatnie 2 kilometry to płaski, szybki szuter oraz asfaltowy fragment w Długosiodle, który jest pierwszym kilometrem ze startu. Finisz zatem będzie lekko pod górkę.

northtec mtb zimą plakat_Długosiodło 2016

COMMENTS

DISQUS: 0